Skocz do zawartości

Zmatowienia na felgach


endrju89

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, 2 lata temu miałem renowację felg aluminiowych. Były malowane na nowo i wyglądały jak z fabryki.

Teraz wyglądają tak sobie, lakier na nich zrobił się matowy.

Przejeżdzając po nich palcem, ewidentnie da się wyczuć, że lakier jest matowy i chropowaty, nie tak jak kiedyś.

Czy mogę spolerować lakier na alufelgach? Nie chodzi mi o tzw. polerkę żeby otrzymać efekt lustra, tylko żeby lakier na nich był znów gładki

 

Nie mam polerki, więc czeka mnie praca ręczna.. Jakimi narzędziami i preparatami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyglądają tak sobie, lakier na nich zrobił się matowy.

Przejeżdzając po nich palcem, ewidentnie da się wyczuć, że lakier jest matowy i chropowaty

To teraz pytanie,jak i czym były lakierowane no i co przeżyły przez te dwa lata?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to jest coś takiego, jakby osiadł na nich kurz i zastygł. Ale gdzieniegdzie tego nie ma i tam felgi pięknie się błyszczą.

Można to zdrapać np linijką, ale boję się, że je porysuję. Kupiłem papier wodny 2500 i spróbowałem z pastą aluchrom, ale tylko pogorszyłem sprawę (na szczęście w miejscu niewidocznym).

W takim razie kupię te preparaty, podziałam i dam znać co mi się udało uzyskać.

 

Prickbort MAC 124 - ale ja nie mam na felgach smoły a tenpreparat jest do usuwanai właśni smoły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam 2 zdjęcia, na których widać mój problem.

 

Jaśniejsze na zdjęciu to ten osad, prawie całe felgi są nim pokryte. Ciemniejsze obszary to właśnie właściwy kolor felgi bez tego osadu. Ciemniejsze jest przyjemnie w dotyku, gładkie, jak lusterko.

 

68910329.jpg

 

71276295.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zrobiłem, to wymyłem koła wodą z szamponem (do włosów, bo w niedzielę wieczorem nie miałem gdzie kupić jakiś prparat) a później spsikałem to płynem do mycia felg z Sonaxa (taki co krwawi na czerwon) ale nic to nie dalo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram od Karola z forum preparaty i działam z felgami ;) Mam nadzieję, że si uda cos zdziałać i będzie satysfakcja ;)

 

[ Dodano: 11 Kwiecień 2013, 20:36 ]

Dziś wziąłem się za felgi.Glinka + woda rozwiązały problem. Felgi są po prostu jak nowe, świecą i błyszczą.

Co polecicie teraz jako zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mag&Aluminium zdarł największy syf, jaki był na felgach i to właśnie on powodował, że ich powierzchnia była dziwnie chropowata. Później potraktowałem je glinką, umyłem, nałożyłem FK i wyglądają świetnie ;)

 

Niebawem wrzucę foto z założonymi na aucie ;)

 

fel1j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.