Skocz do zawartości

Biały mat + czarny carbon


Bartas_LFC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niebawem moje auto dostanie nową "skórę", zamierzam zmienić kolor z czarnego na biały mat + dach, lusterka, listwa na klapie bagażnika i dyfuzor w zderzaku w czarnym carbonie. Mam pytanie jakim sposobem pielęgnować taką karoserię? Są jakieś specjalne kosmetyki, woski itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej twierdze, ze bialy mat bedzie sie brudzil i juz po roku niewiele bedzie mial wspolnego z pierwotnym wygladem - wystarczy przylozyc dla porownania kawalek folli - czar prysnie. Po dwoch latach bedzie wiecej jak slabo. Zbadalem temat bo sam swego czasu chcialem bialy mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej twierdze, ze bialy mat bedzie sie brudzil i juz po roku niewiele bedzie mial wspolnego z pierwotnym wygladem - wystarczy przylozyc dla porownania kawalek folli - czar prysnie. Po dwoch latach bedzie wiecej jak slabo. Zbadalem temat bo sam swego czasu chcialem bialy mat.

 

Niestety taka prawda.

Sam miałem na dachu przez nieco ponad rok folię biały mat :thumbdown:

Regularne mycie i czyszczenie nic nie daje, ta folia brudzi się jak gdyby strukturalnie, nie pomaga nawet czyszczenie bardzo silnymi środkami.

Gdyby jeszcze brudziła się równomiernie, byłoby to do przełknięcia, ale po czasie widać jaśniejsze i ciemniejsze przebarwienia :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas pamietaj że najwieksze wały robi sie niejednokrotnie na grubych inwestycjach. takze to ze robia grube auta nie znaczy że musi być top jakość. oczywiscie generalizuje i to calkiem hipotetyczny przyklad, bron boze nie mam nic do tej czy innej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej twierdze, ze bialy mat bedzie sie brudzil i juz po roku niewiele bedzie mial wspolnego z pierwotnym wygladem - wystarczy przylozyc dla porownania kawalek folli - czar prysnie. Po dwoch latach bedzie wiecej jak slabo. Zbadalem temat bo sam swego czasu chcialem bialy mat.

 

Niestety taka prawda.

Sam miałem na dachu przez nieco ponad rok folię biały mat :thumbdown:

Regularne mycie i czyszczenie nic nie daje, ta folia brudzi się jak gdyby strukturalnie, nie pomaga nawet czyszczenie bardzo silnymi środkami.

Gdyby jeszcze brudziła się równomiernie, byłoby to do przełknięcia, ale po czasie widać jaśniejsze i ciemniejsze przebarwienia :wallbash:

 

Dobre zabezpieczenie i dobry cleaner i bialy mat zawsze bedzie swiezy. Testy naszego zabezpieczenia robilem na felgach, folia zrobila kilka tysiecy kilometrow na przednich felgach w BMW, po czesci czyszczona regularnie, po czesci wyszczyszona tylko raz po calym tescie, calosc wygladala jak nowa. Take same testy przeszla na masce i rozwniez bez problemu dalo sie ja doczyscic. Nie zabezpieczona natomiast, to faktycznie dramat. Testowalem na Orafol RA i zwyklym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szalik, +1, ile razy jest tak, że; reklamy, strony internetowe, opakowania itd itd są ładne, robione na zamówienie u profi grafików a w środku totalna lipa - nie to że mam coś do tej czy innej firmy, ale niestety tak często się zdarza biorąc za przykład, który już wspominałem na forum wybanerowaną eleganckimi szyldami i reklamami w moim mieście firme z usługami wulkanizacyjnymi, która założyła mi opony tylnej osi odwrotnie :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i doskonale wiem o tym że ładne reklamy, opakowania itd to nie wszystko :) ale akurat tutaj mam sprawdzoną firmę dlatego jestem pewien że będzie tak jak chce :)

 

spons, to o jakich zabezpieczeniach piszesz ? Mogę prosić o nazwę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam ten sam problem tylko folia jest tak zniszczona że masakra. Ślady po ptasich odchodach zacieki po chemii. Auto przez 2 lata cały czas myte na myjniach bezdotykowych nigdy gruntownie nie umyte. Czym najlepiej ją oczyścić? Jakaś jeszcze alternatywa jest oprócz Plastic & Wrapped Cleaner?

Gdybym miał go pod domem to zrobił bym jakieś testy ale trafi do mnie na usługę dopiero w tygodniu i wtedy muszę ją od razu doprowadzić do ładu. Ciekawi mnie jak zadziałał by normalny cleaner np. LP lub pasta polerska np PF2500 i czy jadąc delikatnie maszyną czy się nie uszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.