Skocz do zawartości

Biedronka APC


Bonthyc

Rekomendowane odpowiedzi

Całość zaczęła się od wątku Tesco APC gdzie ktoś pisał, że Cler jest lepszy od tych tescowych APC a że mam go w domu to postanowiłem go przetestować. Jest tani jak barszcz więc jako budżetowe rozwiązanie do mycia opon, nadkoli, gumowych dywaników czy wnęk drzwi mógłby służyć z powodzeniem.

 

Oto dzisiejszy zawodnik:

 

x8ub.jpg

 

Do akcji został rozcieńczony w proporcjach 1:4.

 

Na pierwszy target poszedł gumowy dywanik kierowcy.

Tutaj przed zabiegiem:

 

1wcn.jpg

 

W trakcie mycia wspomagałem się szczotką z twardym włosiem, dywanik spryskany roztworem APC, wyszczotkowany i spłukany. I tak po kilka razy aż woda spływająca przestała być brązowa.

 

dq9b.jpg

 

Po wyschnięciu dywanik prezentuje się następująco:

 

fa3n.jpg

 

Jak dla mnie Biedronkowe APC daje radę, dywanik niewątpliwie zrobił się czystszy, nie jest to czarna guma jak ze sklepu ale nie oszukujmy się, nie tego oczekiwałem po biedronkowym APC :mrgreen: . Dodam tylko, że w rzeczywistości wygląda trochę ciemniej niż na zdjęciu. Jak się zrobi cieplej pewnie przetestuję go również na oponach i nadkolach. Do tego celu spróbuję polecieć roztworem 1:3 lub 1:2 bo obawiam się, że 1:4 może tutaj być za mało. Jedna uwaga, płyn miał zapach "konwaliowy" ale podczas mycia dywanika w małej łazience pod prysznicem był on dosyć duszący w takim stężeniu, konieczne było otwarcie okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonthyc, no niby ok ale... Po czyszczeniu tym APC należałoby spróbować jeszcze doczyścić np. surfexem hd i wtedy byłoby porównanie jaki jest stopień domycia.

 

Ale... nie lepiej jest kupić baniaczek (5L) Surfexa HD? Masz go końca świata, czyścisz nim wszystko w zależności od proporcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, Surfexa HD nie posiadam żeby zrobić takie porównanie, gdybym miał baniaczek 5L takiego albo innego detalingowego APC to nie bawiłbym się w takie środki jak APC z biedronki ;) Ogólnie to chciałem sprawdzić czy domowe APC da się wykorzystać w myśl zasady "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma" i w moim mniemaniu udało mi się pokazać, że tak.

 

Dodam tylko, że wczoraj bylem z autem na bezdotyku i spryskałem tym roztworem (1:4, bo zostało mi jeszcze w atomizerze) opony i tak samo wyszczotkowałem i spłukałem. Operację zrobiłem tylko raz bo wszystkie stanowiska były zajęte a i kolejka zaczynała się robić ale nawet po 1 razie widać było różnicę na :good: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja testowalem APC z lidla, w roznych zastosowaniach. Jedyne miejsce gdzie sie nadaje to tam gdzie nieporzadana jest piana :P Bo sie bardzo slabo pieni. Nawet dodany do innego APC w PA robil od razu mleko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.