Skocz do zawartości

Mitsubishi Lancer Evo X - 2008


Dejv

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniasz tego Prestona na owady i żywice ?

 

Dosyć skuteczny. Jak robiłem nim swoje auto po jeździe głównie w mieście wszystko zeszło mi za pierwszym razem. Ale jak robiłem inne auto które jeździ tylko w trasach i na przednim zderzaku owadów było tyle że lakieru prawie nie było widać to musiałem zapodać 2 - 3 razy po czym płukałem karcherem i dopiero mycie szamponem i było si.

Ogólnie myśle że warto to mieć. najlepiej stosować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach albo na dworzu bo strasznie śmierdzi ropą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dlaczego Ludwikiem? Nie lepszy by był jakiś APC?

 

Jeszcze sie nie dorobiłem APC, użyłem tego co miałem pod ręką ;p

 

Widzę, że nie użyłeś miedzi przed założeniem kół.

 

Poprzednim razem nie, teraz tak.

 

A zawiasik seryjny?

 

Narazie seria.

 

Ten komplecik czarnej felgi, to letni?

 

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejv, shame on You.

Masz fajnego miska, a apc się nie dorobiłeś.

 

Powtarzając za Quentinem, hamburger to podstawa dobrego żywienia...

 

APC to podstawa umycia auta...

 

A na co myślisz wymienić zawiasik? Bo seria, to taka dobra na chwile chyba jest... Chociaż na polskich drogach, to bywa różnie. Nie wiem do końca jak X, ale Impra ma dość kompromisowo zestrojony fabryczny zawias, jeżeli chodzi o polskie drogi. Oczywiście mówie o STi, bo WRX to teraz praktycznie kanapowiec, na lusterka trzeba ochraniacze z nierdzewki dawać, by nie porysować ich podczas pokonywania zakrętów.

Zresztą z Foresterem zrobili to samo... Choroby morskiej się można nabawić...

 

Ale najbardziej Ci zazdroszcze tych desek w garażu... A właściwie tego, co one skrywają... Kurde, codziennie bym właził pod auto i dyfry oglądał...

 

Zrób kiedyś fotkę dla nas z kanału, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejv, shame on You.

Masz fajnego miska, a apc się nie dorobiłeś.

 

Powtarzając za Quentinem, hamburger to podstawa dobrego żywienia...

 

APC to podstawa umycia auta...

 

Nie dorobiłem się w sensie, że powoli kompletuje sobie wszystkie preparaty, APC będzie w styczniowym zamówieniu. Nie można mieć wszystkiego od razu ;p;p

 

X ma seryjnie dość twarde zawieszenie i nie narzekam, plany są na Teina SS, albo Mono Flex, ale zobaczymy na co finanse pozwolą. Na nasze polskie drogi seryjne zawieszenie jest ok, zależy tez do czego chce sie auta używać, na Time Attack trzebabybyło napewno zawias zmienic :)

 

Codziennie po pracy siedze w garażu także z fotkami z kanału nie będzie problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tein słyszałem, że jest całkiem niezły, ale nie wiem jak z trwałością na polskie drogi, w sumie w rajdach też jest używany, więc pewnie jest wytrzymały. Ja bym pomyślał nad pro flexem, albo ohlinsem, ale to juz droga półka.

 

Co do fotek z kanału, to kurde, zazdroszczę Ci takiej możliwości.

 

A upgrade hamulców masz zamiar robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tein SS bardzo dobrze znosi nasze drogi, Tein MonoFlex znacznie delikatniejszy ponoć szybko pada na naszych drogach. Jeżeli chodzi o zawias to wyżej niż tein nie mierze, albo jakiś tein albo seria zostanie. Na hamulce narazie nie mam planu, w przyszłości tylko tarcze nawiercane i nacinane i dobre klocki i to wszystko odnośnie hamulców. Przy tych mocach te heble dają rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ostatnio troche eksperymentowałem z felgami.

Dwie felgi dostały od zewnątrz 2 warstwy rimwaxa, natomiast od środka 3 warstwy, a dwie felgi otrzymały od zewnatrz 2 wrstwy megsa #16, od środka 3 warstwy.

Głównie chodziło mi o sprawdzenie trwałości tych wosków na felgach, co sie dopeiro okarze....

