Skocz do zawartości

Owatrol Polytrol


kubik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry cześć i czołem,

zauważyłem,że nie ma konkretnego tematu tegoż środka,tak więc pozwolę sobie go założyć.

Więc w dwóch słowach o specyfiku,o jakże wykrętnej nazwie Owatrol Polytrol.

Jest to dość oleista ciecz,o równie oleistym zapachu,koloru bursztynowego ;)

W moim mniemaniu restorer i długotrwały dressing za razem.

Zastosowanie...raczej zewnętrze głównie ze względu na zapach,no ale jak kto lubi.Nie mniej jednak co rusz to wynajduję nowe zastosowanie tegoż środka,na dobrą sprawę nadaje się do wszystkiego co jest z tworzywa,bo z gumą już tak się nie lubi ;)

Wydajność na bardzo wysokim poziomie.Ja upodobałem sobie nanoszenie pędzelkiem,potem zebranie nadmiaru fibrą/ręcznikiem.

Jak widać na jednym ze zdjęć środek jest absolutnie nie wymagający przygotowania powierzchni,bo nawet sam sobie radzi ze smołą :good: nie mniej jednak im lepiej przygotowana powierzchnia tym teoretycznie lepiej powinien siedzieć.

Pierwsze elementy na które nałożyłem to wyblakłe listwy e36,to było 7msc.temu i w sumie wciąż siedzi :dontknow:

Efekt,na początku połysk,potem siada do naturalnego,nowego tworzywa ;)

No dobra to teraz efekty po zastosowaniu

Mieliśmy sobie nadkole

pict0146.JPG

zostało oczywiście umyte,a odsmalacza ze sobą nie miałem,więc trochę tego zostało na nadkolach

Tu po umyciu i naniesieniu środka

pict0148.JPG

Tu po zebraniu nadmiaru,razem ze smołą :good:

pict0147y.jpg

Tu już chwilę później widać fajne,zdrowe tworzywo

pict0150h.jpg

 

Tak to wygląda po 2tygodniach,jak widać były jazdy w deszczu

20130421293.jpg

 

A tu na listwach :song:

20130426297.jpg

 

A tu po wytarciu

20130426298.jpg

To by było na tyle,środka już trochę zużyłem,jednak nie mam nawyku robienia zdjęć,więc tylko tyle.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kubik, Nie ma tendencji do spływania ? Nie robią się takie jakb "wyblakłe smugi" po deszczu ?

w żadnym wypadku ;)

Ostatnio zrobiłem całe zderzaki nielakierowane w służbowym karakanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już ponad rok temu nakładałem na nadkole środek do renowacji plastików z normfes i dalej siedzi, na uszczelkach również trzyma się jak zły ;)

Więcej szczegółów mógłbyś podać? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zobaczę w firmie dokładną nazwę bo nie pamiętam, ale chyba on się nazywał normfest outplast, produkt daje radę, ale jest to praktycznie to samo co polytrol, jedyna przewaga dla niego to to że bardzo dobrze trzyma się gumowych elementów, cena 250 ml około 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zobaczę w firmie dokładną nazwę bo nie pamiętam, ale chyba on się nazywał normfest outplast, produkt daje radę, ale jest to praktycznie to samo co polytrol, jedyna przewaga dla niego to to że bardzo dobrze trzyma się gumowych elementów, cena 250 ml około 80 zł.

No to 4x droższy :o więc średnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy plastik jest "tłusty" po aplikacji jak po większości dressingów?

Na początku tak,najlepiej to postawić na godzinkę,żeby się wchłonął,potem zebrać nadmiar i może na początku jest trochę tłusty,ale potem jest naturalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś kłaść owatrol'a na opony
Nie bo on się do tego nie nadaje. Nie nadaje się tez na plastiki. Ale żebym był dobrze zrozumiany. Na zdrowe plastiki. To nie jest dressing ,nie zmienia wyglądu zdrowych plastików. Natomiast idealnie nadaje się do odnowienia starych wyblakłych powierzchni m.in. plastikowych. Porównałbym to do jakiegoś impregnatu do drewna. Środek chemiczny(w wyglądzie i zapachu) i rzeczywiście jest w stanie usunąć smołę.

