Skocz do zawartości

4nano Pro Spinel


booohal

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od firmy 4nano dostałem próbkę produktu z serii Pro a dokładnie Spinel.

Opis ze strony producenta:

 

spinnel.jpg

 

4nano PRO Spinel to ultra wytrzymała ceramiczna nanopowłoka do zabezpieczania oraz poprawy wyglądu tworzyw sztucznych, dedykowana dla profesjonalistów oraz najbardziej wymagających entuzjastów kosmetyki samochodowej. Dzięki unikalnemu składowi bogatemu w substancję aktywne produkt zapewnia blask plastikowym elementom, jednocześnie odżywiając je i zabezpieczając na bardzo długi czas. 4nano Pro Spinel doskonale nadaję się również do reflektorów samochodowych, odświeżając ich wygląd i zapewniając ochronne przed promieniowaniem UV. Dodatkowo produkt ułatwia znacząco czyszczenie zabezpieczonych elementów oraz utrudnia przyleganie brudu. W zależności od tworzywa na którym jest stosowana, powłoka może maskować drobne niedoskonałości oraz pęknięcia. 4nano Pro Spinel zapewnia ochronę nawet do 2 lat !

 

A teraz instrukcja dotycząca aplikacji:

 

4nano PRO Spinel należy aplikować na bezwzględnie czystą, suchą i chłodną powierzchnie. Zaleca się użycie 4nano Final Wipe Off do przygotowania powierzchni. Temperatura otoczenia i powierzchni podczas aplikacji powinna wynosić od +15 do +35⁰ C. Przed użyciem mocno wstrząsnąć. Następnie na niestrzępiący się płatek kosmetyczny lub gąbkę nanieść niewielką ilość produktu, tak aby aplikator był wyraźnie wilgotny. Pracować maksymalnie na powierzchni 0,5 m2 lub element po elemencie. Nie należy próbować pokrywać większych powierzchni na raz. Starannie nanieść cienką, aczkolwiek szczelną i równą warstwę produktu na zabezpieczaną powierzchnie i niezwłocznie delikatnie zebrać nadmiar produktu suchą i czystą szmatką z mikrofibry. Jeżeli to konieczne za pomocą drugiej czystej szmatki z mikrofibry powtórzyć zbieranie nadmiaru produktu, tak aby nie pozostawić jakichkolwiek zacieków. Zachować szczególną ostrożność tak, aby nie dopuścić do powstania zacieków, gdyż będą one bardzo trudne do usunięcia, a ewentualne próby mogą zakończyć się uszkodzeniem zabezpieczanej powierzchni. Po aplikacji nie narażać powłoki na kontakt z wodą przez najbliższe 2-3 godziny. Pełne wiązanie powłoki następuje po ok. 5-7 dniach (w zależności od temperatury otoczenia i wilgotności) i przez ten czas należy unikać mycia zabezpieczonych elementów. Przed użyciem przetestować produkt w mało widocznym miejscu.Nie nakładać na rozgrzane powierzchnie. Nie aplikować w pełnym słońcu. Chronić przed dziećmi. W przypadku połknięcia przemyć usta i obficie popić wodą, natychmiast skonsultować się z lekarzem. W przypadku kontaktu z oczami obficie przemyć wodą i zasięgnąć porady lekarza. W przypadku kontaktu ze skórą przemyć dużą ilością wody, w razie dolegliwości wezwać lekarza. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

 

Jedno opakowanie wystarczy doświadczonemu użytkownikowi na pokrycie wszystkich nielakierowanych plastików zewnętrznych łącznie z całymi zderzakami na średniej wielkości aucie.

 

Jako panel testowy posłużyło mi mocno nadgryzione zębem czasu podszybie z pewnego Mitsubishi. Po porządnym myciu, odtłuszczeniu wyglądało mniej więcej tak:

zdjcie0798t.jpg

 

Dość mocno wytrawiony plastik. By urozmaicić troszkę test, jedną stronę podszybia postanowiłem lekko podreperować opalarką.

Oto co wyszło:

zdjcie0807g.jpg

 

Podszybie nabrało wyraźnej czerni, ale pojawiły się dziwne mazy, przebarwienia.

A tak wygląda druga testowa strona:

zdjcie0809u.jpg

 

Niezły macik :-]

 

Zawodnicy:

zdjcie0810e.jpg

 

Od lewej: Meg's, Polytrol, Spinel i S-A-S. Wiem, że nie są to powłoki nie miałem w arsenale podobnego produktu do Spinela :/

 

Spinel zaraz po aplikacji na wytrawionym plastiku:

zdjcie0811t.jpg

 

Przetarty, dotarty:

zdjcie0812t.jpg

 

Zaraz po aplikacji na odnowionym plastiku:

zdjcie0813j.jpg

 

Po przetarciu, dotarciu:

zdjcie0815o.jpg

 

Widać, że z przebarwieniami sobie nie poradził (ale jak się później okazało, żaden z testowanych produktów nie dał rady tym plamom) ale najładniej ze wszystkich je wyrównał.

 

Jak znajdę jakiś prawdziwy aparat, to pokażę różnice między poszczególnymi produktami.

 

Jeżeli chodzi o aplikację, to czytając manual ze strony 4nano trochę się przeraziłem. Jednak nie było najmniejszego problemu zarówno z aplikacją jak i dotarciem, a w zasadzie przetarciem. Wydajność na bardzo, bardzo dobrym poziomie. Na te dwa testowe kawałki ''chlapnęło'' mi się 4 kropelki na płatek kosmetyczny i było to o jakieś 2 kropelki za dużo ;)

 

Podszybie po aplikacji poleżało w garażu ponad 12 godzin po czym na trzy dni wleciało do suchego, chłodnego pomieszczenia by powłoka spokojnie się zawiązała i nie miała kontaktu z wodą. Jutro będzie czwarty dzień i wyrzucam panel testowy na zewnątrz by działały na niego takie warunki zewnętrzne jak na auto. Raz w tygodniu przemyje je wodą z szamponem. Pierwszy update po myciu będzie w ciągu przyszłego tygodnia. Mam nadzieję, że z porządnymi fotkami.

 

Jak poprawi się pogoda to wrzucę Spinela do siebie na autko na kilka elementów jeszcze i poszukam kilku innych paneli testowych ponieważ to podszybie jest dość ekstremalnym przykładem, z jednej strony niesamowicie wytrawiony plastik, a z drugiej z dużymi przebarwieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: tescik czekam na warunki z zewnątrz i zdjęcie całości :)

Te manuale z 4nano to mi troszkę przypomina dmuchanie na zimne i słowa kierowane do prawników amerykańskich ;)

Wydajność jak zwykle na b. dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.