Skocz do zawartości

4nano Pro Sapphire


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

Raz na 2/3 mycia używam CG P40 albo Fk146

 

Niby normalne, bo każdy z "naszych" tak robi... z tym, że nijak nie można porównać przez to naszych testów ;)

 

Ty 4nano Aqua zabezpieczasz jeszcze dodatkowo QD - ja (specjalnie do testów) nie.

Nie wiem czy to nie jest trochę "niedźwiedzia przysługa" dla reputacji produktu, no ale trudno :dontknow:

 

Mój test odpowiada bardziej zachowaniu się produktu na aucie użytkownika, który nigdy nie odwiedzał KA lub jest tu mocno początkujący. :mrgreen: Twój znów symuluje życie produktu u człowieka słyszącego przy każdym zwykłym myciu:

"na sprzedaż Pan szykujesz to auto?"

;)

g.pajak dzięki za update i filmik ;)

Ju'r łelkom mejt ;)

 

:good:

 

Od początku piszemy że kropelkowanie powłoki to "3ci plan" i efekt dla nas tak na prawde nie porządany. Powłoka przede wszystkim ma za zadanie utrzymać lakier w jak najlepszym stanie przez ok. 5 lat i zapewnić banalnie proste i przyjemne mycie oraz jak najdłużej bez mycia utrzymać lakier w czystości, tym samym nie wymagając latania w koło auta co tydzień z całą torbą gratów żeby było ładnie. Sapphire to nie powłoka dla "dłubaczy", a dla ludzi którzy lubią mieć maksymalnie czyste, błyszczące i zadbane auto minimalnym nakładem czasu i pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mój test odpowiada bardziej zachowaniu się produktu na aucie użytkownika, który nigdy nie odwiedzał KA lub jest tu mocno początkujący. :mrgreen: Twój znów symuluje życie produktu u człowieka słyszącego przy każdym zwykłym myciu:

Cytat:

"na sprzedaż Pan szykujesz to auto?"

True ;]

 

Powłoka przede wszystkim ma za zadanie utrzymać lakier w jak najlepszym stanie przez ok. 5 lat i zapewnić banalnie proste i przyjemne mycie oraz jak najdłużej bez mycia utrzymać lakier w czystości, tym samym nie wymagając latania w koło auta co tydzień z całą torbą gratów żeby było ładnie

:good:

 

 

Mialem wczoraj przy okazji mycia coś nakręcić albo pofocić, ale piąty z rzędy identyczny film nie ma sensu :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, powłoka trzyma pięknie, tak więc zapowiada się nuda... :-]

 

Zgodnie ze starorosyjską zasadą "no pain - no game" zamierzam troszkę urozmaicić test. :evil:8-)

 

Mianowicie zamierzam usunąć 4nano Sapphire z 1/3 maski (w pionie) - na twardym padzie i pastą cutting. Potem jakiś finishingowy pad i pasta .

 

Powstały pas zamierzam podzielić na dwa:

 

- pierwszą część posmarować jakimś wytrzymałym mazidłem - np: FK 1000k HiTemp (resztki wszystkiego z wcześniej usunięte 4nano Final Wipe Off)

-drugą część maski pozostawię bez absolutnie niczego (resztki wszystkiego z wcześniej usunięte 4nano Final Wipe Off).

 

Zamierzam to wszystko myć tylko i wyłącznie delikatnym szamponem pozostawione na zbliżające się wielkimi krokami, trudne, zimowe warunki.

 

Chciałbym zobaczyć po zimie jaka będzie różnica na filmikach z "polewania wodą".

 

Głównym celem dlaczego to piszę jest:

1. Poznanie ewentualnych sugestii/opinii innych jak taki test przygotować, przeprowadzać?

1,5. Co was interesuje w takim teście powłoki?

2. Chciałbym was też zapytać czy i jakich innych zabezpieczeń użyć?

3. Może ktoś jest w stanie udostępnić kilka kropelek innej powłoki do porównania?

4. ...może jakieś inne sugestie co do nadchodzącego testu.

