Skocz do zawartości

Szampon GYEON Q2M Bathe i rękawica GYEON Q2M Woolie


tukolarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio otrzymałem od

logo.png

szampon GYEON Q2M Bathe i rękawicę GYEON Q2M Woolie za co na wstępie dziękuję:

 

o47r.jpg

 

Opisy produktów ze strony sklepu DetailerShop.pl:

 

GYEON Q2M Bathe

300_300_productGfx_c452eeb560012ca78368a24b867f7ce7.jpg

 

Szampon samochodowy z linii Gyeon Q2M - produktów do regularnej pielęgnacji pojazdu.

 

Produkt ma neutralne pH, dzięki czemu jest bezpieczny dla wszelkich powierzchni. Nie zmywa wosków.

 

Q2M Bathe to produkt o znakomitych własnościach czyszczących, idealnie nadający się do mycia samochodów zarówno w ramach przygotowania do prac detailingowych, jak i do regularnej pielęgnacji już zabezpieczonego lakieru. Ma przyjemny zapach i obficie się pieni. Zapewnia wysoki poślizg rękawicy do mycia na lakierze.

 

Produkt jest silnie skoncentrowany, aby zapewnić wysoką wydajność.

 

300_300_productGfx_90489afbae581516f729fe1b459ecbc3.jpg

GYEON Q2M Woolie

 

Wykonana z wełny z australijskich Merynosów, przeznaczona do mycia samochodu.

 

 

 

Najdelikatniejsza dostępna rękawica dla lakieru, nadaje się do mycia wszystkich powierzchni auta.

 

 

 

Bardzo długie i ultra delikatne włosie stanowi idealne rozwiązanie do mycia zadbanego lakieru, szczególnie po korekcie !

 

Na początku porównałem nową rękawicę z innymi w moim arsenaliku. Na poniższych dwóch pierwszych zdjęciach mamy:

- lewy-dół: używana CarPro ze starej serii,

- lewa-góra: nowa rękawica Gyeon,

- prawy-dół: używana CarPro z nowszej serii,

- prawa-góra: używana WWL Artemis.

 

7aal.jpg

 

mdkm.jpg

 

A więc można wysnuć wniosek, że rękawica WWL Artemis to bliźniaczka rękawicy Gyeon-a- różnica tkwi w metce i kolorze nici użytej do obszycia ;) :

 

kp42.jpg

 

o5aw.jpg

 

A teraz przedstawiam ile ważą poszczególne rękawice:

 

lheh.jpg

 

sphu.jpg

 

ryqi.jpg

 

vohv.jpg

 

6pbm.jpg

 

OK. Wychodzi na to, że rękawice WWL Artemis/Gyeon i nowsza CarPro ważą w okolicach 100 g, z tym, że o ile w przypadku tych pierwszych mamy praktycznie pewność, że poszczególne rękawice są podobne wymiarowo, o tyle w przypadku CarPro dopóki nie zobaczymy na własne oczy co kupujemy- nie będziemy mieli pewności, czy nasza rękawica nie ma np. 2 razy mniej wełny (różnice pomiędzy poszczególnymi seriami są bardzo duże).

 

Przejdę teraz do testu szamponu GYEON Q2M Bathe :

 

Zapach: niezidentyfikowany; bardzo delikatny chemiczny- coś a la żel pod prysznic pacific blue

 

Konsystencja: rzadka ciecz, tylko trochę gęstsza od wody.

 

pH koncentratu i roztworu wyniosło ok. 7.

 

h91r.jpg

 

W instrukcji na butelce możemy przeczytać, że przed użyciem należy mocno wstrząsnąć butelkę. Co ciekawe po wstrząśnięciu widać oprócz delikatnej piany, takie dziwne pęcherzyki- po raz pierwszy spotkałem się z czymś takim przy szamponach samochodowych.

