Jump to content

Alfa Romeo 156 GTA

Szymo90

Recommended Posts

Witam. Kozystajac z dlugiego weekendu postanowilem odswierzyc znajomemu auto.

Autko strasznie zaniedbane, myte odswietnie na myjniach automatycznych.

Wlasciciel twierdzi ze jest to auto do jezdzenia nie robilem pelnej korekty lakieru polozylem tylko wosk i ogarnolem wnetrze. Czas pracy... jakies 14 godzin ale gdyby nie przerwy smsowe, kawowe, ciastkowe, obiadowe skonczyl bym duzo wczesniej.

Niestety nie dysponuje ale wybitnymi umiejentosciami a tym bardziej odpowiednim sprzetem wiec jakos zdiec nie powala, ale cos tam widac.

Jako ze dopiero zaczynam przygode z autodetalingiem jestem otwary na wszelkie krytyki, jak i wskazowki.

Uzyte srodki:

Mycie:

1.Aktywna piana VALETpro pH NEUTRAL SNOW FOAM

2.Rekawica MEGUIARS MICROFIBER WASH MITT

3.Glinka VALETpro Blue Clay Bar

4. Deironizacja: CAR PRO Iron X

5.Usuniecie smoly SNB MAC PRICKBORT MAC 124

Kola:

1.Aktywna piana VALETpro pH NEUTRAL SNOW FOAM

2. APC Meguaris 1:10

3. Tenzi truck 1:5

4.Szczotka MOTHERS Wheel Brush

5 MEGUIARS ENDURANCE TIRE GEL

Komora silnika:

1.APC Megsa 1:10

2.Tenzi truck 1:5

3. 303 Aerospace Protectant

Wnetrze:

1.APC Megsa 1:10

2.Szczoteczka LEDERZENTRUM

3.Czysczenie tapicerki ZYMOL LEATHER CLEANER

4.Zabezpieczenie tapicerki ZYMOL LEATHER CONDITIONER

5.Zabezpieczenie elementow plastikowych POORBOYS WORLD NATURAL LOOK

6.Szyby MEGUIARS PERFECT CLARITY GLASS CLEANER

Zabezpieczenie lakieru:

1.Cleaner: Zymol HD-Cleanse

2.Wosk: Zymol Titanium

Reszta:

1. Szyby: MEGUIARS PERFECT CLARITY GLASS CLEANER

2. Klamki i listwy aluminiowe: Mothers Mag&Aluminium Polish

3. Zewnętrzne elementy plastikowe: AUTO FINESSE REVIVE TRIM DRESSING

Auto prezentowalo sie nastepujaco:

acix.jpg

swye.jpg

mz7l.jpg

w4b7.jpg

Na pierwszy ostrzal poszedl IRONX i SNB MAC PRICKBORT MAC 124

hn24.jpg

0pc4.jpg

yair.jpg

Po dokladnym wyplukaniu na auto nalozylem aktywna piane VALETpro

sbar.jpg

z9k2.jpg

xiai.jpg

Po kolejnym wyplukaniu umylem wneki. APC pedzelek i heja banana :)

Niestety mam tylko jedno zdiecie przed:

3f6d.jpg

Po:

lsq7.jpg

6u83.jpg

32za.jpg

kkw3.jpg

Czas na komore silnika:

No tak...

jldy.jpg

0ii0.jpg

tmzj.jpg

Niestety samo APC nie dalo rady i musialem ratowac sie Tenzi 1:5. Fot rowniez brak.

Tu juz po:

y5s9.jpg

W miedzyczasie w cieplej wodzie glinka przygotowywuje sie do dzialania :

eef1.jpg

Glikna po samej masce:

q1cu.jpg

Jako ze bylo zimno i strasznie wialo odechcialo robic mi sie zdiec, wyglinkowalem umylem i osuszylem auto. Efekt:

3tiq.jpg

c95d.jpg

mqgp.jpg

4x5n.jpg

qzps.jpg

Nastepnie na auto nalozylem recznie HDC.

