Skocz do zawartości

Skóra półanilinowa LEXUS


barteklwc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam W Lexie skórę półanilinową i wentylowane fotele, do tej pory używalem zestawu GLIPTONE specjalnie do tego rodzaju skóry.

 

Cleaner GT15,5

Conditioner GT13,5

 

Zestaw sprawował się świetnie! Elegancko czyci i zapach bajka natomiast skończyl mi się cleaner a tej odżywki jest jeszcze z połowę.

 

Czy można dorzucić do tego sam cleaner innego producenta? Ewentualnie co polecacie?

 

Pozdrowionka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Semianilina w autach :) Wypadało by wytłumaczyć w kilku słowach o co chodzi w tych skórach. Może przy okazji rozwieje kolejny mit :)

 

Większość skór samochodowych jest zamknięta warstwą farby i lakieru wykończeniowego. Lico jest wyciskane sztucznie. Zdarzają się jednak droższe skóry, które są pozbawione wierzchniej warstwy mocnego pigmentu i top coatu. Skóra taka jest farbowana wskroś.

 

fibel5.jpg

 

To właśnie są semianiliny.

Jak sprawdzić czy mamy semianilinę? Kroplą wody.

 

 

Generalnie musimy sprawdzić czy skóra jest otwarta czy zamknięta. Paradoks polega na tym, że w autach większość semialnilina jest mocno zamknięta i słabo chłoną wodę. W takim wypadku nie ma problemu z czyszczeniem. Na pewno należy unikać tłustych środków. Do czyszczenia nadaje się nasz Soft Clean.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzebie troszke temat. Czy sa jakies srodki impregnujace skore polanilinowa? Tak by zmniejszyc wchlanialnosc wody a tym samym latwosc zabrudzenia. Co do srodkow color lock i skory polanilinowej nie bylbym taki pewny czy nadaja sie do jej pielegnacji bo raz uzylem co prawda strong cleanera do skory, wlasnie anilinowej i niestety zostala zniszczona bo porobily sie plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 25.03.2013 o 21:33, muzycom napisał:

Do czyszczenia nadaje się nasz Soft Clean.

 

Pozdrawiam!

Mam tą samą historię. @muzycom do czyszczenia soft, a zabezpieczenie i odżywka? versiegelung a po nim Leather Protector sprawdzą się? (Lexus z 2014 roku z właśnie semianiliną).

 

Chyba jednak nie mam semianiliny. Robiłem test kropli wody - leżały po 5-8 minut i nie ma śladu (przy sprzedaży było napisane semianilina w specyfikacji) - możliwe, że jest coś takiego jak semianilina ale zamknięta :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.