Np idealnie sprawdził się na moich felgach które są wewnątrz czarne. Po wyjeździe od wulkanizatora który przemywał powierzchnie pod ciężarki benzyna ekstrakcyjną pozostały brzydkie białe plamy. Nie pomogło nawet polerowanie! Jeden przejazd polytrolem i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się do posmarowania płytek na ogrodzeniu z ciemnobrązowego piaskowca? :idea:

 

Płytki mają już około 12-13 lat, są brudne/wyblakłe. Planuje je wyczyścić w wakacje przy okazji zmiany desek i pomyślałem, żeby może tym przesmarować ? :o:o:o

 

Kubik masz gdzieś w okolicy ogrodzenie/kawałek elewacji z czegoś takiego:

 

ogr.png

 

żeby jakiś teścik zrobić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubik masz gdzieś w okolicy ogrodzenie/kawałek elewacji z czegoś takiego:

[/url]

 

żeby jakiś teścik zrobić? :)

ma komuś przesmarować ogrodzenie? :lol::lol:

 

ja mam jakieś resztki takich płytek, ale niestety jeszcze nie mam polytrola ;/ jeżeli Ci nie zależy bardzo na czasie to pomoge pewnie jak kupie śwaksa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo on się do tego nie nadaje. Nie nadaje się tez na plastiki. Ale żebym był dobrze zrozumiany. Na zdrowe plastiki

Zgodzę się,ale i nie do końca,najmłodszy plastik na który kładłem miał 2lata i było widać efekt,więc żeby nie było wyobrażenia,że musi być fest wyblakłe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja od siebie dodam 4 zdjęcia z wczoraj ;)

P1100007_zpsbe9c7856.jpg

 

P1100014_zpsa0cf4adc.jpg

 

P1100008_zpsfd0e8d49.jpg

 

P1100015_zpscb27b100.jpg

 

Miałem Polytrol z kilku rynków europejskich, opis użycia na etykiecie produktu znacznie się różnił. Największa rozbieżność dotyczyła sposobu użycia/wydajności środka. Wg jednej z instrukcji należy pokryć plastikową powierzchnię obfitą warstwą środka. Wg innej instrukcji należy oszczędnie rozprowadzać środek po powierzchni.

 

Obie instrukcje były poprawne. Sposób dawkowania środka jest uzależniony od powierzchni, na jaką go stosujemy. Przekonałem się o tym pokrywając gelcoatową powierzchnię motorówki - do tego ten produkt został de facto stworzony. Trzeba było użyć sporej ilości produktu, aby uzyskać przyzwoity efekt, bowiem Polytrol wsiąkał momentalnie.

Większość plastików na samochodach nie ma takiej chłonności, więc można przyznać, że w tej dziedzinie Polytrol jest bardzo wydajny.

 

Inną rozbieżnością którą pamiętam, to sposób przygotowania powierzchni do malowania. Na jednym opakowaniu pisało, że wystarczy "odtłuścić", na innym "umyć", na jeszcze innym że nic nie trzeba robić. Na samochody stosuję APC 1/5 i produkt świetnie się trzyma. Meble ogrodowe warto przejechać papierkiem 600 aby Polytrol lepiej się wchłaniał, ale to zależy od struktury plastiku.

 

Na zdjęciu zderzak Tico 1 warstwa = 5ml. Druga warstwa już nic nie wniosła do wyglądu, jedynie trwałość może się wydłuży. Inny samochód na którym testowałem żywotność Polytrolu po 2 latach został sprzedany - plastiki wyglądały jak w dzień po aplikacji.

Nie polecam na gumy. Stara opona którą pomalowałem zbrązowiała i zrobiła się krucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A ja mam takie pytanko, ktoś testował żeby na to położyć jeszcze jakiś dressing do plastików? Chyba, że polytrol kropelkuje, to nie ma sensu. Ale jeśli się położy to dressing spłynie po miesiącu, dwóch, wtedy polytrol powinien zostać nie naruszony pod spodem? Co sądzicie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.