Skocz do zawartości

Problem po lakierowaniu


Jarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Odebrałem samochód od lakiernika i odkryłem kilka "kwiatków". Czy rysy na poniższych zdjęciach da radę usunąć przez polerowanie czy jest to źle dotarty podkład? Znajduje się to na wszystkich elementach które były lakierowane. Jest także widoczna na progu i przednim zderzaku "skórka pomarańczy". Samochód był nie dużo uszkodzony a wygląda jak po odwijaniu z przystanka :cry:

 

WP_000511.jpg

WP_000518.jpg

WP_000523.jpg

WP_000532.jpg

WP_000522.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdzierać lakier i ponownie malować? Nie chciałbym żeby nałożyli ponowne warstwy lakieru i potem to odchodziło :cry:

 

Wygląda jak malowane nawet nie tyle wałkiem co pędzlem. Gość który to robił jest malarzem a nie lakiernikiem. Nakładanie kolejnych warstw nie ma sensu. Trzeba to zedrzeć i polakierować a nie pomalować 8-)

Skórkę pomarańczy może i jeszcze dało by się zatuszować (choć nie oszukujmy się - taka skórka jest akceptowalna chyba tylko w pługach tramwajów), ale czemu masz się męczyć :dontknow:

 

PS. To E60?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struktura na lakierze podobna do struktury tynku typu kornik :evil: A tak poważnie - zapewne usługa była wykonywana w komorze lakierniczej w renomowanym lokalnie zakładzie, za co najmniej 500 zł za samo lakierowanie elementu 8-) czy też u jakiegoś kmiota, który rozciągnał nad żyrandolem folię malarską i z petem w ustach powiedział, że za 500 stówek odmaluje i zakituje całe auto, tak, że "będzie lalka"? Jak ktoś tak pracuje i oddaje samochód w takim stanie to raczej nie liczyłbym na to, że będzie w stanie cokolwiek poprawić na plus.

 

Jak to się stało, że ten samochód został odebrany w takim stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to E60 w M-Pakiecie :/

 

Robił to znajomy rodziny który ma własny warsztat, kilku ludzi, komore itd. Naprawialiśmy tam już kilka swoich samochodów. Myśle że to dzieło jakiegoś praktykanta. Auto odebrałem ale już przy odbiorze było dogadane że trzeba to będzie poprawić. Samochód wziąłem do domu ale jestem umówiony jak tylko przyjdzie nadkole którego brakowało i ślizg zderzaka.

 

O skórkę pomarańczy chodzi mi tylko na progu i przednim zderzaku, rozumiem to, że to nie jest fabryka i auto nie będzie wyglądać jakby z niej wyjechało. Mam nadzieje, że jutro przyjdą części i zawiozę samochód żeby to zrobili uczciwie.

 

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie źle dotarty podkład, albo szpachla.

 

No właśnie strasznie mnie to ciekawi.

 

Kilka razy malowałem i też odkręciłem kilka numerów np. odtłuszczałem zderzak do malowania prawą ręką, a lewą się o niego opierałem :wallbash: Trysnąłem bazę i nagle wstały pęcherze wielkości pięści w kilku miejscach do góry :thumbdown:

 

Ale nie wydaje mi się żeby to była kwestia dotarcia szpachli/ podkładu.

 

Wyczuwalne to jest pod palcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to było tylko na jednym elemencie to pewnie bym nic z tym nie zrobił, ale to jest na wszystkich malowanych elementach :cry: Auto było nie dużo uszkodzone, a przez takie malowanie straciło grubo na wartości :cry: Wygląda jakby była z przystanka odwinięta, nawet moja Mama która nie zna się na samochodach to zauważyła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą skóre pomarańczy jeszcze dałoby się zlikwidować papierami i później przepolerować, ale te drugie uszkodzenia wyglądają jak rysy na podkładzie/szpachli i bez ponownego malowania się nie obejdzie. Teoretycznie wystarczyłoby zmatowić ten bezbarwny i pomalować jeszcze raz baza+bezbarwny i tego by widać nie było. Nie potrzebne byłoby zdzieranie tego co jest, tylko wtedy powłoka będzie jeszcze grubsza. No chyba, że czuć to pod palcem na bezbarwnym, ale raczej w to wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza nie wypełni tych nierówności.
Baza nie, ale bezbarwny je prawdopodobnie wypełnił i wyrównał. Jeżeli nie są wyczuwalne pod palcem to nakładając na to b ponownie baze+klar wszystko przykryjesz. No chyba, że i klar jest pofałdowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza nie wypełni tych nierówności.
Baza nie, ale bezbarwny je prawdopodobnie wypełnił i wyrównał. Jeżeli nie są wyczuwalne pod palcem to nakładając na to b ponownie baze+klar wszystko przykryjesz. No chyba, że i klar jest pofałdowany.

 

Te góry i doły trzeba przeszlifować na równo. To nie są mazy, które może przykryć baza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pojedziesz to papierkiem powinno chodz trosze zejść... jedno co mnie przeraża że wciągało podkład tak szybko i obawiam sie że będzie sie to pogłębiało

 

Tam gdzie klapka było szpachlowane prawda? Powiedz lakiernikowi że po coś Pan Bóg wymyślił papier 240

 

A następne zdjęcia to po prostu źle wylany bezbarwny

 

Ogólnie całość wygląda jak ktoś by rzucił auto uczniom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.