Skocz do zawartości

Jak usunąć matowy spray na zderzaku i błotniku


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do zrobienia czarną Yariske. Pełna korekta, ale jest duży problem, ponieważ poprzedni właściciel pomalował sobie przedni zderzak na czarny mat ze spra-ya :(. Nie wiem, czy coś maskował, czy chciał może sobie na mat całe autko walnąć i jak zobaczył, że łatwo nie będzie to odpuścił-nie wiem. Mam pytanie-czy ktoś miał już takie coś do usunięcia i jak sobie z tym poradził. Jeżeli nie to czy ktoś pojąłby się takiego tematu zdjęcia tej farby i jak by do tego podszedł. Kolor auta to czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jakimś rozpuszczalnikiem lub nitro - taki lakier w spreju bez oporu podda się, a ori nie powinno ruszyć. Sam poradziłem sobie kiedyś z lipną zaprawką zrobioną sprejem rozpuszczalnikiem Baufix z lidla, który zmył sprej i nieruszył ori lakieru. Uważaj bo "rozpuszczalniki uniwersalne" mają różną moc i może się okazać, że zniszczysz cały element. Generalnie ryzykowny temat i bez pisemnej zgody właściciela nie polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslę nad papierkiem i powolnym odkrywaniu co tam jest pod spodem. Później jakiś stary pad i powolne dobieranie się do oryg. Cały zderzak nie jest pomalowany a jedynie 1/4 i połowa błotnika. Jeżeli trafię na szeroką ryse to w tym miejscy spray będzie zapewne trzymał mocniej niz na miejscy, gdzie jest pod spodem lakier i nie będzie az takiej tragedii (jak dla kogo). Ja sądzę, że tam ktoś coś skutecznie ukrył, coś delikatnego, bo gdyby robił tjuning to (przynajmniej ja) zacząłby chyba gdzie indziej a nie koniec zderzaka i połowa błotnika. No ale wyobraźnia nie ma granic ;). Autko robię dopiero za 3 tyg i do tego czasu się namyślę. Jak się za to wezmę to zrobie kilka fotek na pamiątkę, mam nadzieję, że nie ku przestrodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.