Skocz do zawartości

Brać się za to czy zapłacić?


Dino1984

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed takim oto problemem... lakier na moim samochodzie zdecydowanie domaga się renowacji. Owalne "zarysowania" są wyraźnie widoczne na całej powierzchni+kilka zarysowań i zmatowień.

Oferty Warszawskich firm detailingowych są bardzo podobne i wszystkie oscylują w granicach 2.000 PLN. Poczytałem poradniki na tym forum, zarówno odnośnie polerowania maszynowego jak i ręcznego i widzę, że sprawa nie jest taka prosta jak mogłoby się na początku wydawać...

Nie mam żadnych narzędzi, więc wszystko musiałbym zakupić od "zera". Kupno maszyny polerskiej odpada (1.500 PLN to za duży wydatek jak na jedną robotę), więc zostaje praca ręczna, która zapewne nie da takich efektów jak praca maszyną (poprawcie mnie jeśli się mylę)... Konieczność poświęcenia czasu i włożenia pracy nie jest problemem - mam całe weekendy na to:)

 

Moje pytanie jest następujące: walczyć z tym samemu czy dać sobie spokój i odstawić do specjalistów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napsiz jakie masz auto, to fachowcy napisza ci czy cos wogole zdzialasz recznie ;)

no i pokaz w jakim stanie masz lakier.

Maszynowo napewno efekt bedzie lepszy, ale recznie tez (zalezy od twardosci lakieru) cos zdzialasz, tym bardziej ze piszesz ze masz duzo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, da rade zrobic uzywka za 200zl, powiedzmy drugie 200 to pasty, 100 pady. 200 jakies szmaty, ipa itp i za 700 zl masz sprzet na korekte, dodatkowo powiedzmy osbie szczerze raz na rok trzeba byloby lakier delkatnie odswiezyc. Nic tak nie cieszy jak samemu zrobiona korekta na aucie, jak widzisz wynik 2-3 dniowej walki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja recznie walczylem przy pomocy Megsowego UC, IPA, AG SRP i na to colli.

UC i SRP na tricolorze, colli megsowym sloneczkiem, do tego pare mikrofibr.

Oczywiscie najpierw porzadne mycie i odsmolenie ;)

 

UC poszukaj uzywki na gieldzie, SRP tanio kupisz u obecnego na forum dystrybutora AG

i wyjdzie cie bardzo tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... na początek zaatakuję to ręcznie... najwyżej się odbiję :)

Widziałem gdzieś na tym forum szczegółowy poradnik ręcznego polerowania, ale za nic nie mogę go teraz znaleźć, mógłby mnie ktoś naprowadzić?

Czy w Wa-wie jest jakiś sklep, w którym mogę kupić wszystkie niezbędne rzeczy, czy tylko zamówienie z neta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok...

 

glinka - jest

szampon - jest

UC - jest

aplikator - jest ("german")

politura - jest (poorboy's black hole)

aplikator do politury - jest

wosk - jest

aplikator do wosku - jest

chęci - są

dużo czasu - będzie w weekend

pogoda - ... to się okaże

 

Dam znać jak mi poszło :)

 

EDIT: Pytanie techniczne - czym osuszyć auto po myciu, a potem po glinkowaniu żeby nie czekać aż samo wyschnie? Mikrofibra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino1984, poczytaj forum, poświęc troche czasu, bo na takie dylematy padło już multum odpowiedzi. Po UC przecierasz auto IPĄ bądź zmywaczem silikonowym i przed aplikacją wosku kładziesz cleaner (ewentualnie politurę przed woskiem, jeśli masz i koniecznie chcesz ją położyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... zrobiłem maskę :) Efekt... zadowalający, ale nie tak spektakularny jak się spodziewałem - swirle zniknęły ale inne rysy zostały, co mnie zdziwiło bo nie wydawały się aż tak głębokie... może powinienem poprawić?

Gdybym chciał poprawiać powierzchnię, na której była kładziona politura i wosk to po prostu UC i jazda, czy jakoś szczególnie zmywać poprzednie warstwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.