Skocz do zawartości

Jak usunąć tynk elewacyjny z lakieru.


Darekas

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowy i zaczynam swoją przygodę z autodetalingem od szukania pomocy w usunięciu tynku elewacyjnego z lakieru.

 

 

Na całym aucie są widoczne bardo drobne wielkości 1mm drobne żółte kropeczki.

 

Przypuszczam że jest to tynk elewacyjny silikonowy lub akrylowy zaniesiony wiatrem po tym jak żona zaparkowała auto w pobliżu rusztowania fachowców od elewacji

 

Próba mycia ręcznego i w myjni bezdotykowej nic nie dała.

 

Nie chciałem zarysować lakieru ale mechanicznie też nie udało mi się usunąć żadnej kropki, poza tym nie wyobrażam sobie jak usuwać każdą kropkę oddzielnie.

 

Miał ktoś w Was taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co Ty. Przyjechało do mnie auto z kropkami prawdopodobnie klej elewacyjny lub coś podobnego. Kolega maluch proponuje coś do usuwania klejów, zapraw itp. Przeczytałem w instrukcji tego i podobnych substancji, że nie stosować na granit z połyskiem. Coś mi się wydaje, że będzie to zbyt niebezpieczne. A co dopiero jak gdzieś na dłużej zostanie płyn ...? Ja próbowałem twardą glinką i ledwo co schodziło. To była próba na kawałku 10x10 tylko, a zajęło mi to ok 5 min. Po glince zostanie sporo rysek, bo docisk miałem większy niż zazwyczaj. Mój przypadek to całe autko w białych kropeczkach. Daj znać jak jak sobie poradzisz. Ja prace nad nim zacznę dopiero pod koniec tygodnia i może później coś skrobnę tutaj.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co polecił kolega maluch prawdopodobnie pomoże. Większość tych preparatów do mycia osadów cementowych jest na bazie kwasu (hmmm fosforowego? nie pamiętam) Tam gdzie zdarza mi się parkować, po deszczu kapie długo woda, wypłukuje z muru różne minerały i zasycha tworząc cementową skorupkę. Używam do mycia preparatu hagesan błękitny do mycia łazienki z castoramy, zabrany kiedyś tam z domu. Wszystko schodzi ładnie, ale po myciu profilaktycznie zlewam dużą ilością wody żeby dobrze wypłukać z zakamarków. Do tej pory nic się nie stało, ale podstawa to najpierw próba w niewidocznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conrado to co deszcz wypłukał i zostało na lakierze inaczej się zachowuje niż świeżo zaschnięty klej na lakierze, który na nim wysechł. Roboty co nie miara :(. Myślałem nad papierkiem 3000, ale pewnie się zapcha momentalnie. Zmywaczem próbowałem już i po ok 30 potarciach nic nie zeszło. Tyle samo glinką i schodziło dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

APC nie ruszyło nawet w 1%, namaczałem szamponem pod folią ok 2h i nic. Cała glinka fioletowa temachema poszłaaaaaaa. Zaledwie w 10h na aucie wielkości passata.

Powiem, że masakra! 1 kropka i ok 100 przejazdów (max) glinką dawało rade. Z plastików nie zeszło, z gumowych elementów trochę lepiej, ale nie wszystko dokładnie zeszło.

Ale co na plus to, że kolejnym razem będę wiedział ile czasu poświęcić i ile to ma kosztować.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi ma specjalny kwas do usuwania cementu nazywa się beto rast ok 16 zł za 1L. Rozpuszcza kostke i inne cementy więc z tynkiem też sobie powinno poradzić. Z tego co wiem nie robi szkody lakierowi jak zbyt długo nie poleży natomiast, nie polecam na plastik i gumy bo zeżre :)

Usuwam tym cement z maszyny do wylewek i lakierowi nic się do tej pory nie stało. Na felgach próbowałem usuwać zanieczyszczenia i również się sprawdza i nie robi szkody.

Moge sprawdzić czy ruszy tynk bo akurat mam do tego warunki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.