Skocz do zawartości

jasny nalot na felgach (kamień...?), czym to ruszyć??


pawel.wkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na moich felgach jest pełno jasnego nalotu, który można częściowo zdrapać (np. paznokciem), ale nie w całości, po za tym po kilku ramionach potrzebowałbym nowych rąk;)

 

Felgi już po kupnie były ogólnie czyste, bardzo mało smoły i metalicznych zanieczyszczeń. Potraktowałem je Attackiem Autolandu (niczego innego nie miałem akurat pod ręką, bardzo chwalę sobie ten różowy płyn Nano-cośtam) i w zasadzie nie krwawiły, chociaż mam też wrażenie, że ten środek jest znacznie słabszy niż kiedyś.

 

No i teraz pytanie - kupić Iron-x`a i liczyć na to, że rozpuści ten syf, a może jakoś to zetrzeć? Próbowałem na kilka sposobów, ale idzie to bardzo powoli i mocno matowi powierzchnię.

 

Poglądowe foto:

 

mpu1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem tak samo i nie zamierzałem w tym "sezonie" nic z tym robić, ale jak mówię - można do po prostu zdrapać i jest gładka powierzchnia lakieru.

 

Oczywiście felgi będą lakierowane, ale póki co chciałbym z nich wyciągnąć ile się da;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te felgi były ewidentnie odświeżane, przez dość niedbałe natryskowe malowanie. Defekty, które chcesz usunąć to stara, utleniona farba, której w trudniej dostępnych miejscach nie pokrył nowy lakier. Druga ewentualność jest taka, że w tych miejscach felgi nie zostały poprawnie przygotowane do lakierowania, i nowa powłoka po prostu odeszła.

 

Według mnie, lepiej wyjdziesz oddając je do piaskowania i lakierowania proszkowego, niż wydając pieniądze na środki czyszczące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.