Skocz do zawartości

Wielka locha czyli BMW 745 w tragicznym stanie (88 zdjęć)


Gość LukiCarCare

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Auto i tak poszło na sprzedaż, więc efekt jest jak najbardziej okej :good:. Ktoś kto nie widzi świrli na samochodach będzie mega zadowolony.

 

nawet ten kto widzi swirle na autach u mnie nie zobaczy bo ich nie zostawiam

 

 

A powiedz kolego, Ty w ogole jakies bledy popelniasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto i tak poszło na sprzedaż, więc efekt jest jak najbardziej okej :good:. Ktoś kto nie widzi świrli na samochodach będzie mega zadowolony.

 

nawet ten kto widzi swirle na autach u mnie nie zobaczy bo ich nie zostawiam

 

 

A powiedz kolego, Ty w ogole jakies bledy popelniasz ?

 

ale o co ci kolego chodzi? napisałem że maski nie wyprowadziłem nawet na 90% bo po prostu się nie dało była tak zajechana że nie dałem rady dalej nie cisnąłem bo już by klar poszedł i wtedy by jaja były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie doczytałem. Dla mnie 12 godzin mówi wszystko, tyle czasu schodzi na odświeżenie samochodu. Przy takiej kolumbrynie to według mnie trzeba spędzić min.25godz.

 

kurde no to się ucieszyłem, bo mi pełny proces mycia i przygotowania pod wosk (UC maszynowo) i woskowania mojego pikacza zajął coś około 13 godzin... to wychodzi na to, że zrobiłem korektę :o

 

tylko się zastanawiam, dlaczego większość z obecnych na forum (w tym zjanomych z reala) spędza nad autami i to w dodatku mniejszymi po dwa-trzy dni... wychodzi na to, że się w opierda..ją zamiast pracować.

 

no ale ja sie nie znam :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ale nie porównujmy własnych aut z np tą BMW która była szykowana na sprzedaż. Nie ściągałem nadkoli, nie myłem silnika itd i nie chodzi mi o to że się nie przykładałem czy coś ale wszystko zależy co kto oczekuje na jedne auta trzeba więcej czasu na inne mniej jedni chca to inni tamto. Tak jak to kolega dzinkins w innym temacie napisał poczeka na moją relację kolejnego auta żeby przekonać wszystkich niedowiarków o poziomie prac i tak też zrobię zakupię inna lampę żeby zrobić dobre foty zeby pokazać poziom pracy skoro w tej relacji widzę że dla niektórych różnicy przed a po nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukiCarCare, Qrcze szybki jesteś 14 dużych elementów w 12 godz. + mycie

jakieś 40 min na element ... :dontknow:

Jaka płaca taka praca :P

 

a skąd ty kolego możesz wiedzieć ile zainkasowałem za pracę?

 

LukiCarCare, Qrcze szybki jesteś 14 dużych elementów w 12 godz. + mycie

jakieś 40 min na element ... :dontknow:

 

szybki Luki-lopez ze mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jest napisać, że było to odświeżenie na powiedzmy nie wiem 40%, a nie korekta na 80-90%... Wszystko widać, po co się wykłócać. Nikt nie twierdzi, że robisz źle, bo auto odżyło i wygląda bardzo ładnie, tym bardziej jak szło do sprzedaży, ale korekty zbliżająca się do liczby oktanów w procentach to to nie jest, nie była i nie będzie.

Sorry, ale w 12h to ja zrobiłem ostatnio prewash, odsmolenie, usuniecie opiłków metalicznych, glinkowanie, czyszczenie i zabezpieczenie kół i nadkoli, przejechanie CGP szyb, niewidzialna wycieraczka, SRP na maszynie na gąbce finish i zabezpieczenie woskiem + plastików i z biedą to zrobiłem.

To co zrobiłeś to delikatna korekta i tyle.

Ostatnio się bawiłem i pełna dekontaminacja + 3 etapy korekty, cleaner i wosk na zajechanych czerwonym akrylu, na drzwiach zajęło mi ok 1,5-2h. A i tak może było to realnie 70-80% z wycięcia rys.

Tak z ciekawości przejechałeś przed cleanerem choćby IPA lub zmywaczem silikonowym albo płynem inspekcyjnym, czy od razu wosk i tyle?

A tekst "im więcej wosku tym lepiej"...

Przypomniał mi się program "Kup i zrób..."

