Skocz do zawartości

Tenzi Alux+ValetPRO Blue Gel domycie ryflowanej z aluminium?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

 

Potrzebuje domyć doczyścić ryflowaną z aluminium na pace w navarze.

 

Kupiłem duraglossa http://www.waxparadise.pl/produkt,Durag ... ,6374.html

 

ale idzie ciężko ogólnie pasta dobra ale chyba stan mojej ryflówki jest fatalny.

 

zastanawiam się jak się sprawdzi Tenzi alux z Valetpro Blue Gel i wodą użyli tej kombinacji tutaj:

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=15047 z tym że nie wiem czy oni ryflówke mieli z blachy czy z aluminium ja mam z aluminium więc nie wiem czy zadziała?

 

a może coś innego ?

 

i czy można użyć maszyny polerskiej do tego typu zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alux + gołe amelinum i masz pokaz fajerwerków jak na lekcji chemii :-] nie wiem w jakim stopniu jest to zasyfione, ale Alux to kwasior który trawi alu aż się pieni, a nie wiem czy chodzi Ci o aż tak radykalne środki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha czyli oni mieli blachę i dlatego im tego nie zeżarło? a na moim alu się nie sprawdzi

 

to co mam na tym aluminium:

 

DSC_0001.JPG

DSC_0002.JPG

DSC_0005.JPGDSC_0006.JPGDSC_0009.JPG

DSC_0010.JPG

 

tam gdzie widać spolerowanie to właśnie zastosowany był duragloss metal polish ( póki co ręcznie ale zamierzam polerkę uruchomić do tego.) tylko czym się wspomóc?

 

[ Dodano: 14 Październik 2013, 18:12 ]

a no i z bliska wygląda to tak jakby były by to wżery w tym aluminium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paka wyglądała gorzej niż u Ciebie, popsikał tym płynem po całości, chwilę odczekał i zaczął szorować szczotą do podłogi o twardym włosiu, i płukanie karcherem. Efekt zadowalający. Część wżerów poznikała ;) Te auto ma zarabiać więc jakoś się nad tym nie ... , a Navara to co innego ;) Tylko że znów u Ciebie problemem są burty lakierowane :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciężko będzie doprowadzić to do stanu takiego który by Cię satysfakcjonował.

Według mnie to alu jest czymś pokryte być może nawet cienką warstwą lakieru i ta warstwa jest uszkodzona być może przez utleniające się aluminium lub wcześniejszą nie odpowiednią pielęgnację.

Nawet jeśli przelecisz to maszyną to efekt bez odpowiedniej regularnej konserwacji będzie krótkotrwały coś jak polerowane felgi

 

a mix aluxa i blue chyba tu nie pomoże :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachę masz identyczną jak mieliśmy podczas pracy nad Magirusem w Brodowie. Nie mieliśmy stalowej:) to nie wóz opancerzony. Środki do alu używa się do alu i po co mieliśmy używać go do stali? Spróbuj takiego mixa jak my użyliśmy, myślę ze efekt będzie Cię zadowalał. Spryskać odczekać i twarda szczotka jak ktoryś z kolegów wyżej wspomniał.

Spróbuj w niewidocznym miejscu jeśli boisz się o efekt....

 

Kolega Borek chyba nigdy z Aluxem nie współpracował :) chętnie obejrzę filmik z Twoich fajerwerków:) Używam go na alu dość często i cyrków nie bylo jesli używa się go zgodnie z jego przeznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Borek chyba nigdy z Aluxem nie współpracował :) chętnie obejrzę filmik z Twoich fajerwerków:) Używam go na alu dość często i cyrków nie bylo jesli używa się go zgodnie z jego przeznaczeniem.

kolega Borek ma 5L bańkę Aluxa i niedługo ją skończy :o

pomijając zastosowania zgodne z przeznaczeniem, używałem też do zdejmowania anody z aluminiowych części rowerowych i akcja wygląda jak przy wrzuceniu tabletki musującej do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po pierwszych testach moja ryflówka aluminiowa i Tenzi Alux + Valet Pro Blue Gel i woda demineralizowana.

 

Efekt zaskoczył mnie bez tarcia bez większego wysiłku delikatnie pędzelkiem brud/osad znika jestem w szoku wychodzi czyste nowe aluminium.

 

Jak skończę zapodam zdjęcia.

 

A i o fajerwerkach nie ma mowy nic takiego nie zaobserwowałem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajerwerki to przesada, czasami poleci troszkę "dymu", ale to przy nie rozcieńczonym Tenzi Alux. Nie polecam wdychać tego.

 

Uważaj żeby preparat nie ściekał Ci po lakierze samochodu, ktoś wyżej słusznie zwrócił na to uwagę.

 

Po takim wytrawieniu aluminium będzie jaśniutkie i czyste, ale może brakować mu połysku - lekka polerka pastą nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekkaz świetny pomysł !

 

Co do połysku faktycznie jest taki delikatny co prawda przejrzeć się nie da jak w lustrze ale połysk jest !

 

Dla sprawdzenia spróbowałem dodać połysku pasta duragloss metal polish i niestety taka kombinacja mi się średnio widzi albo na lustro aluminium pasta i masa pracy oraz pasty albo na typowy kolor z lekkim połyskiem w kombinacji blue gel tenzi alux i woda. wydaje mi się to drugie za bardziej na miejscu w końcu aluminium to aluminium nie ma co z tego robić lustra to nie chrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne efekty, śmiem twierdzić ze lepsze i szybsze niz autosol daje taka pasta w kostkach.

http://www.hurtmet.pl/p3365_309_pasta_p ... a800g.html

(link to zdjęcie poglądowe)

mi akurat udało się zbobyć od starszego Pana który lubił majsterkować. Popytaj wsród znajomych moze ktoś ma cos takiego, ta pasta to relikt minionej epoki który naprawdę działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Obiecane zdjęcia Tenzi Alux + VP Blue Gel + Woda Demineralizowana efekt mnie powalił taka powierzchnia a bawiłem się wręcz 3 godziny nawet się nie napracowałem lekko poszło nie wyobrażam sobie robić tego polerką i pastą masakra.

 

Aaaa najwięcej czasu z tych 3 godzin poszło na wypolerowanie filcem i pastą Duragloss Metal Polish tych rantów dookoła paki na lustro:) Samo doczyszczenie aluminium mikstura z Tenzi i VP było dziecinnie łatwe SPRAWDZONE POLECAM !

 

DSC_0035.JPG

DSC_0034.JPG

DSC_0033.JPG

DSC_0032.JPG

DSC_0031.JPG

DSC_0019.JPG

DSC_0018.JPG

DSC_0017.JPG

 

[ Dodano: 20 Listopad 2013, 23:45 ]

Jeszcze dwa słowa odnośnie matowienia blachy po tej mieszance VP BG + Tenzi Alux + woda demineralizowana faktycznie jak ktoś wyżej napisał aluminium ma delikatny połysk nie trzeba już tego polerować wystarczy, ja jeszcze ewentualnie mam zamiar położyć wosk DG 601 + DG 111 tak jak na całym aucie zrobiliśmy wydaje mi się że to jeszcze podkreśli połysk ale już po samej mieszance po domyciu blacha się błyszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.