Skocz do zawartości

niegłębokie rysy


Sesjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja dziewczyna wczoraj zarysowała auto sąsiadowi, stanął 5 cm od niej i nie dała rady wykręcić mimo szczerych chęci :) Rysa jest długa (15 cm) ale niegłęboka na zderzaku od tylnego nadkola do tylnego światła. Kolor lakieru srebrny metalik.

 

Gość co najlepsze jest policjantem, okazał się bardzo w porządku. Nie chce od nas kasy ale dobrą pastę polerską. Zupełnie się nie znam na rzeczy, nie sądzę by chciał się bawić w trzy etapowe procesy polerowania (z różną ziarnistością) a i my tyle kasy nie chcemy wydawać. Kolega z pracy polecił mi Auto EFFACE RAYURES - pasta do ręcznego usuwania głębszych zadrapań z nowych lakierów - 20 zł - http://www.autokosmetyki.pl/24h-abel-au ... ,p107.html

 

Trochę tanie ale może dobre ? Co Wy byście mi polecili ? :) Powiedzmy pasta do 100 zł. Dodam, że w deszczu rys w ogóle nei było widać, ale jak wytarłem to co mokre to jest białą rysa na warstwie wierzchniej, odcinkami rysa dostaje się do warstwy koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejadą opuszką palca to czuć lekkie zmatowienie na rysie, pod paznokciem ... chyba nie, nie jest głębokie, jak będę jechać paznokciem w poprzek rysy to na pewno będzie czuć ale nie mocno. Chciał pastę, chcę jakąś dobrą. to z mojego linka z pierwszego posta nie będzie dobre ? Ewentualnie kupię to co polecasz i to co ja podałem, hm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jestem żółtodziobem i mnie nakierowaliście, co sądzicie o tym, jak by mu kupił taki zestaw:

 

1. Diamondbrite Ultra Step 2 Ceramic Polish - pasta polerska do usuwania małych oraz średniej wielkości zarysowań - 250ml

2. Diamondbrite Ultra Step 3 Hologram Free Polish - pasta polerska do usuwania hologramów, idealny połysk - 250ml

3. Diamondbrite Diamond Cut - pasta-mleczko czyszcząco-nabłyszczające, wysoki połysk i głębia koloru

 

W sumie ze 120 zł za zestaw.

 

Dobre rozwiązanie ?

 

Nad produktem "Ultra Step 1" gruboziarnistym się zastanawiam, raczej bez tego bo rysy nie są aż tak głębokie, chyba odpuszczę krok pierwszy. Ewentualnie powiem mu, że jak rysy nie zejdą to zamówimy mu bardziej ścierającą pastę z kroku pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno łatwiej, jednak nie znam chłopaka, on jest w rozjazdach, ja też, ciężko będzie się dogadać na odwiedzanie forumowicza jego autem w czasie kiedy on ma czas i ja, w dodatku z rejonów Szczecina a tu chyba mało forumowiczów. Co więcej nie wiem czy on by tak chciał, określił się ze chce pastę polerską. Wiec jak kupować to coś co nam wstydu nie przyniesie. Taki zestawik chyba będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ciężko mi się wypowiadać ale z filmików na oko Ultimate Compound jest do lekko zmatowionego starością lakieru, zyskuje błysk. Nie wiem czy to poradzi na tą rysę a myślę że mu głównie na tym zależy, przy okazji auto pewnie też odświeży, no ale cóż, należy mu się, wjechała w niego, fakt że zaparkował jak frajer na 5 cm, dobrze że od strony pasażera nie kierowcy ;)

 

Myślę takimi kategoriami: jak by we mnie wjechała laska i mi zadrapała tylni zderzak to poczułbym rekompensatę po dostaniu takiego zestawu, chociaż ultimate compound też by był miły ;) tylko czy pomoże na rysę - nie wiem :/ Trzeba wyjść z twarzą z tej sytuacji. dzięki za pomoc, jak by ktoś chciał coś jeszcze poradzić proszę pisać. Chyba bardziej obstawiam te pasty "step 2" i "step 3" i na to mleczko tej samej firmy. Oby tylko sie nie marnowało u niego bo bedzie sie bał, że porysuje tym auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem w sytuacji patowej, zdecydowana większość jest za ultimate compound, coś w tym musi byc. Może faktycznie to plus tricolor plus tester tego wosku. W sumie jestem podatny na sugestie bo raczkuję w tym temacie a opinie w necie są świetne o wszystkim co polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC Megs'a faktycznie jest popularne do pracy ręcznej z Tricolorem ale ja np. pod klamkami wjeżdżam FG500 ręcznie Tricolorem i też daje radę, a że jest bardziej agresywne, to i mniej wysiłku to kosztuje :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A czy stosował ktoś taki myk, że na grubą rysę, ale nie do koloru bazowego nakładał np. pędzelkiem klar, po czym klockiem wyrównał i spolerował? Pytam czy się tak da czy tylko korek i darcie pozostanie tej rysy aby ją choćby zmniejszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.