 

xjw7.jpg

 

OK. A teraz mycie na dwa wiadra: do wiaderka na roztwór wlałem ok. 12 litrów wody i 30 ml szamponu (instrukcja przewiduje 20-30 ml szamponu na 10-15 l wody). Jak widać na poniższym zdjęciu szampon mocno pienił się przy ciśnieniu bezpośrednio z węża:

 

7w39.jpg

 

Pacjent to typowy "wół roboczy" nie myty ręcznie od ponad miesiąca i ponad 3 tysięcy km (w tym czasie 3 razy odwiedzał bezdotyki, więc nie wygląda tragicznie). Na aucie testuję długodystansowo pewien wosk naturalny, różne sealant-y, powłokę kwarcową na felgach (ponad 10 tys. km) itd., więc od razu będzie można się przekonać o sile szamponu i jego bezpieczeństwie dla LSP:

 

4z8e.jpg

 

r8ou.jpg

 

h83y.jpg

 

32w4.jpg

 

Auto zostało porządnie spłukane przy pomocy myjki ciśnieniowej (z uwagi na tymczasowe wakacyjne miejsce do mycia nie mogłem sobie pozwolić na użycie żadnej chemii ;)).

 

Nawet coś tam kropelkowało po tak długim okresie nie-mycia :D.

 

hum9.jpg

 

ihhy.jpg

 

W końcu naciągnąłem na dłonie nitrylowe kondomy i... zamoczyłem... rękawicę :mrgreen: :

 

koo9.jpg

 

... która śmigała po lakierze bez najmniejszego oporu (bardzo dobry poślizg) :good: .

 

y5nk.jpg

 

Co ciekawe piana dość szybko opadała i po umyciu danego panelu, np. maski, można było zobaczyć podobne zachowanie jak w przypadku SV Car Bath:

 

jvnq.jpg

 

Starałem się "pobierać" z wiaderka więcej piany, ale za wiele to nie zmieniło. Nawet w wiaderkach nie było za dużo piany. Być może to kwestia twardej wody, wysokiej temperatury powietrza, ale tylko szampon SV zachowywał się podobnie (czy jest to wada czy zaleta- trudno mi ocenić.)

 

p0fr.jpg

 

Postanowiłem dolać trochę ml szamponiku do wiaderka (dzięki temu po myciu danego panelu i na aucie i w wiaderku zwiększyła się ilość piany):

 

f7yi.jpg

 

8zbb.jpg

 

Auto przed spłukaniem (widać, że szampon nie zasechł całkowicie na masce mimo tego, że mycie tego panelu odbyło się ponad 1 h wcześniej :good: ):

 

b4nh.jpg

 

z17s.jpg

 

sm4r.jpg

 

e7yo.jpg

 

Spłukanie szamponu z karoserii nie stanowiło żadnego problemu. Od razu po spłukaniu można było zobaczyć przyzwoite kropelkowanie (lepsze niż przed myciem ręcznym), nawet na progach:

 

ng07.jpg

 

Osuszyłem auto i zostawiłem na noc. Bezpośrednio po umyciu lakier, szyby etc. były bardzo tępe- co oznacza, że szampon coś po sobie pozostawia. Niestety przy tym aucie niemożliwe jest sprawdzenie czy szampon "zwiększa łetluk", "podbija blask" itd. Sprawdzę to, przy myciu bardziej detailingowego samochodu ;). Na drugi dzień wszystkie panele były już śliskie.

 

Co z tego mycia wyszło:

 

yxsl.jpg

 

bw07.jpg

 

Felgi i opony zostały także "na szybko" umyte szamponikiem- nawet tutaj bardzo przyzwoicie sobie poradził (jak na detailingowy środek do mycia powierzchni zabezpieczonych LSP) z usunięciem syfu ;).

 

myga.jpg

 

Na dołach drzwi zostały jedynie malutkie kropeczki smoły.

 

m3ii.jpg

 

Tak wygląda rękawica Gyeon po praniu ręcznym szarym mydłem, strzępnięciu i wysuszeniu (bez rozczesywania):

 

su2u.jpg

 

Podsumowanie:

 

Zestaw: szampon i rękawica firmy GYEON jak nietrudno się domyślić spełnił swoje zadanie w zupełności.

