Skocz do zawartości

przyciemnienie szyb-potrzeba pomocy


timur

Rekomendowane odpowiedzi

witam

planuje przyciemnic szybki(zlecić firmie,komus co sie na tym zna-na pewno nie bede tego robił sam) w autku ale mam pytania:

-na co zwrócic uwage przy wyborze foli

-jakie wybrac stopien przyciemnienia foli(parę tych stopni przyciemnienia jest i sie obawiam aby nie za mocno je przyciemnic-aby mi dziecko nie marudzilo ze nic nie widzi itp)

-jaka wybrac producenta foli(jest tego troche na rynku)

mam tez obawy czy po jakims czasie folia sie odbarwi-wyblaknie,obawy o pęcherzyki powietrza(kolega kiedys sam próbował załozyć i wiem ze troche z tym walczył i ze tez po pewnym czasie wyszły nowe

czekam na spostrzezenia i podpowiedzi ludzi ktorzy maja juz zalozone folie

może ktoś w Poznaniu lub w okolicach moze polecic kogos co sie tym zajmuje

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timur, z folią to jak z wieloma rzeczami najlepiej zobaczyć na aucie.

Ja mam kombi i z tyłu mam o bardzo małej przepuszczalności światła(10 lub 15% nie pamiętam). Plus tego rozwiązania to nic nie widać w bagażniku że pozwoliłem sobie zdjąć roletę, a w nocy nikt mnie nie oślepia . Minus to wieczorem przy cofaniu robisz to czasami na czuja jak nie masz czujników :D

Na bocznych drzwiach 30% przepuszczalność.Jak jest pochmurno to nie jest jasno, ale jak słońce grzeje to nikt z tyłu nie narzeka że razi. Żony auto - picasso - ma z tyłu przyciemnienie zielone "firmowo" - dzieciaki mrużą oczy i marudzą że chcą okulary :kox: więc jest za słabe moim zdaniem.

Z zewnątrz zawsze wydaje się że folia jest ciemniejsza ponieważ jak patrzysz na "przelot" auta to jest zaciemnienie wnętrza, oraz patrzysz przez 2 przyciemnione szyby. Od środka patrzysz tylko przez jedną :-]

Zakłady tym się zajmujące najczęściej mają dobrą gatunkowo folię. Na allegro, czy marketach możesz kupić "chińską", ale to Ciebie nie interesuje. Dobry zakład bedzie miał kilka kolorów i przepuszczalności - na pewno coś wybierzesz.

Co do kropek itd. jeżeli szyba od wewnątrz jest gładka, to dobre oczyszczenie mechaniczne + umycie i odtłuszczenie = :good: Dobry warsztat nie da ciała ;) a jak coś to reklamujesz :P Najlepiej obejrzyj parę zrobionych aut :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli firma montująca folie jest znana i używa markowych folii na pewno Ci doradzą. Pokażą wzorniki i dobierzesz coś dla siebie. Dużą rolę gra również cena.

W poprzednim aucie miałem Armorlite Raycer teraz mam Global GP.30 Premium.

DO obu nie mam zastrzeżeń. Choć kolor Armorlita byl fajniejszy. Ciężko to opisać ale ona nie była idealnie czarna tylko taka trochę grafitowa,mieniąca się. Świetnie komponowała się z szampańskim lakierem.

Co do stopnia przyciemnienia-ja preferuje niezbyt ciemne. Ta 30-stka która ma jest idealna.Od wewnątrz praktycznie ma różnicy w przejrzystości ,a od zewnątrz nie jest totalnym karawanem. Cos na zasadzie fabrycznego przyciemnienia. Wygląda elegancko i nie nachalnie.

mam tez obawy czy po jakims czasie folia sie odbarwi-wyblaknie,obawy o pęcherzyki powietrza(kolega kiedys sam próbował załozyć i wiem ze troche z tym walczył i ze tez po pewnym czasie wyszły nowe
O to nie ma najmniejszych obaw.

Nie możesz mylić profesjonalnych folii z tanimi, dostępnymi na Allegro czy giełdzie. Ich się nawet nie da porównać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyciemnione wszystkie oprócz przedniej oczywiście. Od kierowcy i pasażera przyciemniłem tą "legalną" czyli z atestem 20% przyciemnienia, pasażerowie, tylne boczne i tylna przyciemniona nie najciemniejszą tylko tą drugą od końca-chyba 80% jak się nie mylę. Od środka spokojnie wszystko widać i dzieciaki nie będą narzekały z pewnością, a gdybyś nie wiedział, że kierowcy i pasażera jest oklejona to byś nawet nie rozpoznał :). Śmiało ściemniaj.

