Jump to content

jasny nalot na felgach (kamień...?), czym to ruszyć??


pawel.wkk

Recommended Posts

Witam, na moich felgach jest pełno jasnego nalotu, który można częściowo zdrapać (np. paznokciem), ale nie w całości, po za tym po kilku ramionach potrzebowałbym nowych rąk;)

 

Felgi już po kupnie były ogólnie czyste, bardzo mało smoły i metalicznych zanieczyszczeń. Potraktowałem je Attackiem Autolandu (niczego innego nie miałem akurat pod ręką, bardzo chwalę sobie ten różowy płyn Nano-cośtam) i w zasadzie nie krwawiły, chociaż mam też wrażenie, że ten środek jest znacznie słabszy niż kiedyś.

 

No i teraz pytanie - kupić Iron-x`a i liczyć na to, że rozpuści ten syf, a może jakoś to zetrzeć? Próbowałem na kilka sposobów, ale idzie to bardzo powoli i mocno matowi powierzchnię.

 

Poglądowe foto:

 

mpu1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

No właśnie myślałem tak samo i nie zamierzałem w tym "sezonie" nic z tym robić, ale jak mówię - można do po prostu zdrapać i jest gładka powierzchnia lakieru.

 

Oczywiście felgi będą lakierowane, ale póki co chciałbym z nich wyciągnąć ile się da;)

Link to comment
Share on other sites

Te felgi były ewidentnie odświeżane, przez dość niedbałe natryskowe malowanie. Defekty, które chcesz usunąć to stara, utleniona farba, której w trudniej dostępnych miejscach nie pokrył nowy lakier. Druga ewentualność jest taka, że w tych miejscach felgi nie zostały poprawnie przygotowane do lakierowania, i nowa powłoka po prostu odeszła.

 

Według mnie, lepiej wyjdziesz oddając je do piaskowania i lakierowania proszkowego, niż wydając pieniądze na środki czyszczące :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.