Skocz do zawartości

Problem ze spolerowaniem wosku


Capaz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz c1,to wrzuć c2v3 :-]

Będzie Pan zadowolony ;)

Właśnie jest problem, gdyż przeleciałem ostatnio C1 IPĄ, bo nie kropelkowała i na to wrzuciłem c2v3 rozcieńczone (jako QD do powłoki) i nadal kropelkuje ubogo.. nie wiem czy C1 nie umarła..

Dlatego dzisiaj dostanie strzał z IPA i jak nie zacznie kropelkować jak trzeba to lecimy SF4000, cleaner i wosk.. A jak będzie działać to c2v3 bez rozcieńczenia... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie stężenie? C2v3 nawet nie próbowałem rozcieńczać i jest lux,pamiętaj,że chwilę się ,,utwardza" więc nie lej zbyt szybko wodą ;)

A z kwarcami to tak jest,że nie zawsze brak kropelek świadczy o śmierci,musiała się czymś zapchać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie stężenie? C2v3 nawet nie próbowałem rozcieńczać i jest lux,pamiętaj,że chwilę się ,,utwardza" więc nie lej zbyt szybko wodą ;)

A z kwarcami to tak jest,że nie zawsze brak kropelek świadczy o śmierci,musiała się czymś zapchać :o

1:3... Chciałem tego używać w takim stężeniu co 1-2 mycie, jako QD i osuszacz.. bo zwykły QD na kwarc się nie nadaje... A nie rozcieńczone nie wychodzi jakoś specjalnie ekonomicznie.. Wolałbym reload.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie stężenie? C2v3 nawet nie próbowałem rozcieńczać i jest lux,pamiętaj,że chwilę się ,,utwardza" więc nie lej zbyt szybko wodą ;)

A z kwarcami to tak jest,że nie zawsze brak kropelek świadczy o śmierci,musiała się czymś zapchać :o

1:3... Chciałem tego używać w takim stężeniu co 1-2 mycie, jako QD i osuszacz.. bo zwykły QD na kwarc się nie nadaje... A nie rozcieńczone nie wychodzi jakoś specjalnie ekonomicznie.. Wolałbym reload.. ;)

A na opakowaniu napisane 1:2 :mrgreen:

Przy schemacie raz na miesiąc-dwa czysty i co 2gie mycie 1:2 myślę,że miało to by sens ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Może być stosowany jako Quick Detailer w rozcieńczeniu z woda destylowaną 1:10.

Myślę, że moje 1:3 nie było bardzo krzywdzące, bo chciałem mieć właśnie QD na codzienne mycie, a auto myję co 2-3 dni.. Nie bardzo mogę sobie pozwolić na zużycie 500ml - 1000ml produktu na miesiąc, bo wychodzi ciut za drogo... :dontknow:

A niestety bez QD zostają ślady po wodzie, mimo wydmuchiwania jej i wycierania 4 fluffy-mi ;)

 

Poza tym moim zdaniem lepszy i tańszy do comiesięcznego odświeżenia kwarcu jest Reload... Moim zdaniem schodzi go znacznie mniej i efekt po zastosowaniu jest lepszy..

Testerem obleciałem całe autko 2 razy.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Może być stosowany jako Quick Detailer w rozcieńczeniu z woda destylowaną 1:10.

Myślę, że moje 1:3 nie było bardzo krzywdzące, bo chciałem mieć właśnie QD na codzienne mycie, a auto myję co 2-3 dni.. Nie bardzo mogę sobie pozwolić na zużycie 500ml - 1000ml produktu na miesiąc, bo wychodzi ciut za drogo... :dontknow:

A niestety bez QD zostają ślady po wodzie, mimo wydmuchiwania jej i wycierania 4 fluffy-mi ;)

 

Poza tym moim zdaniem lepszy i tańszy do comiesięcznego odświeżenia kwarcu jest Reload... Moim zdaniem schodzi go znacznie mniej i efekt po zastosowaniu jest lepszy..

Testerem obleciałem całe autko 2 razy.. ;)

Z tym 1:10 to nie wiem skąd info :dontknow: Na opakowaniu znalazłem tylko 1:2

Myślę,że Reload krzywdy nie zrobi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C1 jednak nie żyje.. :dontknow:

Lakier dostał słuszną porcje IPA i niestety kropel i odpychania wody brak.. A że kilka hologramów jest, to maszyna będzie konieczna.. :dontknow:

Ciekawe czemu tak szybko umarła.. Aplikował ją poprzedni właściciel autka.. Może powierzchnia przed aplikacją nie była dostatecznie oczyszczona z past? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z tym DG 111 to i ja miałem problemy, nałożyłem na auto, temp 22 auto w cieniu, i za cholere sie nie chciał spolerować, byłem lekko w szoku bo widziałem że jak będe mocno tarł na bank zrobie mikrorysy. No i pod światło faktycznie delikatnie gdzie nie gdzie je widać. Co ciekawe nałożyłem go na jakaś płyte plastikową z ciekawości w garazu, po pół godzinie zszedł idealnie. tak samo było z elementami z tworzywa na aucie np lusterka - polerował się 100 razy lepiej. Ogólnie ten mój lakier jest jakiś "tępy", nakładałem kilka cleanerów i spolerowanie resztek to jest droga przez męke, dosłownie fibra staje dęba na karoserii. Stąd od długiego czasu uzywam wosków w sprayu, bo z nimi jako tako lakier współpracuje, a i też nie ze wszystkimi. Wydaje mi się że jesli chodzi o woski itp to z twardymi lakierami np na starszych BMW jest sporo lepiej, niestety mój do nich nie należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Woskowałem dziś fusso na czarną maskę. Lakier tylko umyty szamponem 4nano. Miał ktoś może kiedyś podobną sytuację, że po dotarciu resztek wosku było widać mazy?

Ostatnio podobną sytuację miałem z Colli 476 z tą różnicą, że maska była po korekcie umyta pianą z marolexa z domieszką alkoholu izoprop i ludwikiem. W czym jest problem, że wychodzą takie mazy? Niby wosk jest starty ale jak się przyjrzeć to w niektórych miejscach maska jest pomazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier tylko umyty szamponem 4nano.

...umyta pianą z marolexa z domieszką alkoholu izoprop i ludwikiem. W czym jest problem, że wychodzą takie mazy?

 

Może w sposobie przygotowania? Jak tylko umyłeś szamponem to ma prawo mazać, tak samo spianowanie z domieszką ipy i ludwika może być powodem mazów. Albo za dużo wosku ładujesz na lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.