Jump to content

jasny nalot na felgach (kamień...?), czym to ruszyć??

pawel.wkk

Recommended Posts

Witam, na moich felgach jest pełno jasnego nalotu, który można częściowo zdrapać (np. paznokciem), ale nie w całości, po za tym po kilku ramionach potrzebowałbym nowych rąk;)

Felgi już po kupnie były ogólnie czyste, bardzo mało smoły i metalicznych zanieczyszczeń. Potraktowałem je Attackiem Autolandu (niczego innego nie miałem akurat pod ręką, bardzo chwalę sobie ten różowy płyn Nano-cośtam) i w zasadzie nie krwawiły, chociaż mam też wrażenie, że ten środek jest znacznie słabszy niż kiedyś.

No i teraz pytanie - kupić Iron-x`a i liczyć na to, że rozpuści ten syf, a może jakoś to zetrzeć? Próbowałem na kilka sposobów, ale idzie to bardzo powoli i mocno matowi powierzchnię.

Poglądowe foto:

mpu1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

No właśnie myślałem tak samo i nie zamierzałem w tym "sezonie" nic z tym robić, ale jak mówię - można do po prostu zdrapać i jest gładka powierzchnia lakieru.

Oczywiście felgi będą lakierowane, ale póki co chciałbym z nich wyciągnąć ile się da;)

Te felgi były ewidentnie odświeżane, przez dość niedbałe natryskowe malowanie. Defekty, które chcesz usunąć to stara, utleniona farba, której w trudniej dostępnych miejscach nie pokrył nowy lakier. Druga ewentualność jest taka, że w tych miejscach felgi nie zostały poprawnie przygotowane do lakierowania, i nowa powłoka po prostu odeszła.

Według mnie, lepiej wyjdziesz oddając je do piaskowania i lakierowania proszkowego, niż wydając pieniądze na środki czyszczące :)