 

06032010430.jpg

 

06032010431.jpg

 

27032010485.

 

30032010488.jpg

 

Różnicy w wyglądzie pomiedzy woskami praktycznie nie widać, na zdjeciach nie da sie tego dostrzec. Niestety aparatu nie miałem pod ręką, fotki z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw wyników tego małego testu. Wczoraj właśnie się zastanawiałem czy warto inwestować w Rimwaxa lub PB wheel sealent czy też dać szanse #16 którego pucha leży w lodówce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Korzystając z wolnego weekendu postanowiłem przygotować auto na zime.

 

1. Felgi i opony

- Megs All Whell Cleaner

- Megs APC + pędzelek + Marolex

- wewnętrzna część felgi 2 x Megs # 16 + Megs soft foam + Megs Supreme Shine

- zewnętrzna część felgi 1 x Megs #16 + 1 x Duragloss 111 + Megs Soft foam + Megs Supreme Shine

- Megs Endurance + Aplikator do opon Megsa

 

Drugie warstwy wosku położone po upływie około 24 g

 

2. Mycie auta

- Karcher + mieszanka piany DLS i Dimera

- Gold Class + Rekawica Megsa + dwa wiadra

- Megs Water Magent Drying Towel, Miracle Dryer

 

3. Czyszczenie nadkoli

- Karcher + piana Dimer

- Megs APC + pędzelek + szczotka + opryskiwacze Marolexa

- Dressing Megsa

 

4. Oczyszczenie i zabezpieczenie lakieru

- Dodo Lime Prime + G220 (pad 3M niebieski) + Megs Supreme Shine

- 2 x Victoria Concours + Aplikator SmartWaxa (czerwony) + delikatna Mikrofibra Eurow

 

Auto było glinkowane około 2 miesiące temu po czym potraktowane zestawem Duraglossa 101 + 111, teraz nie było potrzeby użycia glinki.

Wosk nakładany na 3 - 4 elementów, następnie wycierany, bardzo fajnie sie poleruje. Po opiniach na zagranicznych forch na temat Victorii myślałem że bedą problemy z wycieraniem, ale myśle że nawet po nałożeniu na całe auto nie byłoby wiekszych problemów z wytarciem. Druga warstwa wosku nałożona po 24 h.

 

5. Szyby

- Megs Glass Clenaer + małe mikrofibry SCS

 

Jako że się nie wyrobiłem do końca ze wszystkim, auto stoi w garażu i na jutro na plastiki i gumy położe Black Wow, a szyby potraktuje zestawem Car-Lack 68

 

To by było na tyle. Poniżej kilka fotek, jakość bez rewelacji bo nie było czasu i fotki tylko z telefonu ( korekty nie było także nie robiłem zbliżeń na konkretne elementy)

Pozdrawiam.

 

20101127_001.jpg

 

20101127_002.jpg

 

20101127_004.jpg

 

20101127_003.jpg

 

20101127_005.jpg

 

20101127_006.jpg

 

20101127_007.jpg

 

20101127_010.jpg

 

20101128_001.jpg

 

20101128_006.jpg

 

20101128_008.jpg

 

20101128_009.jpg

 

 

 

20101128_010.jpg

 

20101128_012.jpg

 

20101128_013.jpg

 

20101128_014.jpg

 

20101128_015.jpg

 

20101128_017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cash, Rimwax i #16 utrzymały się mniej więcej podobnie, z wyglądu może minimalnie lepszy jak dla mnie #16.

 

CMQ, Myślałem nad tym, ale bardzo chciałem przetestować victorie (podobno też jest bardzo trwała) , a druga sprawa że dopiero w piątek okazało się że będe mógł posiedzieć przy aucie, a poza Duraglossem 111 w tej chwili nie miałem żadnego sealanatu i za poźno żeby coś zamówić. ( Oczywiście nie ujmując nic 111, bo bardzo lubie go używać )

 

lakikwap, Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo jakies zamówienie bede robił to może sobie sprawie Wolfa.

Ciekawe jakby sie sprawdził Wolf połozony na victorie??? hmmm

W sumie auto jeszcze od woskowania nie wyjechało z garażu, ale po dzisiejszej śnieżycy chyba sie nie powstrzymam żeby polatać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.