Skocz do zawartości

Alfa Romeo 156 GTA


Szymo90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kozystajac z dlugiego weekendu postanowilem odswierzyc znajomemu auto.

Autko strasznie zaniedbane, myte odswietnie na myjniach automatycznych.

Wlasciciel twierdzi ze jest to auto do jezdzenia nie robilem pelnej korekty lakieru polozylem tylko wosk i ogarnolem wnetrze. Czas pracy... jakies 14 godzin ale gdyby nie przerwy smsowe, kawowe, ciastkowe, obiadowe skonczyl bym duzo wczesniej.

Niestety nie dysponuje ale wybitnymi umiejentosciami a tym bardziej odpowiednim sprzetem wiec jakos zdiec nie powala, ale cos tam widac.

Jako ze dopiero zaczynam przygode z autodetalingiem jestem otwary na wszelkie krytyki, jak i wskazowki.

 

Uzyte srodki:

 

Mycie:

 

1.Aktywna piana VALETpro pH NEUTRAL SNOW FOAM

2.Rekawica MEGUIARS MICROFIBER WASH MITT

3.Glinka VALETpro Blue Clay Bar

4. Deironizacja: CAR PRO Iron X

5.Usuniecie smoly SNB MAC PRICKBORT MAC 124

 

Kola:

 

1.Aktywna piana VALETpro pH NEUTRAL SNOW FOAM

2. APC Meguaris 1:10

3. Tenzi truck 1:5

4.Szczotka MOTHERS Wheel Brush

5 MEGUIARS ENDURANCE TIRE GEL

 

Komora silnika:

 

1.APC Megsa 1:10

2.Tenzi truck 1:5

3. 303 Aerospace Protectant

 

Wnetrze:

 

1.APC Megsa 1:10

2.Szczoteczka LEDERZENTRUM

3.Czysczenie tapicerki ZYMOL LEATHER CLEANER

4.Zabezpieczenie tapicerki ZYMOL LEATHER CONDITIONER

5.Zabezpieczenie elementow plastikowych POORBOYS WORLD NATURAL LOOK

6.Szyby MEGUIARS PERFECT CLARITY GLASS CLEANER

 

Zabezpieczenie lakieru:

1.Cleaner: Zymol HD-Cleanse

2.Wosk: Zymol Titanium

 

Reszta:

1. Szyby: MEGUIARS PERFECT CLARITY GLASS CLEANER

2. Klamki i listwy aluminiowe: Mothers Mag&Aluminium Polish

3. Zewnętrzne elementy plastikowe: AUTO FINESSE REVIVE TRIM DRESSING

 

Auto prezentowalo sie nastepujaco:

 

acix.jpg

swye.jpg

mz7l.jpg

w4b7.jpg

 

Na pierwszy ostrzal poszedl IRONX i SNB MAC PRICKBORT MAC 124

 

hn24.jpg

0pc4.jpg

yair.jpg

 

Po dokladnym wyplukaniu na auto nalozylem aktywna piane VALETpro

 

sbar.jpg

z9k2.jpg

xiai.jpg

 

Po kolejnym wyplukaniu umylem wneki. APC pedzelek i heja banana :)

 

Niestety mam tylko jedno zdiecie przed:

 

3f6d.jpg

 

Po:

 

lsq7.jpg

6u83.jpg

32za.jpg

kkw3.jpg

 

Czas na komore silnika:

 

No tak...

 

jldy.jpg

0ii0.jpg

tmzj.jpg

 

Niestety samo APC nie dalo rady i musialem ratowac sie Tenzi 1:5. Fot rowniez brak.

 

Tu juz po:

 

y5s9.jpg

 

W miedzyczasie w cieplej wodzie glinka przygotowywuje sie do dzialania :

 

eef1.jpg

 

Glikna po samej masce:

 

q1cu.jpg

 

Jako ze bylo zimno i strasznie wialo odechcialo robic mi sie zdiec, wyglinkowalem umylem i osuszylem auto. Efekt:

 

3tiq.jpg

c95d.jpg

mqgp.jpg

4x5n.jpg

qzps.jpg

 

Nastepnie na auto nalozylem recznie HDC.

 

6ety.jpg

fd7k.jpg

4aeb.jpg

ui7i.jpg

 

Czas na wosk.

