Skocz do zawartości

Bezpieczny srodek do tapicerka dla niemowalaka


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Hello.

 

Jak wiadomo ciuszki dla niemowlaka pierze sie w specjalnym bezpiecznym hipoalergicznym proszku. Dostane w krotce fotelik dla juniora. Ale jest mocno brudny.

 

Czym to wyprać aby niemowlak mógł być przewożony bezpiecznie ? Czy środki detailerskie do prania tapicerki, maja jakieś atesty antyalergiczne bezpieczne dla dziecka ?

 

Pozdrowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Wojtek, 90 procent fotelików ma zdejmowane poszycie materiałowe, mialem dwa foteliki i materiał był prany 10tki razy w pralce i nic sie nie stalo..

 

No właśnie taki fotelik będziemy mieć (przechodzi z dziecka na dziecko w rodzinie - bez sensu kupować nowy jak ten wystarczy delikatnie "odświeżyć"). Ale jeszcze jest cale niezdejmowane poszycie i ze dwa wózki do "wyprania". Chciałem to potraktować jakimś środkiem detailerskim bo wiem ze taki materiał będzie na prawdę wyprany i odświeżony. Ale wszyscy twierdza ze materiały dla niemowlaka trzeba prac hipoalergicznymi środkami, specjalnymi proszkami (mamy juz ze dwie paczki). Chcialem sie dowiedziec jak wy sobie z tym radzicie. Czy tak jak piszecie wyzej - szybko latwo i przyjemnie w pralce - czy macie detailerskie sposoby jak z autkami ale bezpieczne dla malucha ;)

 

Dzieki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
My używamy takiego preparatu który nie dość że ma wszystkie certyfikaty to jeszcze jest bezpieczny w przypadku spożycia. Pierzemy tym nawet materacyki w łóżeczkach dla dzieci.

 

Jaki to preparat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojemu czyściłem APC AutoSmart G101 i PB NL. Po czyszczeniu przez 3 dni nie używano fotelika.

Co do prania niemowlęcych ubrań - przez jakieś 6mcy używany był proszek dedykowany, w sumie 2 opakowania jakieś 5-6kg proszku poszło.

Im bardziej sterylne warunki wprowadzasz tym większe ryzyko wystąpienia problemów z byle powodu.

 

Co do środków ekologicznych to są dostępne łupiny orzecha (dwie odmiany z Indii) - tylko podobno to w ogóle nie pierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.