Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło HUMOR ??


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

może nie dzisiaj ale wczoraj

 

 

jak będzie padać to nie będzie trzeba wysiadać żeby bramę otworzyć :-]

 

poprawia humor ;)

 

brama z profili czy pełna? Bo jeśli to drugie to różnie może się taka konstrukcja zachować zimą. U mnie jest podobna, tylko metr szersza i już kilka razy serwis był wzywany.

Niestety ciężar skrzydeł jest bardzo duży, szarpnięcie przy ruszaniu siłowników spore i jeśli nie masz wylanej solidnej ławy betonowej łączącej oba słupki to każdy zaczyna inaczej pracować. Niby nie problem bo można sobie wszystko łatwo na zawiasach wyregulować ale pewnie masz też czujnik laserowy, który nie pozwala zamknąć bramy gdy znajdzie się jakaś przeszkoda. Jak słupki pracują to wiązka promieni wychodząca z jednego słupka nie trafia w czujnik w drugim słupku i brama głupieje - "myśli" że ma stale przeszkodę i nie pozwala się zamknąć.

Podsumowwując - przy bramie przesuwnej może mniej uroku i hałas większy ale potencjalnych problemów również dużo mniej. Teraz ja już to wiem:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brama z profili czy pełna? Bo jeśli to drugie to różnie może się taka konstrukcja zachować zimą. U mnie jest podobna, tylko metr szersza i już kilka razy serwis był wzywany.

Niestety ciężar skrzydeł jest bardzo duży, szarpnięcie przy ruszaniu siłowników spore i jeśli nie masz wylanej solidnej ławy betonowej łączącej oba słupki to każdy zaczyna inaczej pracować. Niby nie problem bo można sobie wszystko łatwo na zawiasach wyregulować ale pewnie masz też czujnik laserowy, który nie pozwala zamknąć bramy gdy znajdzie się jakaś przeszkoda. Jak słupki pracują to wiązka promieni wychodząca z jednego słupka nie trafia w czujnik w drugim słupku i brama głupieje - "myśli" że ma stale przeszkodę i nie pozwala się zamknąć.

Podsumowwując - przy bramie przesuwnej może mniej uroku i hałas większy ale potencjalnych problemów również dużo mniej. Teraz ja już to wiem:]

 

To trochę mniej "haj endowy" produkt niż by się wydawało. ;) Czujek laserowych nie ma- jest jedynie zabezpieczenie tzw amperometryczne: słowem jak sterownik poczuje że brama zaczyna coś zgniatać to przerywa pracę. Trzeba uważać :mrgreen:

 

Skrzydła wykonane są z rur do instalacji wodnych, więc są lekkie. Słupki to najzwyklejsze szyny kolejowe zakopane jakieś 2 mery w ziemie. ( łatwiej wykopać dół niż przeciąć szynę) Słupki stoją już 25 lat i ani myślą się przechylić :kox:

 

Z ewentualnym serwisem też nie będzie problemu. :P Zestaw zamontowaliśmy z tatą w jedną sobotę, z czego pół dnia zajeło nam rozwijanie przewodów zasilających spawarkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest jak to ogladnalem przypomnialo mi sie pare momentow z mojej dosc krotkiej praktyki, jednym z przypadkow byl dosyc mocno schorowany Pan, zlamal szyjke kosci udowej, w szpitalu bylo z nim ciezko, zero motywacji radosci itp nie mowiac o samodzielnej egzystencji. Zaczalem do niego przychodzic i pewnego dnia widze siedzi na krzesle, usmiech od ucha do ucha, pytam Panie M.. ale humor dopisuje, odpowiedzial "tak bo czekalem na Pana az bedziemy cwiczyc, duzo lepiej sie czuje i az znowu chce mi sie zyc". Po skonczonych cwiczeniach usiadlem w aucie i mowie pod nosem "wlasnie dla takich chwil robie to co robie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.