 

Rękawica to produkt bardzo bliski znanemu, cenionemu i polecanemu produktowi firmy CarPro. A więc co kupić? Moim zdaniem są drobne różnice pomiędzy nimi (np. CarPro wydaje się być odrobinę agresywniejsza- łatwiej zbiera brud, ale wytwarza większy opór, Gyeon ma mniejszą siateczkę- będzie lepsza dla posiadaczy mniejszych dłoni, CarPro po każdym myciu warto rozczesać- Gyeon nie ma takiej tendencji do sklejania się włosia), ale nie są to różnice tak duże, aby dopłacać do droższej pozycji (na tę chwilę Gyeon jest tańszy o ok. 20 zł, a trwałość obu jest porównywalna).

 

Co do szamponu to ma dwie małe wady: nie wytwarza tak dużo piany jak np. DG 901, Lusso Auto Bathe, AF Lather, itd. itd. oraz nie posiada jakiegoś super zapachu. Jednak jak na szampon o neutralnym pH (bezpieczny dla LSP) posiada świetne właściwości myjące i daje (pomimo braku super gęstej piany) świetny poślizg, a więc zabezpiecza lakier przed nadmiernym rysowaniem :). Jest przy tym bardzo wydajny (próbowałem różnych roztworów) i jestem pewien, że wystarczy ok. 15-20 ml koncentratu na 10-15 l wiaderko, aby porządnie umyć autko (wlanie większej ilości szamponu powoduje tylko większe pienienie, ale nie ma innych zalet- poślizg mimo wszystko jest praktycznie taki sam, a siła mycia przy małym roztworze jest wystarczająca). Możemy zostawić go na 1 h bez spłukiwania bez obawy o zacieki czy waterspoty (co prawda myłem srebne auto, ale sprawdzałem to na elementach pokrytych piano, czarnych plastikach itp.), a potem i tak pozwoli się banalnie spłukać wodą. Nie zauważyłem, żeby w jakikolwiek sposób naruszał LSP. Cena (ok. 50 zł za 400 ml) mogłaby być odrobinę niższa, ale tragedii nie ma- są o wiele droższe detailingowe szampony ;).

 

Ja szampon i rękawicę GYEON jak najbardziej polecam- to co zostało napisane na stronie sklepu DetailerShop.pl na temat tych produktów potwierdziło się w praktyce w 100 % :good::D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tukolarz, dziękuję za fenomenalny test !

 

Od siebie dodam że szampon jest faktycznie sformułowany pod kątem wydajności, poślizgu i bezpieczeństwa dla LSP. Testuję go już dość długo, i bardzo lubię za to że nie zmywa wosków. Drugą, bardzo dużą zaletą jest fakt, że nie muszę się spieszyć podczas mycia - w przeciwieństwie do wielu szamponów na rynku, nie ma tendencji do zostawiania plam po przyschnięciu. Z racji tego że używałem go już w różnych miejscach wiem, że daje sobie radę z twardą wodą, nawet przy dozowaniu 15ml produktu na wiadro.

 

Trzeba przyznać że jest to produkt stricte detailingowy, którego zalety docenią doświadczeni użytkownicy. Jego silne strony to nie ultra silny aromat czy dodatki budujące gigantyczne ilości piany; to raczej przemyślany skład, który służy do bezpiecznego i skutecznego mycia nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za opinie- fajnie, że mój teścik się Wam podobał :good: .

 

Czyli coś w stylu Zymol Clear w takim razie.

