Skocz do zawartości

polerowanie lakieru - dobra robota?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Panowie jestem żółtodziobem, wyprostujcie mnie,

Robiłem u gościa polerkę lakieru wraz z ochroną kwarcową.

Podczas odbioru samochodu było widać malutkie nieznaczne cienkie pręgi hologramów - nie znam się za bardzo ale mnie to irytowało, więc zwróciłem gościowi uwagę.

Wówczas usłyszałem, że to są mazy po zastosowaniu środka ochrony lakieru (kwarc), i że one znikną po pierwszym umyciu.

Polerka i zabezpieczenie były robione 2 tygodnie temu.

Więc umyłem samochód wczoraj szamponem z neutralnym ph, na dwa wiadra, rekawicą megsa oraz wytarłem do sucha ręcznikiem - nic wiecej nie robiłem, bo cóż robić skoro jest nałożona ochrona kwarcowa.

Efekt po myciu możecie obejrzeć na załączonych fotkach - hologramy i niedopolerowane miejsca.

Zareklamowałem usługę - reklamację przyjęto, tłumacząc się że pasty 3M są pełne wypełniaczy i dlatego po zmyciu szamponem wyszły hologramy i niedotarcia.

Popatrzcie na zdjęcia i dajcie znać co myślicie, zobaczcie je w oryginalnym rozmiarze.

Według mnie to nie jest wina past 3M, tylko niepoprawne wykonanie polerowanie lakieru.

 

Co radzicie w tej sytuacji? Bo ja do tego gościa samochodu już chyba nie oddam pomimo iż zgodził się na poprawki. Czy taki stan da się wyprostować i co trzeba będzie zrobić - poradźcie?

 

P1050122.JPG - 1.5 MB

P1050125.JPG - 1.4 MB

P1050126.JPG - 1.4 MB

P1050140.JPG - 1.5 MB

P1050141.JPG - 1.5 MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowała usługa??

to są mazy po zastosowaniu środka ochrony lakieru (kwarc), i że one znikną po pierwszym umyciu

:lol::lol::lol:

Powiem Ci, że futrem nie zrobiłem takich hologramów na moim padle jak Ty masz na swoim, a robiłem maszyną pierwszy raz. Jak Ci gościu tłumaczy, że pasty 3M mają dużo wypełniaczy to spytaj się go czy wie co to inspekcja lakieru...

Na moje to nic nie umiejący partacz, który wymiękł pracując na twardym VAGowskim lakierze (VW Golf prawda??), a ten kolor nie wybacza błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhahahahahahhahahahahah :lol:

pisz cenę i miejsce!

 

sorry za reakcje, współczuję zniszczone lakieru. Pewnie nie wyszło "bo czarny". Da się naprawić w 100%, chyba że ktoś tu zdarł prawie cały klar starając się usunąć holosy :D. Spróbuj odzyskać pieniądze - kup za to maszyne, pady, pasty i działaj sam. Chyba że nie masz czasu/ochoty/i tak dalej. Możesz też kupić Meg'sowe UC + Tricolor i usunąć to ręcznie. Myślę że się podda.

 

Skoro wiesz jak umyć auto zgodnie ze sztuką, to chyba też orientujesz się mniej więcej w kwestiach korekty lakieru? Czyli zakład powinien mieć np.

-dobre oświetlenie samochodu

-wiedzieć co to ipa bądź silicon remover i po co używa się tych produktów

-korekta zwykle trwa ok. 3 dni, chyba że z lakierem walczy więcej niż jedna osoba

-porządek na miejscu pracy

- :roll:

 

[ Dodano: 26 Lipiec 2013, 08:19 ]

Fancivi, wybacz, ale np. u mnie nie robią lepiej, wyglądało to 100x gorzej po lakierowaniu i "polerce" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowała usługa??
to są mazy po zastosowaniu środka ochrony lakieru (kwarc), i że one znikną po pierwszym umyciu

:lol::lol::lol:

Powiem Ci, że futrem nie zrobiłem takich hologramów na moim padle jak Ty masz na swoim, a robiłem maszyną. Jak Ci gościu tłumaczy, że pasty 3M mają dużo wypełniaczy to spytaj się go czy wie co to inspekcja lakieru...

Na moje to nic nie umiejący partacz, który wymiękł pracując na twardym VAGowskim lakierze (VW Golf prawda??), a ten kolor nie wybacza błędów.