Identycznie mówił :)

Wrzucaj relacje, bo autka fajne i dobrze się ogląda, ale zmień tylko opis np na "one step", albo korekta na 60% i tyle :good:

 

ps nie czepiam się, ale do korekty trochę brakuję. A praca sama w sobie jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie odświeżona "siódema". Generalnie tak jak koledzy już wcześniej Ci napisali nie można tego zbytnio nazwać korektą ale różnica jest zauważalna, samochód odżył i jako przygotowanie do sprzedaży świetnie Ci to wyszło ;) Wrzuć relację z tego Lambo które pokazałeś na 2 str tematu :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprę post golden'a i KamilRosen. Auto odświeżone, poszło na sprzedaż i myślę, że ce odświeżenia został osiągnięty. Aby nie było takich "nieporozumień" najlepiej pisz co zamierzasz osiągnąć (korekta/odświeżenie) no i wypadało by fotki 50/50 robić lepsze, bo ja (pewnie się nie znam) na niektórych 50/50 nie wiem która strona była robiona, bo różnicy nie widzę... albo opisuj fotki i będzie ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości przejechałeś przed cleanerem choćby IPA lub zmywaczem silikonowym albo płynem inspekcyjnym, czy od razu wosk i tyle?

 

nie robiłem bo tak jak pisałem auto na sprzedaż więc efekt był zadowalający.

 

Ja tam tylko podpytam co to za cudo na oponach jest? :shock: :shock: :shock:

 

środek do opon o nazwie HIGHSTYLE z silikonem fotki były robione zaraz po nałożeniu więc dlatego tak wyglada po jakimś czasie już się tak nie świeci ale utrzymuje się długo.

 

 

na niektórych 50/50 nie wiem która strona była robiona, bo różnicy nie widzę

 

masz racje słabe światło miałem już szukam nowej lampy LED-owej przy której bedzie widac wszystko i wtedy 50/50 powinny być dużo lepsze.

 

Wrzuć relację z tego Lambo które pokazałeś na 2 str tematu :-]

 

niestety z lambo nie robilem relacji bo to firmowe auto i nigdy nie mam czasu na to jedynie mogę kilka innych wrzucić fotek z lambo i innymi 2 bestiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wchłonięciu jest git :) Nie ma się też co zbytnio przejmować, po jednej trasie/dniu efekt już nie będzie taki idealny :D A silikonowe środki się właśnie świecą, ale za to są trwałe ;) Tyle, że gdzieś czytałem, że raczej dla gumy zbyt częste stosowanie nie jest za zdrowe, ale cóż począć ;)

ps Widać, że nie które auta "liźnięte" inne jeszcze nie :)

Przeparkowywujesz je, czy jak? To są nówki, używki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie auta były nowe ale juz nie są bo ludzie nie dbają w firmie i ja jestem od tego żeby na nowo wyglądały jak ze salonu czyli poleruje, jeżdżę nimi prawie codziennie bo sprawdzam czy wszystko ok zawiecha, silnik itd, przywożę , odwożę tankuje sprawdzam stan płynów i oleju i takie tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukiCarCare, jeśli to nie jest tajemnica to napisz jakiego charakteru jest ta firma..

Taka jest tam flota służbowych aut czy wypożyczalnia jakaś...?

Może być nawet na PW.

 

Z tego co piszesz to masz robotę niemal jak niejaki Jeremy Clarkson.

A tego się "zazdraszcza"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukiCarCare, jeśli to nie jest tajemnica to napisz jakiego charakteru jest ta firma..

Taka jest tam flota służbowych aut czy wypożyczalnia jakaś...?

Może być nawet na PW.

 

Z tego co piszesz to masz robotę niemal jak niejaki Jeremy Clarkson.

A tego się "zazdraszcza"....

 

Nie jest to żadną tajemnicą pracuję dla największej agencji nieruchomości w Londynie o nazwie FOXTONS w departamencie FLEET czyli zajmujemy się wszystkimi autami. Auta na fotkach są to nasze firmowe samochody. Cała flota to ponad 1300 samochodów więc mam co robić można by powiedzieć że praca nigdy się nie kończy :). To na fotkach to tylko część samochodów mamy sporo aut DEMO jeżdzę autami najnowszymi które jeszcze nie są w sprzedaży dopiero trafiają za kilka miesięcy po tym jam my już nimi jeżdziliśmy. Praca jest naprawde ciekawa ciągle czymś nowym się jeździ :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.