Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Planuje zakup maszyny DA, w pobliskim sklepie do wyboru w interesującym mnie przedziale cenowym mam lare ld 09 125 oraz krauss db 5800. Maszynę planuje używać do nakładania cleanerow, politur i od czasu do czasu odświeżenia lakieru, głównie kolistych rysek po niewłaściwym myciu. Który sprzęt lepiej się sprawdzi do prywatnego użytku? Czy lepiej dołożyć do kraussa czy wybrać tańsza opcje lare.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy LARE LD15-125 PRO i LARE LD09-125 LITE to dobry zestaw na początek? Czy ktos z was ma doświadczenie z LD15-125?

 

Pracowałem trochę z LD15-125 i powiem tak, jak dla mnie trochę zabawkowa tak samo jak LD21 ( potrafiła stanąć na prostej masce przy trochę mocniejszym docisku ;/). Generalnie wydaje mi się, że Lare się trochę przeliczył montując słabsze silniki niż przedtem. Dlatego ja bym Ci polecił Kraussa DB5800, bo ma 900W zamiast 600W w LARE LD09-125 LITE, i tak samo starego Kraussa Shinemastera zamiast LARE LD15-125 PRO. Ergonomia taka sama i mamy do tego zapas mocy jeżeli potrzeba ;) Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy LARE LD15-125 PRO i LARE LD09-125 LITE to dobry zestaw na początek? Czy ktos z was ma doświadczenie z LD15-125?

 

Pracowałem trochę z LD15-125 i powiem tak, jak dla mnie trochę zabawkowa tak samo jak LD21 ( potrafiła stanąć na prostej masce przy trochę mocniejszym docisku ;/). Generalnie wydaje mi się, że Lare się trochę przeliczył montując słabsze silniki niż przedtem. Dlatego ja bym Ci polecił Kraussa DB5800, bo ma 900W zamiast 600W w LARE LD09-125 LITE, i tak samo starego Kraussa Shinemastera zamiast LARE LD15-125 PRO. Ergonomia taka sama i mamy do tego zapas mocy jeżeli potrzeba ;) Ale to tylko moje zdanie.

Dzięki za opinie. Myślałem o zakupie Rupesa Lhr 15II ale obawiam sie ze jedna maszyna wszystkiego nie ogarne. Szukalem cos o nowej lini polerek Lare ale chyba jeszcze malo kto ich używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadMat, Nie wiem skąd masz takie informacje na temat nowych maszyn Lare ale byłem na targach w Krakowie specjalnie przetestować ich nowe maszyny i ani LD15 ani LD21 nie stanęła przy mega mocnym docisku więc chyba opisujesz jakieś bajeczki 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadMat, Nie wiem skąd masz takie informacje na temat nowych maszyn Lare ale byłem na targach w Krakowie specjalnie przetestować ich nowe maszyny i ani LD15 ani LD21 nie stanęła przy mega mocnym docisku więc chyba opisujesz jakieś bajeczki 8-)

Dzieki kolego za pocieszenie bo właśnie wczoraj zamówiłem oby dwue maszyny. Na Lare z skokiem 9mm mialem okazje pracować , bardziej chodziło mi l ld15-125. Jutro powinna byc wiec za kilka dni cos napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało osób jeszcze je ma, dla mnie jako amatora LD12 sprawdza się w sam raz i nie ma objawów o których pisze MadMat, jednak warto posłuchać opinii innych użytkowników bo kiedyś tam trzeba będzie dokupić inną maszynę.

Chętnie poczekam na wypowiedzi pozostałych posiadaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się gdzieś jeszcze kupić GRAPHITE 59G242?

Czy tylko z używki coś czekać?

 

Cześć,

Istnieje szansa, że na rynku gdzieś jeszcze trafisz na ostatnie sztuki, ale nie jestem w stanie tego zagwarantować. Mogę Ci za to polecić następcę czyli GRAPHITE 59G243 http://www.graphite.pl/polerka.html. Teraz masz do niej dodatkowy rok gwarancji (w sumie 3 lata) w promocji, a to na pewno mocny argument za inwestycją w nową polerkę.

 

Pozdrowienia!

Tomek z Grupy Topex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam porządnej rotacji z dobrą gwarancją mało awaryjnej z b.dobrą przekładnią.

, do tej pory miałem krauss p7 totalna porażka ( najpierw rozsypała się przekładnia a później wirnik, obecnie posiadam flex l 602 vr niestety obydwie zębatki są do wymiany ( moc moment mi odpowiadają jednak przy codziennym użytkowaniu waga robi swoje i poręczność) dodatkowo mam rupes lhr 15 . Proszę o polecenie czegoś dobrego w najlepszym stosunku cena jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko ja się z tym spotkałem to może faktycznie tak być, ze skoro to nowy produkt to zdarzają się wady okresu dziecięcego, i ta partia, która trafiła do nas ma taki problem. Chce tylko pomóc stojącym przed wyborem zakupu pierwszej polerki, żeby kupili sobie sprawdzony sprzęt i nie zrazili się od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko ja się z tym spotkałem to może faktycznie tak być, ze skoro to nowy produkt to zdarzają się wady okresu dziecięcego, i ta partia, która trafiła do nas ma taki problem. Chce tylko pomóc stojącym przed wyborem zakupu pierwszej polerki, żeby kupili sobie sprawdzony sprzęt i nie zrazili się od razu.

Racja . Po to mamy forum , żeby podzielić sie opiniami itp. Jutro maja juz byc maszyny u mnie. Po otwarciu napisze cos wiecej , a jeszcze wiecej po zrobieniu 2-3 samochodow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o tej polerce?

 

http://allegro.pl/polerka-elektryczna-k ... 69366.html

 

Na początek, jednak będzie dużo używana, chce się wziąć za detaling w końcu na prawde. :) Co myślicie o tej polerce nowej z k2? A jeżeli nie to jaką polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zabawy polecam VRG ...taki mix rotacji i DA .

 

 

Zależy pewnie jakie się ma pieniądze. Ja osobiście mam coś tej samej klasy (a te K2 w internetach polecajo), ale jak miałbym brać się za pracę na tym sprzęcie to też bym dołożył do jakiegoś flexa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.