 

Na razie stan jest taki, że od 5 miesięcy na całej masce siedzi Sapphire i ma się bardzo, bardzo dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak żeby taki test był wiarygodny i miał jakigolwiek sens merytoryczny, musiałby trwać przez kolejne 4.5 roku. Przez ten czas, musiałbyś liczyć swoje roboczogodziny na przygotowanie auta i kolejne aplikacje wosku (na cale auto) po czym przemnożyć to przez wartość (pieniężną) Twojego czasu. Przez 1 zimę, kawałek lakieru nie ulegnie utlenieniu, nie oberwie mu sie porzadnie UV (bo w wiekszosci czasu naslonecznienia bedzie przykryty gruba warstwa brudu), nie nazbiera na sobie grubej, wżartej warstwy nalotu drogowego, etc. Sapphire takie wlasnie ma byc, trwale i bezobslugowe, ewentualnie odświeżane Aqua jeżeli komuś zależy na kropelkach. O istnieniu powłoki na aucie, właścicielowi ma jedynie przypominać jego ciągły świeży wygląd i zazdrosne spojrzenia sąsiadów, a nie konieczność położenia kolejnej warsty ;)

 

Należy również pamiętać, że musiałbyś usunąć z maski minimum 3.5um żeby mieć pewność, że dalej nie smarujesz po powłoce.

 

Po 4.5 roku takiego testowania, można wyciągnąć jakieś konstruktywne wnioski, w każdym innym przypadku takie testy nie będą wiarygodne pod żadnym względem, nie zależnie od tego co i jak bedzie zrzucać wodę.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może uda się zauważyć różnicę w ilości rys - jak na filmiku z (chyba) cquartz, czyścikiem kuchennym i butelką wody.

 

O istnieniu powłoki na aucie, właścicielowi ma jedynie przypominać jego ciągły świeży wygląd i zazdrosne spojrzenia sąsiadów, a nie konieczność położenia kolejnej warsty

A to powinniście oprawić w ramkę i stosować jako główne hasło reklamowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj pierwszy raz myłem na bezdotyku (tylko) i40 z nałożonym w te święta Sapphire. :evil:

Jeszcze nie miałem do czynienia z powłoką na całym aucie, zawsze tylko jakieś pojedyncze elementy. Auto domyło się bajecznie łatwo :good::song:

 

...także będzie też test długodystansowy na aucie robiącym sporo kilometrów :evil:

Będę wrzucał update'y 8-)

 

Tą fotkę już prezentowałem, ale dla porządku wklejam też tutaj, poniżej. Auto po wyjechaniu z salonu zabezpieczone Sapphire + Aqua, także będzie łatwo kontrolować kilometry dla potrzeb testu.

 

Strzeżcie się 4nano jeśli ten produkt jest słaby ;):evil:

 

pu71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja:

 

4nano Pro Aqa, po 7600 km zimową (vel wiosenną) porą:

 

t2kl.jpg

 

51ub.jpg

 

qhyf.jpg

 

Test z innego tematu pokazywał Aqua jako słabeusza, schodzącego szybciej niż nie jeden QD, jednak u mnie doświadczenie pokazuje zupełnie co innego. 8-)

 

Nie wiem ile wytrzymuje konkurencja taka jak np. Reload i Gyeon Cure :dontknow: Ale oba mam już na półce i czekają spokojnie na testy.

 

PS> jeżeli oba w/w nie są konkurencją, niech ktoś wyprowadzi mnie z nieświadomości :)

 

PS2 Dodam jeszcze, że mycie auta z tą powłoką - bajecznie proste :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był test, owszem, w którym Aqua wypadła blado, ale był to test samej Aqua, bez żadnego podkładu. Ty pokazujesz krople kombinacji Saphire+Aqua, a to ciut inna bajka.

 

Tak, wiem co pokazuję i mam świadomość różnicy w obu testach. :P

 

Ale wiem też (z własnego doświadczenia ), że sam Sapphire kropelkuje słabo, więc kropelki "generuje" Aqua - czyli jest - ok, tak jak piszesz na Sapphire, a to nie to samo. Ale tak samo (że słabe) o Aqua pisał kolega Szakal:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 375#437375

;) Tak więc dla mnie, w obu w/w testach coś nie tak z aplikacją lub po aplikacji było nie teges.

 

PS> nie mogę znaleść testu samej Aqua - nie wiem czy był inny niż kolegi malypb??? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po pół roku kropelki po aqua na sapphire były już bardzo słabe, umyłem IPA i położyłem nowe aqua i znów było super. Teraz po zimie jeszcze ręcznego mycia nie było a po bezdotyku jest średnio - myśle że normalne mycie i kropelkowanie wróci, a na wiosne znów strzele aqua.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jak tam sytuacja z powłoką ?

 

Powłoka dalej jest na masce Mondeo , z tym, że nie jest już oficjalnie w sprzedaży Tak więc testu nie kontynuuję, bo nie ma sensu.

 

Niedługo wpadnie inny test. ;)

 

Natomiast na i40 jest i ma się świetnie. Minęło 14k km od nałożenia. Łatwość mycia auta: poziom "bajka" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.