Za 9 szyb (mam trójkąciki z przodu) dałem 400 zł i gwarancje na 2 lata oraz pisemny atest, który w dowodzie wożę. Ja robiłem w mojej miejscowości Gnieźnie w renomowanej firmie z szybami. Ale jak jesteś z Poz to jeszcze znam dobry namiar na kolesia w Kostrzynie.

Dodam jeszcze, że sam próbowałem przyciemnić tanią folią z Kauflanada witryne w szafce i po 3 próbie jakoś wyszło, ale szał to nie ma. Te tanie są dobre do nauki, bo kilka metrów na śmieci poleci z pewnością. Później możesz kupić dobrą na allegro za 50 zł rolka i możesz się bawić. Jeżeli pójdzie bez strat to 2 rolki może starczą. Aha jeżeli masz mocno wygięte szybki to folia tylko teromokurczliwa.

P.S. Po założeniu folii są miniaturkowe pęcherzyki i skórka pomarańczowa bardzo bardzo delikatna ale to wszystko po max tygodniu dochodzi do siebie. Jakby co to służę telefonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"legalną"
rozumiem że miałeś na myśli szyby kierowcy?

Każda folia przyciemniająca na szybach przednich - bocznych daje niższą przepuszczalność światła niż pozwalają przepisy :/ Szyba jak nie jest oklejona, a brudna to już też nie spełnia normy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przednie. Szyba sama w sobie ma 10% do tego folia najsłabsza i masz już 30%. Można oczywiście przyciemnić piecowo i wtedy super efekt na legalu. Tylko cena zaporowa. Słyszałem, że ok 1000 pln. Sam sie nie interesowałem dokładniej w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do tematu dodam kawałek mocno przydatnej informacji. Zanim przyciemnisz szyby wiedz, że jak el. szyby chodzą bardzo słabo tzn mają duży opór lub są silniczki słabe to po założeniu folii może być gorzej. Profesjonalny zakład sprawdza to na Twoich oczach abyś nie miał pretensji jak zaczną chodzić jeszcze wolniej. Poproś zakładających folie o przesmarowanie prowadnic bo raczej zawsze ściągają boczki. Tu pomocne będzie przyniesienie im smarowidła, bo walną Tobie WD XX i będziesz na krótko zadowolony a później zajedziesz układ podnoszenia. Mi sami przesmarowali choć nie miałem problemu. Dodatkowo powinni wyczyścić to futerko, które będzie dotykało folie przy pracy szyby w górę i dół, aby nie porysować folii. I niuans kolejny-jazda latem w zakurzonych miejscach przy opuszczonych szybach. Konieczne częste czyszczenie tego pluszaka od wewnętrznej strony, gdzie folia pracuje aby nie rysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...

siemka wszystkim,

 

też zastanawiam się czy samemu nie pokusić się o przyciemnienie szyb, czy może zlecić to profesjonalnej firmie... Jestem ze śląska i polecano mi firmę z Zabrza, a konkretnie http://przyciemnianie-szyb.dm-auto.pl/. Z galerii, którą umieścili na stronie widać, że robotę robią dobrą a i same fotki nie są odpicowane w żadnym PhotoGównie więc może jednak nie warto samemu dziobać folię na szyby? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym prosić Was o radę. Tydzień temu przyciemniłem tył i nie jestem zadowolony. O ile boczne są ok, to mam wątpliwości co do tylnej szyby. Nie została chyba należycie oczyszczona i jest kilka "białych" punktów z paprochami. Zastanawiam się nad reklamacją, bo nie po to zlecałem i płaciłem zakładowi żeby otrzymać druta. Jak ze ściąganiem folii? Istnieje ryzyko uszkodzenia ogrzewania? Czytalem o metodzie na parę wodną i podobno daje radę. DZięki za sugestie poniżej fotki:

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/47b3 ... ptOCacTNjz

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/MEsI ... BrQGZzfY3M

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/MOOg ... _9jp1Ldp8P

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/vCVw ... EDZ4zL5iVd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.