6ety.jpg

fd7k.jpg

4aeb.jpg

ui7i.jpg

Czas na wosk.

tkb9.jpg

lsdp.jpg

I to by bylo na tyle. Czas zajac sie wnetrzem:

geuw.jpg

qaly.jpg

8utc.jpg

9x4e.jpg

oq9x.jpg

Najpierw odkurzanie i mycie wszystkiego megsowym APC:

mkyd.jpg

7atx.jpg

Elementy skorzane umylem ZYMOL LEATHER CLEANER uzywajac szczoteczki LEDERZENTRUM. Niestety 50/50 nie bedzie poniewaz aparat odmowil wspolpracy...

udkh.jpg

Po odkryciu ze karta pamieci sie zapchala strzelilem mocno amatorskie 50/50 deski rozdzielczej z zaaplikowanym PB NL:

7fgg.jpg

i juz dreesing na calej desce:

7axq.jpg

rhf0.jpg

Na skorzanych elementach wyladowal ZYMOL LEATHER CONDITIONER

9ntn.jpg

bwzv.jpg

0lmq.jpg

0enk.jpg

Wracamy na zewnatrz. Klamki przepolerowane pasta do aluminium Mothers Mag&Aluminium Polish:

p1d8.jpg

ygfa.jpg

I efekt koncowy:

1ef3.jpg

ompv.jpg

ta6i.jpg

i7a2.jpg

bxzk.jpg

vcmf.jpg

Kropelkowanie:

qimd.jpg

y2je.jpg

4blg.jpg

u1xy.jpg

Wooow GTA :good:

Udany debiut w PSB z legendarnym wśród Alfistów autem (wersją) - mocno zapuszczonym.

Ale proponował bym program do sprawdzania pisowni bo błędy ortograficzne strasznie rażą :wallbash:

Okolice > 200 000 obstawiam patrząc po fotelu kierowcy.

+ 100 w pamięci. :-]

Strasznie zmęczony życiem. Pakiet stylistyczny razi w oczy.

Wisienką na torcie jest wysmakowany układ wydechowy dopasowany do dokładki.

Co by nie mówić włożono w niego sporo pracy, widać to po wnętrzu bo na srebrnym lakierze nie jest to już tak widoczne.

Widać macie spore pojęcie o Alfach koledzy ;)

W niezbyt dbanym GTA (a na takie to wygląda) fotel kierowcy wygląda tak w okolicach 200-250 000 km.

To są fakty ... nie domysły. GTA ma bardzo delikatne skóry.

[ Dodano: 5 Listopad 2013, 15:44 ]

Strasznie zmęczony życiem. Pakiet stylistyczny razi w oczy.

Gdzie tu pakiet stylistyczny ? Widzę tylko dokładkę tylnego zderzaka (dolną) - reszta to zwykła seria GTA.

Tylna dokładka to ABS, carbon? Nie potrzebna, wydech w nią nie trafia, albo urwany.

Zmordowane wnętrze, widziałem bardzo dużo Alf z różnymi przebiegami i w żadnej siedzenia tak nie wyglądały (mówię o skórach). Czy GTA mają delikatniejsze te skory? Może to kwestia wyprofilowania siedzenia, może gruba dupa tym jeździ dodatkowo w spodniach z papieru ściernego? Zmachrane strasznie. Poza tym fajny wagon.

A w ogóle to w garażu stoi interesting 9-one-one ;)

A według mnie to jest dobry temat żeby takie auto kupić ;) Za jakąś w miarę niską, okazyjną cenę. Widać, że jakieś książki od auta tam są, więc o auto mechanicznie raczej dbano, a pierdoły można dopracować. Skórę poprzecieraną wymienić, dokładkę wyrzucić, podczyścić, zrobić korektę i każdy by cmokał z zachwytu. Ogólnie plastiki, pierdółki nie są poniszczone, reszta do ogarnięcia :)

O ile nie ma 400tys km najechane :mrgreen:

Poczulem mile zaskoczenie czytajac Wasze komentarze :)

Trzeba było umyć auto rękawicą a tak to praktycznie "umyłeś" auto glinką

Zostawiłeś brudne/zakurzone kratki nawiewu na górze deski...

:good:

Zapomnialem napisac a tym bardziej sfotografowac ze auto zostalo umyte na 2 wiadra. Z kratkami przyznaje sie bez bicia moje nie dopatrzenie :)

Zymol poradził sobie z doczyszczeniem skóry?

Fotele owszem sa poniszczone ale nie byly jakos mega uwalone. Mozna powiedziec ze efekt jest zadowalajacy :)

Niebieska Glinka valetpro nie narobiła biedy? Z moich doświadczeń wynika,że lubi po sobie zostawić hologramy

Nie, obylo sie bez problemow i hologramow.

kojarzysz może jaki przebieg ma ten samochód?