 

tkb9.jpg

lsdp.jpg

 

I to by bylo na tyle. Czas zajac sie wnetrzem:

 

geuw.jpg

qaly.jpg

8utc.jpg

9x4e.jpg

oq9x.jpg

 

Najpierw odkurzanie i mycie wszystkiego megsowym APC:

 

mkyd.jpg

7atx.jpg

 

Elementy skorzane umylem ZYMOL LEATHER CLEANER uzywajac szczoteczki LEDERZENTRUM. Niestety 50/50 nie bedzie poniewaz aparat odmowil wspolpracy...

 

udkh.jpg

 

Po odkryciu ze karta pamieci sie zapchala strzelilem mocno amatorskie 50/50 deski rozdzielczej z zaaplikowanym PB NL:

 

7fgg.jpg

 

i juz dreesing na calej desce:

 

7axq.jpg

rhf0.jpg

 

 

Na skorzanych elementach wyladowal ZYMOL LEATHER CONDITIONER

 

 

9ntn.jpg

bwzv.jpg

0lmq.jpg

0enk.jpg

 

Wracamy na zewnatrz. Klamki przepolerowane pasta do aluminium Mothers Mag&Aluminium Polish:

 

p1d8.jpg

ygfa.jpg

 

I efekt koncowy:

1ef3.jpg

ompv.jpg

ta6i.jpg

i7a2.jpg

bxzk.jpg

vcmf.jpg

 

Kropelkowanie:

 

qimd.jpg

y2je.jpg

4blg.jpg

u1xy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooow GTA :good:

Udany debiut w PSB z legendarnym wśród Alfistów autem (wersją) - mocno zapuszczonym.

 

Ale proponował bym program do sprawdzania pisowni bo błędy ortograficzne strasznie rażą :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice > 200 000 obstawiam patrząc po fotelu kierowcy.

 

+ 100 w pamięci. :-]

 

Strasznie zmęczony życiem. Pakiet stylistyczny razi w oczy.

Wisienką na torcie jest wysmakowany układ wydechowy dopasowany do dokładki.

 

Co by nie mówić włożono w niego sporo pracy, widać to po wnętrzu bo na srebrnym lakierze nie jest to już tak widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać macie spore pojęcie o Alfach koledzy ;)

 

W niezbyt dbanym GTA (a na takie to wygląda) fotel kierowcy wygląda tak w okolicach 200-250 000 km.

To są fakty ... nie domysły. GTA ma bardzo delikatne skóry.

 

[ Dodano: 5 Listopad 2013, 15:44 ]

 

Strasznie zmęczony życiem. Pakiet stylistyczny razi w oczy.

Gdzie tu pakiet stylistyczny ? Widzę tylko dokładkę tylnego zderzaka (dolną) - reszta to zwykła seria GTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna dokładka to ABS, carbon? Nie potrzebna, wydech w nią nie trafia, albo urwany.

Zmordowane wnętrze, widziałem bardzo dużo Alf z różnymi przebiegami i w żadnej siedzenia tak nie wyglądały (mówię o skórach). Czy GTA mają delikatniejsze te skory? Może to kwestia wyprofilowania siedzenia, może gruba dupa tym jeździ dodatkowo w spodniach z papieru ściernego? Zmachrane strasznie. Poza tym fajny wagon.

 

A w ogóle to w garażu stoi interesting 9-one-one ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie to jest dobry temat żeby takie auto kupić ;) Za jakąś w miarę niską, okazyjną cenę. Widać, że jakieś książki od auta tam są, więc o auto mechanicznie raczej dbano, a pierdoły można dopracować. Skórę poprzecieraną wymienić, dokładkę wyrzucić, podczyścić, zrobić korektę i każdy by cmokał z zachwytu. Ogólnie plastiki, pierdółki nie są poniszczone, reszta do ogarnięcia :)

O ile nie ma 400tys km najechane :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczulem mile zaskoczenie czytajac Wasze komentarze :)

 

Trzeba było umyć auto rękawicą a tak to praktycznie "umyłeś" auto glinką

Zostawiłeś brudne/zakurzone kratki nawiewu na górze deski...

:good:

 

Zapomnialem napisac a tym bardziej sfotografowac ze auto zostalo umyte na 2 wiadra. Z kratkami przyznaje sie bez bicia moje nie dopatrzenie :)

 

Zymol poradził sobie z doczyszczeniem skóry?

Fotele owszem sa poniszczone ale nie byly jakos mega uwalone. Mozna powiedziec ze efekt jest zadowalajacy :)

 

Niebieska Glinka valetpro nie narobiła biedy? Z moich doświadczeń wynika,że lubi po sobie zostawić hologramy

 

Nie, obylo sie bez problemow i hologramow.

 

kojarzysz może jaki przebieg ma ten samochód?

