Skocz do zawartości

Ciężarki na felgach aluminiowych


Lukasz9

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie:)

 

Odklejałem dzisiaj ciężarki z felg na których auto przyjechało z fabryki. Nie wiem co to za stwór ale ciężarki, jak i sam klej usuwało się bardzo łatwo. Komplet felg zrobiłem w 20 minut. Możecie mi powiedzieć gdzie mogę kupić (o ile mogę) takie ciężarki albo może macie jakieś sprawdzone?

 

Dorzucam fotki.

 

 

 

e87ed597c9f2697am.jpg

a97fd98dccdc9140m.jpg

 

Tak wyglądała felga po zdjęciu ciężarka i tylko tyle pozostało do usunięcia chemią

 

73d31be18a6e5172m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź wyważyć koła. Zapłacisz 20 zł i będzie profi i z ciężarkami :good:

 

Chyba się nie zrozumieliśmy. Mam na myśli kupno konkretnych ciężarków ZN, bo te w warsztatach to Fe i pytam czy ktoś miał takie, które po sezonie usuwają się równie łatwo.

 

Btw, nie sądzę, że za 20 zł zrobię komplet felg 18" :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A felgi po jakim przebiegu? :o

 

Od nowości przeleciały ok. 5-6 tys. km, umyte, schowane na zimę i dzisiaj zdejmowałem ciężarki.

 

Dla porównania oderwałem ciężarek z innej felgi, która miała założony normalny ciężarek z zakładu wulkanizacyjnego (przebieg tej felgi przez ubiegły sezon można określić na podobny, na pewno nie więcej niż 10kkm) i odrywało się po kawałku, zostawały kawałki tego kleju z "pianką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ciężarki cynkowe "Zn" powinieneś dostać w każdym serwisie ogumienia. Taki jest wymóg UE. To czy zejdą łatwo czy nie zależy od użytej taśmy w odważniku. Obawiam się ,że to szukanie igły w stogu siana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężarki cynkowe "Zn" powinieneś dostać w każdym serwisie ogumienia. Taki jest wymóg UE. To czy zejdą łatwo czy nie zależy od użytej taśmy w odważniku. Obawiam się ,że to szukanie igły w stogu siana.

 

Bardzo możliwe, że jest tak jak piszesz. Szkoda, że u nas stosują taki szajs i trzeba się naskrobać. Jak widać można zrobić dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź wyważyć koła. Zapłacisz 20 zł i będzie profi i z ciężarkami :good:

 

Chyba się nie zrozumieliśmy. Mam na myśli kupno konkretnych ciężarków ZN, bo te w warsztatach to Fe i pytam czy ktoś miał takie, które po sezonie usuwają się równie łatwo.

 

Btw, nie sądzę, że za 20 zł zrobię komplet felg 18" :?

 

Samo wyważenie bez przekładek, zakładania i ściągania to tyle właśnie płacę za 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 15 ziko za stal 20-25 za alu. Przywozisz koła, bach bach minuta osiem i po sprawie. Co więcej chłopaki tak ogarniają, że nie masz rozsianych ciężarków po całej feldze. O tu kawałek o tam kawałek. Robią czary mary i masz ciężarki jednym ciągiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wreszcie znalazłem czas aby zająć się zdjętymi na wiosnę kołami. Koła na alufelgach lakierowanych przejechały jedną zimę i po myciu karcherem zdziwiłem się skąd tyle asfaltu od wewnątrz. Były miejsca, które tak wyglądały jakby ktoś potraktował je smołą z pistoletu lakierniczego, ale ja nie o tym.

Po doczyszczeniu felg zauważyłem regularne ślady na wewnętrznych powierzchniach felg po szczękach wyważarki. Dziwne, bo felgi jak i całe auto jednoroczne z salonu Volvo.

Czy to jest standard, czy może na przyszłość można wyważać koła w taki sposób aby nie niszczyć felg. Do tego ciężarki montowane na krawędziach jak w stalowych felgach. Na zdjęciach tu na forum widzę ładniejsze ciężarki klejone do wewnętrznych powierzchni felg.

W sumie ASO Volvo powinno dysponować lepszym sprzętem aby nie niszczyć kół.

 

Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa jak słysze ASO Volvo to mnie krew zalewa. Ojciec miał Volvasa i pierwszy sezon wymyślił, że kupi u nich zimówki i u nich zmieni opony. Co było z felgami to nie pytaj. Nie wiem czy wszystkie, ale tu akurat stolica Wielkopolski była i naprawdę chyba lepiej bym to łomem zrobił.

 

Olej ASO, jeździj do dobrego wulkanizatora. Ja mam tak, że ciężarki w jednym ciągu i w miarę za ramionami Nic nie widać wszystko ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czyściłem dzisiaj pozostałości taśmy dwustronnej po ciężarkach na felgach alu.Polecam do tego zabiegu preparat do smoły-PRICKBORT.Proponuję zaopatrzyć się w delikatną plastikową skrobaczkę -do zdjęcia ciężarków,aby nie porysować felgi,oraz w normalną gumkę do mazania ołówka.Psikamy delikatnie Prickbortem na taśmę i zostawiamy na 2-3 min.Pianka w tym czasie bardzo ładnie ,,pije,,środek.Następnie tym samym kawałkiem plastiku co zdejmowaliśmy ciężarki-delikatnie zeskrobujemy grubsze pozostałości.W następnej kolejności traktujemy taśmę gumką do ołówka.Namoknięta taśma bardzo ładnie i bezpiecznie zostaje usunięta z felgi.Na sam koniec przecieramy miejsce namoczonym wacikiem-płatkiem kosmetycznym-takim jak kobiety makijaż zmywają :).Wytrzeć do sucha,cleaner,wosk i na stojak do następnego sezonu.

Sam przetestowałem różne środki,od IPY,masła,różnych mazideł,podgrzewania suszarką,benzynę ekstrakcyjną,benzynę do zapalniczek..itd-itp.....nic nie dawało rady.Po Prickborcie zeszło idealnie,i co najważniejsze bez uszczerbku na lakierze felgi.

Tym kółkiem gumowym o którym mowa wyżej,też robiłem.Niestety rozmazywało klej i zostawały smugi i plamy.Może dlatego że mam ciemne,prawie czarne wykończenie felgi w środku.Może na całej srebrnej tego nie widać.

Życzę pomyślnego czyszczenia,sam szukałem sposobu na pozbycie się tego kleju,odkryłem to zupełnie przypadkiem.......ta gumka jest bardzo ważna w całym tym zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.