To cos czuje ze teraz rozwale impreze. Auto jest w rekach 2giego wlasiciela i ma na blacie 106 tys. Jutro strzele fote :)

Tylna dokładka to ABS, carbon? Nie potrzebna, wydech w nią nie trafia, albo urwany.

Zmordowane wnętrze, widziałem bardzo dużo Alf z różnymi przebiegami i w żadnej siedzenia tak nie wyglądały (mówię o skórach). Czy GTA mają delikatniejsze te skory? Może to kwestia wyprofilowania siedzenia, może gruba dupa tym jeździ dodatkowo w spodniach z papieru ściernego? Zmachrane strasznie. Poza tym fajny wagon.

A w ogóle to w garażu stoi interesting 9-one-one ;)

Ciezko powiedziec z czego jest ta dokladka. Napewno nie jest to carbon. Mi to wyglada na zwykly laminat pomalowany/oklejony tak by wygladal jak carbon. Razi tylko warstwa luszczacego sie lakieru bezbarwnego. Macalem dzis skory w tej GTA i zwyklej 156 i naprawde czuc roznice. Wlasiciel nosi przy pasku wielki palak kluczy wiec podejrzewam ze to one tak domeczyly fotel.

PS. W garazu stoi kilka naprawde ciekawych samochodow przy ktorym nawet to 911

wygada blado :)

Pozdrawiam

To cos czuje ze teraz rozwale impreze. Auto jest w rekach 2giego wlasiciela i ma na blacie 106 tys. Jutro strzele fote :)

Widzisz, a śmiali się z 200 000 :)

Ale boczek mocno styrany mimo, że on dostaje pierwszy i widziałem przetarcia już w GTA o przebiegu 50 000 km.

Ocenianie przebiegu samochodu po wyglądzie wnętrza, a zwłaszcza fotela jest IMHO mocno chybione.

Można wsiąść i przejechać 500-600km a nawet więcej za jednym strzałem, a można na dystansie powiedzmy 10km wsiadać i wysiadać kilka razy. :?

Są inne podzespoły do szacowania przebiegu po wyglądzie :roll:

Gdzie tu pakiet stylistyczny ? Widzę tylko dokładkę tylnego zderzaka (dolną) - reszta to zwykła seria GTA.

Źle to napisałem. Chodziło mi właśnie o dokładkę tylnego zderzaka. Wiem, że zderzak i progi są z GTA.

dlatego tylko pytałem o przebieg a nie bawiłem się we wróżkę. Większość 156 jakie widziałem miały mocno poniszczony środek, szczególnie podłokietnik i fotele a nie wydaje mi się żeby akurat alfy 156 robiły dużo większe przebiegi niż inne auta tej klasy z tych roczników. Wniosek jest jeden: materiały podłej jakości

dlatego tylko pytałem o przebieg a nie bawiłem się we wróżkę. Większość 156 jakie widziałem miały mocno poniszczony środek, szczególnie podłokietnik i fotele a nie wydaje mi się żeby akurat alfy 156 robiły dużo większe przebiegi niż inne auta tej klasy z tych roczników. Wniosek jest jeden: materiały podłej jakości

ciekawe dlaczego w mojej alfie ktora ma min 210tys przebiegu jakos te elementy wygladaja lepiej niz w gta. nie ma co porownywac skor jednej firmy czy innej, u ojca w merolu przy 230tys skory wygladaja gorzej niz w mojej alfie, a mercedes ma ponoc skory z gornej polki. wszystko zalezy od uzytkowania, jak nikt nigdy nie stosuje preparatow do skor itp to niszczy skory nie wazne w jakim aucie by to byly. a GTA ma bardzo profilowane fotele i mega latwo je zniszczyc.

no chyba ze zastosuje sie skoru tak twarde jak w nowej testowce bmw 3 GT mialem okazje zobaczyc... tak nieprzyjemnych skor jeszcze nie widzialem, az sie pytalem czy to na pewno skora...

ciekawe dlaczego w mojej alfie ktora ma min 210tys przebiegu[...]

alfa 166 to chyba nie ten sam segment co 159, nie sądzisz? Pisałem, że wygląda to gorzej niż w PORÓWNYWALNYCH autach.

A swoją drogą jak chcesz porównywać swoją 166 to bardziej do e39, w210 itd bo z nimi z założenia miała konkurować