 

dzięki za szczere wypowiedzi, tak to jest VW zwykły czarny

usługa kosztowała 6stówek,

jestem zrozpaczony - tym bardziej boję się tego czegoś na błotniku - czy to jest starta wartswa klaru ?

 

[ Dodano: 26 Lipiec 2013, 08:36 ]

Ile kosztowała usługa??
to są mazy po zastosowaniu środka ochrony lakieru (kwarc), i że one znikną po pierwszym umyciu

:lol::lol::lol:

Powiem Ci, że futrem nie zrobiłem takich hologramów na moim padle jak Ty masz na swoim, a robiłem maszyną. Jak Ci gościu tłumaczy, że pasty 3M mają dużo wypełniaczy to spytaj się go czy wie co to inspekcja lakieru...

Na moje to nic nie umiejący partacz, który wymiękł pracując na twardym VAGowskim lakierze (VW Golf prawda??), a ten kolor nie wybacza błędów.

 

dzięki za szczere wypowiedzi, tak to jest VW zwykły czarny

usługa kosztowała 6stówek,

jestem zrozpaczony - tym bardziej boję się tego czegoś na błotniku - czy to jest starta wartswa klaru ? jezeli tak, jak to naprawić - lakierowac cały bok, czy punktowo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że futrem nie zrobiłem takich hologramów na moim padle jak Ty masz na swoim, a robiłem maszyną.

zapomniałem dopisać, że robiłem maszyną pierwszy raz... :)

Nie panikuj. Spróbuj odzyskać kasę od gościa i jedź do jakiegoś profesjonalnego studia niech ocenią stan lakieru. W podpisie masz śląsk więc domyślnie zasugeruję MrCleaner w Katowicach. Obsługa znakomita i chłopaki znają się na swojej robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

billkill, ILEEEEEEEEE? Brak mi słów, to jest właśnie postępujący autodetailing w polsce :mrgreen:. Za taką kwotę mogłeś im się bardziej przyjrzeć. Chodzi Ci o to odbicie nad załamaniem? Wygląda kiepsko, on ma plastikowe błotniki i tutaj powinno się uważać.

 

[ Dodano: 26 Lipiec 2013, 08:51 ]

i do tego zdjęcie z tyłu obok błotnika - auto było malowane? Bo to raczej są ślady po papierku wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do tego zdjęcie z tyłu obok błotnika - auto było malowane? Bo to raczej są ślady po papierku wodnym

 

właśnie chodzi mi o to zdjęcie obok błotnika, gdzie nie ma wogóle połysku - boję się że to klar ściągniety do bazy, wczesniej myśłałem że to po paście i niedopolerowane

tak ten boczek był wceześniej malowany - ale on o tym wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to był papier 2500 i farecla a 3M to ten Pan na oczy nawet nie widział. Błotnik jest przymatowiony. Co do efektu myślałem że to zdjęcia przed zabiegiem. Ewidetnie facet powinien oddać pieniądze. Możesz podać ile czasu zajęło mu to partacwto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to był papier 2500 i farecla a 3M to ten Pan na oczy nawet nie widział. Błotnik jest przymatowiony. Co do efektu myślałem że to zdjęcia przed zabiegiem. Ewidetnie facet powinien oddać pieniądze. Możesz podać ile czasu zajęło mu to partacwto ?

 

mówił coś o papierze - ze musiał, ze inaczej się nie dało

robił to półtora dnia,

niestety zdjecia sa po zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to przed kwarcem jakiekolwiek wypelniacze powinny byc usuniete ... na moje to kwarcy tam nie ma nic a nic no ale to juz twoja sprawa czy w to wierzysz czy nie.

 

zastanawiające jest że wszystko wyszło po myciu - przed nie było takich hologramów, nie było widać tego zmatowienia czy też przetarcia na błotniku - intuicyjnie zakładam że coś zmyłem, tylko co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza reakcja po zobaczeniu zdjęć to: "O ku...a !!!"

+1 i jeszcze ja je...

Koledzy juz wczeniej napisali ze robota spartolona koncertowo.

Smiem twierdzic, ze kwarc w ogole nie zostal polozony, co najwyzej jakis wosk o ile w ogole.

Jedz po kase i oddaj komus, kto ogarnia temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O ku...a !!!"

coś poszło nie teges. sorki ale ja pierwszy raz na czarnym lakierze bmw robiłem i takiego syfu nie mam. współczuje bo to zawsze szkoda samochodu. szkoda też roboty tego "fachowca". Osobiście bym nie poprawił u niego, a starał się odzyskać kasę.

Jak daleko masz do Żywca.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.