 

Sam nie używałem Clear-a, ale z wypowiedzi na forum wynika, że mycie Zymol-em sprawia wrażenie mycia "deszczówką". Jeśli Clear to coś podobnego do SV Car Bath-a (w rozcieńczeniu z etykiety), to jednak GYEON to coś innego... :) Ma się po prostu wrażenie mycia auta szamponem mocno pieniącym się, ale... piany nie ma za dużo ;). Jakby zrobić "ślepy test" podejrzewam, że testerzy nie odgadliby, że mają do czynienia z tak mało pieniącym się (na karoserii) szamponem- po prostu śliskość i ogólnia przyjemność mycia... jest :D. Co więcej, GYEON jest wyraźnie mocniejszy od SV.

 

nie muszę się spieszyć podczas mycia - w przeciwieństwie do wielu szamponów na rynku, nie ma tendencji do zostawiania plam po przyschnięciu.

 

Ja mam taką obserwację, że właśnie te mocno pieniące się szampony (np. DJ BTBM, który dla mnie aż za mocno się pieni, i sprzyja to niedokładnemu myciu- nie widać, czy panel jest w 100 % umyty z uwagi na ogrom piany) bardzo szybko zasychają na mytym aucie i ciężej je spłukać (im szybciej zasychają, tym może być więcej plam). Co wcale nie znaczy, że lepiej jest spłukiwać je na bieżąco- woda z kranu może zrobić większe "kuku" jak przyschnie niż zaschnięty szampon. No chyba, że mamy naprawdę miękką wodę :D.

 

Muszę dodać, że w moim prywatnym rankingu GYEON jest na szczycie jeśli chodzi o łatwość spłukiwania i szybkość powrotu dobrych "ingów" po myciu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatthewG, może i tak być- DJ wymieniłem przykładowo. . U mnie BTBM pieni się za bardzo jak na to co robi, tzn., aby mycie było OK daje go nie jak jest napisane na etykiecie, ale 3-4 razy więcej :kox: - piany jest wtedy... duuużo za dużo :D... Ale to tylko tak BTW. ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Zapach: niezidentyfikowany; bardzo delikatny chemiczny- coś a la żel pod prysznic pacific blue

 

Zapach to moim zdaniem wypisz wymaluj CarPro Eraser, nawet kolor podobny :D

 

Bezpośrednio po umyciu lakier, szyby etc. były bardzo tępe- co oznacza, że szampon coś po sobie pozostawia.

 

Skąd wniosek że tępota powierzchni po myciu jest oznaką tego, że szampon coś po sobie pozostawia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach to moim zdaniem wypisz wymaluj CarPro Eraser, nawet kolor podobny

 

Eee tam ;). Wziąłem teraz z szafki oba produkty i oba pachną chemią, ale trochę inną: Eraser ma słodki zapach, szampon zaś bardziej kwaśny a la żel pod prysznic- na pewno to nie to samo :D.

 

Skąd wniosek że tępota powierzchni po myciu jest oznaką tego, że szampon coś po sobie pozostawia ?

 

Bardziej chodziło mi o to, że taka tępota bezpośrednio po myciu powierzchni, które są pierwotnie śliskie (woski, sealant-y etc.) a po kilku godzinach powrót do normalnej śliskości, świadczy o tym, że jakieś dodatki (np. polimerowe) pozostały na lakierze i po jakimś czasie odparowały, lub przeniknęły przez LSP itd.. Być może takie zjawisko jest też po to, aby np. zmniejszyć elektrostatyczność, czyli zmniejszyć szybkość osiadania kurzu bezpośrednio po myciu. Ale to tylko taka moja teoria- może być błędna :-]:). "Coś po sobie pozostawia"- czytaj: "powierzchnia jest inna niż przed myciem" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Administrator

No cóż, pozostało mi samemu zrealizować moją prośbę w temacie Bathe +:

 

Ja byłbym z kolei wdzięczny, jeżeli ktoś by porównał Bathe i Bathe+ pod względem samego wrażenia z mycia, w zwykłych dawkach

 

i porównać Bathe i Bathe + ;) próbke tego pierwszego udostępnił Detailershop.pl, dzięki ;)

 

Szczegółów nie będe opisywał, bo zrobił to już autor tematu, ale tak w skrócie :

 

-Bathe pachnie ładnie, mi przypomina cytrusowy zapach Erasera. Wersja + nie pachnie w ogóle

-różnic w poślizgu się nie dopatrzyłem, w jednym i drugi stoi on na najwyższym poziomie przy podobnym rozcieńczeniu

-Bathe pieniło się jak głupie, z mocna pianą utrzymująca się przez całe mycie. Bathe+ nie testowałem pod tym względem, trzeba by to sprawdzić.

