Skocz do zawartości

Ślady po twardej wodzie lakier/szyba


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko już próbowałem, glinka, APC, cleaner, UC oczywiście na lakierza i nic. Na szyberdachu jest najwięcej tego cholerstwa, jak się glinką lub palcem pociera, to czuć chropowatość. Moja wina, bo ostatnie pół roku odpuściłem woskowanie i wycieranie lakieru po myciu. :? Ktoś ma pomysł na to cholerstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie mam pomysłu jak temu przeciwdziałać

 

Są specjalne stacje zmiękczające wodę ale to raczej do domku niż mieszkania a i nie jest to tanie.

 

Natomiast na te kropki po wodzie daje rade Tenzi Car Stone, na lubleszczyźnie też mamy twardą wodę :( ale Tenzi daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam na czarnym dość delikatnym lakierze plamki, jakby zaschnięte kropelki wody . nie chce to zejsc ani cleanerem , qd też nie. co polecacie? żeby tylko nie było bardzo ścierne.

 

No właśnie...lakier Volvo. Byle g...zostaje i ciężko usunąć. Ja na swoim AF Tripple usunąłem. Zauważyłem też, że te większe usuwają się po myciu wodą zmiękczoną na myjce.

Taka rada kolego - jak juz zdążyłeś poznać Volvo ma okrutny lakier pod względem ptasich kup (momentalnie zostaje ślad nawet jak sie szybko usunie) i właśnie zaschniętej wody. Myj tylko jak lakier jest chłodny i koniecznie w cieniu, najlepiej pod wieczór.

Jak miałem Mercedesa to można było umyć w słońcu, jak zaschło to szedł quick detailer i śladu nie było. Tutaj trzeba już używać troche kombinacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...lakier Volvo. Byle g...zostaje i ciężko usunąć. Ja na swoim AF Tripple usunąłem. Zauważyłem też, że te większe usuwają się po myciu wodą zmiękczoną na myjce.

Taka rada kolego - jak juz zdążyłeś poznać Volvo ma okrutny lakier pod względem ptasich kup (momentalnie zostaje ślad nawet jak sie szybko usunie) i właśnie zaschniętej wody. Myj tylko jak lakier jest chłodny i koniecznie w cieniu, najlepiej pod wieczór.

Jak miałem Mercedesa to można było umyć w słońcu, jak zaschło to szedł quick detailer i śladu nie było. Tutaj trzeba już używać troche kombinacji :)

 

+1

 

Oraz jakość/twardość wody ma główny wpływ na powstawanie "water spotów" bez względu na jakim lakierze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.