Skocz do zawartości

Zmiana koloru auta


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

SzaKal, ja Ci mogę jedynie powiedzieć, że właśnie przerabiam fuszerkę jednej z Trójmiejskich firm na nowej Insigni. Klient 1 dzień po odbiorze zerwał folię bo nie mógł na to patrzeć.

 

Szkoda, że się nie doczekałem odpowiedzi od CarSpa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, masa zagięć na końcach elementów, przy antenie (typu płetwa rekina) naderwała się im folia to wstawili pod spód kwadrat 3x3cm i wygląda jakbyś miał dodatkową antenę dywersyfikującą bezpośrednio na dachu :) Nie mówię o tym, że folia jest docięta nierówno i spod czarnej folii wychodzi biały kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

SzaKal, Na YouTube, a nawet na szkoleniach z oklejania można podpatrzeć podstaw, jak do tego się zabrać. A później to już tylko praktyka...

Na pewno trzeba używać folii przeznaczonych do tego typu aplikacji, które są elastyczne i mają odpowiednią rozciągliwość. Zwykłe folie z serii ekonomicznych po prostu się do tego nie nadają, sprawdzają się jedynie na płaskich powierzchniach.

Polecam również płyn, który ułatwia aplikację:

http://sklep.lambda.pl/pl/p/SAS-Stema-A ... em-05l/513

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakieś budżetowe, bo to i tak do nauki.

 

Znajomy chciał przyoszczędzić i kupił jakiś chiński "carbon". Kilka metrów folii poszło w diabły - nie chciało to w ogóle być plastyczne jak na filmach itd. Nie mogli obkleić maski w 3 osoby.

 

Jak kupił droższą 3M albo Oracal (niestety nie pamiętam) to poszło jak po maśle we dwie osoby.

 

Więc niestety nie ma co oszczędzać :thumbdown:

 

Ps. Kto oszczędza, płaci dwa razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, osobiscie kleilem tylko bruxafol i oracal, obie godne polecenia. Ciezko jest opisac proces aplikacji, bo tak na prawde piszac teoretycznie, niczym sie ten opis od filmiku na YT roznil nie bedzie. Jak masz jakis konkretny problem opisz go, sie postaram powiedziec co wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, Heh problemy, no aplikacja ;)

I które folie można polecić ? najlepiej jakieś budżetowe, bo to i tak do nauki.

Nawet do nauki nie masz co oszczędzać na foliach, przecież ten chiński badziew nie nadaje się do niczego to nie ma "plastyczności" , jak już kup sobie 3M czy Oracala w mniejszych ilościach i trenuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie.

 

Strasznie wkurzają mnie odpryski na masce od kamieni. W przyszłym tygodniu zajmę się nimi, ale chciałbym również zabezpieczyć lakier na przyszłość. Mam takiego o to smoka:

 

f6nv.jpg

h78t.jpg

 

 

Zastanawiam się nad białym matem, czarnym albo granatowym... Jak to widzicie?

 

Wiem, że to touring więc chciałbym żeby nie wyglądał wiejsko, a eleganctko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowne oklejenie przodu przez pro firmę bezbarwną folią do tego celu przeznaczoną to również koszt mocno przekraczający 1000 zł przynajmniej w Krakowie do tego oczywiście wcześniejsze malowanie obitych elementów.

Mat na tym aucie wykreuje kolejny wsio disco wóz.

 

Malowanie maski => dobra korekta pozostałej części auta => kwarc i będzie lala :)

Ewentualnie do tego dobre koło, ale to wszystko pod warunkiem, że na prawdę kochasz tą Bumę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zamiast folii możesz użyć też specjalnej gumy. Lakierowanie jest banalnie proste, są fajne matowe kolory, a jak się znudzi można to normalnie zerwać. Wpisz na Youtube: PlastiDip to zobaczysz o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.