-podsumowując, jeżeli ktoś jest zadowolony z jednego lub drugiego, to napewno będzie zadowolony z brata bliźniaka, tyle że przy Bathe +dochodzi jeszcze funkcja zabezpieczenia.

 

Parę zdjęć z mycia Bathe :

 

cra9.jpg

ng6v.jpg

r03z.jpg

rap7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale różnica w pienieniu... :kox: Ciekawe czy to tylko kwestia innej wody (a szczególnie jej twardości). Żeby nie było: są szampony, które i u mnie się fajnie pienią.

 

Z racji tego że używałem go już w różnych miejscach wiem, że daje sobie radę z twardą wodą, nawet przy dozowaniu 15ml produktu na wiadro.

 

Tomek, a zauważyłeś aż taką różnicę jak u mnie i u evo, podczas testowania szamponu z miękką i twardą wodą? :D No chyba, że evo dostał jakąś podrasowaną wersję po liftingu :D.

 

Parę słów sprostowania na koniec po zużyciu całej buteleczki:

- brak śliskości powierzchni po pierwszym myciu i osuszeniu wynikał z za dużego stężenia, które BTW. nie wpłynęło negatywnie na LSP. Przy normalnym małym stężeniu nic takiego nie miało miejsca ;),

- o jakości mycia tym szamponem niech świadczy to, że najchętniej właśnie jego używałem- nie kurzył się na szafce, oj nie! :D

- teraz nie pozostało mi nic innego jak kupić 1 l... A mogłem go nie testować :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale różnica w pienieniu... :kox: Ciekawe czy to tylko kwestia innej wody (a szczególnie jej twardości). Żeby nie było: są szampony, które i u mnie się fajnie pienią.

 

Z racji tego że używałem go już w różnych miejscach wiem, że daje sobie radę z twardą wodą, nawet przy dozowaniu 15ml produktu na wiadro.

 

Tomek, a zauważyłeś aż taką różnicę jak u mnie i u evo, podczas testowania szamponu z miękką i twardą wodą? :D No chyba, że evo dostał jakąś podrasowaną wersję po liftingu :D.

 

Parę słów sprostowania na koniec po zużyciu całej buteleczki:

- brak śliskości powierzchni po pierwszym myciu i osuszeniu wynikał z za dużego stężenia, które BTW. nie wpłynęło negatywnie na LSP. Przy normalnym małym stężeniu nic takiego nie miało miejsca ;),

- o jakości mycia tym szamponem niech świadczy to, że najchętniej właśnie jego używałem- nie kurzył się na szafce, oj nie! :D

- teraz nie pozostało mi nic innego jak kupić 1 l... A mogłem go nie testować :lol:.

 

Miło słyszeć, że szampon Ci się spodobał !

 

Różnice w ilości piany w zależności od wody występują, to fakt. Nie uważam jednak żeby były diametralne, ogólnie Q2M Bathe wypada zaliczyć do szamponów mocno pieniących.

 

8.jpg

 

Takie ilości piany występują u mnie praktycznie zawsze, a jestem fanem tego szamponu i zużyłem go sporo, w różnych miejscach :)

 

Z tego co pamiętam, zdjęcie powyżej było robione jeszcze przed remontem sieci wodociągowej u mnie w firmie, mieliśmy wtedy katastrofalną wodę, z którą wiele produktów się nie lubiło. Q2M Bathe zrobił na nas mega pozytywne wrażenie, nie było potrzeby użycia żadnego QD po myciu auta tą fatalną wodą, co wcześniej się nie zdarzyło :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.