 

To cos czuje ze teraz rozwale impreze. Auto jest w rekach 2giego wlasiciela i ma na blacie 106 tys. Jutro strzele fote :)

 

 

Tylna dokładka to ABS, carbon? Nie potrzebna, wydech w nią nie trafia, albo urwany.

Zmordowane wnętrze, widziałem bardzo dużo Alf z różnymi przebiegami i w żadnej siedzenia tak nie wyglądały (mówię o skórach). Czy GTA mają delikatniejsze te skory? Może to kwestia wyprofilowania siedzenia, może gruba dupa tym jeździ dodatkowo w spodniach z papieru ściernego? Zmachrane strasznie. Poza tym fajny wagon.

 

A w ogóle to w garażu stoi interesting 9-one-one ;)

 

Ciezko powiedziec z czego jest ta dokladka. Napewno nie jest to carbon. Mi to wyglada na zwykly laminat pomalowany/oklejony tak by wygladal jak carbon. Razi tylko warstwa luszczacego sie lakieru bezbarwnego. Macalem dzis skory w tej GTA i zwyklej 156 i naprawde czuc roznice. Wlasiciel nosi przy pasku wielki palak kluczy wiec podejrzewam ze to one tak domeczyly fotel.

 

PS. W garazu stoi kilka naprawde ciekawych samochodow przy ktorym nawet to 911

wygada blado :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos czuje ze teraz rozwale impreze. Auto jest w rekach 2giego wlasiciela i ma na blacie 106 tys. Jutro strzele fote :)

 

Widzisz, a śmiali się z 200 000 :)

 

Ale boczek mocno styrany mimo, że on dostaje pierwszy i widziałem przetarcia już w GTA o przebiegu 50 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos czuje ze teraz rozwale impreze. Auto jest w rekach 2giego wlasiciela i ma na blacie 106 tys. Jutro strzele fote :)

 

Ocenianie przebiegu samochodu po wyglądzie wnętrza, a zwłaszcza fotela jest IMHO mocno chybione.

Można wsiąść i przejechać 500-600km a nawet więcej za jednym strzałem, a można na dystansie powiedzmy 10km wsiadać i wysiadać kilka razy. :?

 

Są inne podzespoły do szacowania przebiegu po wyglądzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos czuje ze teraz rozwale impreze. Auto jest w rekach 2giego wlasiciela i ma na blacie 106 tys. Jutro strzele fote :)

 

dlatego tylko pytałem o przebieg a nie bawiłem się we wróżkę. Większość 156 jakie widziałem miały mocno poniszczony środek, szczególnie podłokietnik i fotele a nie wydaje mi się żeby akurat alfy 156 robiły dużo większe przebiegi niż inne auta tej klasy z tych roczników. Wniosek jest jeden: materiały podłej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos czuje ze teraz rozwale impreze. Auto jest w rekach 2giego wlasiciela i ma na blacie 106 tys. Jutro strzele fote :)

 

dlatego tylko pytałem o przebieg a nie bawiłem się we wróżkę. Większość 156 jakie widziałem miały mocno poniszczony środek, szczególnie podłokietnik i fotele a nie wydaje mi się żeby akurat alfy 156 robiły dużo większe przebiegi niż inne auta tej klasy z tych roczników. Wniosek jest jeden: materiały podłej jakości

 

ciekawe dlaczego w mojej alfie ktora ma min 210tys przebiegu jakos te elementy wygladaja lepiej niz w gta. nie ma co porownywac skor jednej firmy czy innej, u ojca w merolu przy 230tys skory wygladaja gorzej niz w mojej alfie, a mercedes ma ponoc skory z gornej polki. wszystko zalezy od uzytkowania, jak nikt nigdy nie stosuje preparatow do skor itp to niszczy skory nie wazne w jakim aucie by to byly. a GTA ma bardzo profilowane fotele i mega latwo je zniszczyc.

 

no chyba ze zastosuje sie skoru tak twarde jak w nowej testowce bmw 3 GT mialem okazje zobaczyc... tak nieprzyjemnych skor jeszcze nie widzialem, az sie pytalem czy to na pewno skora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe dlaczego w mojej alfie ktora ma min 210tys przebiegu[...]

alfa 166 to chyba nie ten sam segment co 159, nie sądzisz? Pisałem, że wygląda to gorzej niż w PORÓWNYWALNYCH autach.

A swoją drogą jak chcesz porównywać swoją 166 to bardziej do e39, w210 itd bo z nimi z założenia miała konkurować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.