Skocz do zawartości

Rupes LH 18 EN pomoc w wyborze


heli1

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Co myślicie o tej polerce, miał ktoś z nią styczność. Szukałem ale nic konkretnego nie udało mi się znaleźć. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu nowej polerki ( do tej pory używałem sparky). Mam kilka opcji. Pierwsza to Rupes LH 18 EN cena około 1050. Druga to FLEX PE-14-2 150 ale ta już dużo drożej. Za te pieniądze można kupić Rupesa i do tego jakąś DA. Flex z tego co czytałem to górna półka ale jak się ma w porównaniu do rupesa ? Myślałem też o FLEX XC 3401 VRG ale nie wiem czy nadaje się ona do pracy z bardziej zmęczonymi lakierami Na ten cel mam przeznaczone ok 2 tyś. Nie jest to mało i nie chcę popełnić błędu. Sprzętu będę używał amatorsko do ogarnięcia swoich samochodów i od czasu do czasu jakiemuś znajomemu. Mówiac prawdę najbardziej skłaniam się do rupesa ( niższa cena) ale ciężko coś o niej poszukać chodzi o opinie użytkowników Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego Rupesa od dłuższego czasu. W sumie nie wiem co niby o niej miałbym Tobie napisać. Jaka waga, ergonomia, obroty, minimalne... :dontknow: Co dadzą moje odczucia? Myślę, że na Twoje potrzeby w zupełności wystarczy. Wiem, że łatwo powiedzieć, ale najlepiej samemu do łapy wziąć i popracować - wtedy masz porównanie. Kwestia indywidualnych preferencji. Do pewnych zadań mnie osobiście bardziej odpowiada ciężka i nieporęczna LH22, ale ja nie trzaskam trzech samochodów dziennie i mi to nie przeszkadza. W moim odczuciu niektóre wady są zaletami. Moim zdaniem musisz pomacać sobie obie polerki i stwierdzić czy Flex jest warty wyższej ceny. W łapie miałem większość polerek. Rupesem dobrze mi się pracuje i jestem z niego naprawdę zadowolony. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem zę najlepiej samemu porównać. Znalazłem nawet sklep blisko siebie, gdzie mają tego rupesa. Obroty minimalne 700 w rupesie to nie problem w sparky miałem 600 Czy ma to jakiś wpływ na pracę? Może ktoś zna w Poznaniu jakiś sklep gdzie można porównać w/w polerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna sprawa. Do Flexa vrg nie pasują ogólnie dostępne tarcze mocujące do maszyn DA, ma on swój system i tarczę 140 więc tylko gąbki 150 i większe. Nie wiem jak sytuacja ma się w big food.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna sprawa. Do Flexa vrg nie pasują ogólnie dostępne tarcze mocujące do maszyn DA, ma on swój system i tarczę 140 więc tylko gąbki 150 i większe. Nie wiem jak sytuacja ma się w big food.

Jest system pod 100mm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są mniejsze tarcze ale czy dostępne w Polsce bo jakoś nie mogę poszukać Dzwoniłem do MrCleaner i mówili że mają mieć tarcze 125mm. Co z tym Big Foot. Wiek ktoś czy mają swój sysyem czy pasują tarcze do DA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heli1, jeśli nam się uda to w tym tygodniu będzie zestawienie kilku topowych maszyn zaczynająć od wspomnianego Rupesa Lh18EN, Flexa 14-2, Flexa Vrg, Bigfoota 15 no i może również premium Fein 14-15.

 

Co do samego Bigfoota to takie lepsze DA gdyż nie ma sztywnego ruchu rotacyjnego tak jak w Flexie VRG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do MrCleaner i ich zdaniem lepiej pracuje się Bigfootem ( mniejsze drgania) Testowali ją na lakierze BMW i uzyskali korektę na około 70% w stosunkowo szybkim czasie Ich zdaniem lepszy wybór to Rupes tylko model 21 ma dużą tarczę chyba jak flex 140mm Model 15 jeszcze niedostępny ma tarczę 125mm i wydaje mi się że to najlepszy wybór ale poczekajmy na testy ShineON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

szymekk, 15 różni się od 21 wielkością talerza (tak jak napisał heli1) i prędkością maksymalną. Myślę że praktyczniejsza będzie 15a.

Talerze są "specjalne", tak to wygląda:

http://www.autopia-carcare.com/rupes-lh ... isher.html

 

capricorn, a może dokoptować do tego dream teamu plebejskiego Kraussa DA? :-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heli1, Tak, różnia się na skokiem oraz talerzem, na stronie producenta jest podane że mocowanie talerza jest M8 w obydwóch- w opcji można dokupić sobie dysk multihole 125mm.

Na DetailingWorld pisza że mniejszych tarcz nie powinno się montować w tej polerce- zastanawiam się czy napewno.

 

Założyłem osobny temat w sprawie bigfoota i flexa, zapraszam:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=15909

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.