Skocz do zawartości

Collinite 476S vs Finish Kare Hi Temp Paste


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

Kożystając z okazji, ze jeszcze mam u siebie słynnego Colli (dzięki kojak), jeszcze jeden mały test długodystansowy, który zawsze jakoś kusiło mnie zrobić, przygotowany na tegoroczną zimę:

 

Collinite 476S vs Finish Kare Hi Temp Paste

 

Zobaczymy jakie efekty będą po zimie oraz w trakcie.

 

Wczoraj wrzuciłem test samego Colli na IPA i cleaner, ale różnica pomiędzy tym a tamtym testem jest taka, ze tam lakier po korekcie a w tym wypadku, jaszcze przed korektą. Lewe przednie i tylne drzwi, które wezmą udział w teście nie były glinkowane od jakiś 3-4 miesięcy. Jakiś miesiąc lub dwa temu polane T&G oraz Ironem.

 

Lakier na drzwiach LP i LT został porządnie umyty mocną pianą i szamponem. Czyli tak naprawdę sposób w jaki robi to niestety duża część użytkowników :|

Cleaner robiłem czarnym padem WWL na DA.

 

Rozstawienie zawodników oraz samych zawodników widać na poniższych opisach. W teście biorą udział tylko drzwi:

 

noo.JPG

 

ow1y.jpg

 

clwb.jpg

 

k2c5.jpg

 

Jak widać na poniższych zdjęciach... różnicy wie widać :lol:

 

dvbe.jpg

 

xm2b.jpg

 

Nie mniej jednak na żywo, strona po SV CF Regular jest delikatnie ciemniejsza.

 

Jednak najważniejsza w niniejszym teście jest wytrzymałość, zobaczymy jak pójdzie :o:P

 

 

Dzięki za uwagę i jak zwykle zapraszam do komentowania i hejtowania.

 

PS> dla tych, którzy mają mnie już dość na dziś z moimi testami... obiecuję siedzieć na razie cicho :kox:

Nie mniej jednak kolejne próbki w drodze... :-]

 

EDIT:

 

zapomniał bym. Jak tylko zobaczyłem jak Ford świetnie wygląda po Colli, stwierdziłem, ze nie potrzebuje już innego auta i postanowiłem czym prędzej pozbyć się Laguny, tego francuskiego psującego się dziadostwa, królowej lawet. Już po pierwszej awarii miałem to zrobić:

 

http://www.youtube.com/watch?v=c9JbDrD8_F0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie zrobiłeś podobnego "eksperymentu" na prawych drzwiach (ale w odwróconej kolejności)

Myślałem o tym, ze pojawiają się teorie , ze przednie brudzą sie inaczej niż tylne :kox: ...i podczas smarowania pomyślałem o tym samym 8-)

Nie mniej jednak na prawej sttronie odbywa się już inny test. :P

 

Poza tym auto jeździ głównie powoli po mieście, takze brudzi się w miare równo. Wiem, bo myje juz od paru lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
minął miesiąc, czyli w teście długodystansowym to raczej nic, ale moze już jakieś pierwsze spostrzeżenia ?

...a nawet 1,5 miesiąca :-]

Niestety zima to tylko w alpach ma się dobrze :mrgreen:

 

Nagrałem dwa filmiki, podczas wigilijnego mycia, ale jak widać na razie wszyscy zawodnicy mają się znakomicie :?

 

 

Musimy poczekać, bo przy takiej zimiei po takim czasie, to nawet typowo konkursowe woski miały by się świetnie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
kolejny miesiąc już prawie mija jak tam sytuacja wygląda ?

 

Może i miesiąc, ale dopiero drugi dzień zimy :P

 

Od miesiąca auto nie myte, jeździ, zbiera bród, a od wczoraj też sól.

Nuda....

 

Jak mrozy puszczą to zrobię jakieś mycie, zobaczymy jak tam sytuacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, cierpliwość jest jedną z cnót, czy jakoś tak.... :D To ma być w końcu test zimowy, długodystansowy :)

 

 

Skąd: Nowy Sącz

...ja dziś w Jaśle a jutro w N. Śączu właśnie śpię. Muszę jakiś hotel wygooglać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Update, po zimie. Minęło 4 miesiące i 1700 km.

 

Przypomnienie gdzie co leży:

 

ow1y.jpg

 

Filmy nie najlepszej jakości, nie mniej jednak jak ktoś chce widzieć w miarę dobrze, polecam w FullHD & FullScreen

 

Drzwi kierowcy:

Lewa strona FK @ IPA, prawa strona Coli @ IPA:

 

 

Drzwi pasażera

Lewa strona FK @ CF Pro, prawa strona Coli @ CF Pro:

 

 

Całość:

 

 

 

:-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.