Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już miałem raz problem z wytrąconą parafiną na pompie paliwa, po dolaniu jakiegoś specyfika Normfesta. Nie wiem czy chciałbym przechodzić przez to jeszcze raz. Może się kiedyś przekonam do tych środków na nowo. Na razie niech chodzi "na sucho" 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie miał ktoś styczność z tą firmą:

http://hidretrofit.wordpress.com/2012/1 ... -megane-i/

u mnie byłoby bez żadnego malowania na czarno itp. żeby wyglądało to jak najbardziej seryjnie, tylko montaż soczewki pod żarówkę H7...watro wydawać ponad 400zł :?::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoorBoy Natty Blue Wax ile ten wosk powinien wytrzymać na samochodzie ? ktoś mi powiedział że do 5 myć a później znów trzeba nakładać , prawda to ? w prawdzie miałem nałożony wosk PB a na to QD Sonax BSD i siedziało a w kilku miejscach nie kropelkowało tak jak powinno , mógł zejść wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy skórzaną kurtkę można czyścić "naszymi" towarami?

 

Sensej, :kox: myślę, ze zależy jaka to skóra. Pytałem kiedyś kolegi Muzycom, o czyszczenie butów z takiej jakby matowej skóry i wyraźnie odradził. Pytałem o coś takiego, (mam też taką kurtkę):

 

buty-skorzane-markens-welury.jpg

 

Natomiast napisał, że do skóry licowanej, Colourlock już może być.

(mam nadzieję, że nic nie zamieszałem :dontknow: )

 

PS> i jeszcze: http://multirenowacja.pl/webpage/rodzaje-skor.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

 

 

PoorBoy Natty Blue Wax ile ten wosk powinien wytrzymać na samochodzie ? ktoś mi powiedział że do 5 myć a później znów trzeba nakładać , prawda to ? w prawdzie miałem nałożony wosk PB a na to QD Sonax BSD i siedziało a w kilku miejscach nie kropelkowało tak jak powinno , mógł zejść wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Treys, aleś Ty niecierpliwy :/ - siedem godzin nikt Ci nie odpisał i już podbijasz pytanie? :?

 

Co do PoorBoy Natty Blue Wax... - przyjmij że nie jest mistrzem trwałości i tyle.

(jednostka miary - ile myć wytrzyma jest wadliwa o tyle, ze jeśli przyjmiesz że wytrzyma te pięć myć a myć będziesz dajmy na to co rok, to wosk poleży pięć lat :song::song: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednostka miary - ile myć wytrzyma jest wadliwa o tyle, ze jeśli przyjmiesz że wytrzyma te pięć myć a myć będziesz dajmy na to co rok, to wosk poleży pięć lat

 

Przyjmują tą jednostkę lepiej było by w ogóle nie myć :D No i pozostaje kwestia przygotowania lakieru. Mi np PB Blue wytrzymał do pierwszego mycia (plus jeden bezdotyk w trakcie). Ale był kładziony na jakąś politurę sonaxa z ciekawości. Trwałość koszmarna ale wyglądał :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

 

 

PoorBoy Natty Blue Wax ile ten wosk powinien wytrzymać na samochodzie ? ktoś mi powiedział że do 5 myć a później znów trzeba nakładać , prawda to ? w prawdzie miałem nałożony wosk PB a na to QD Sonax BSD i siedziało a w kilku miejscach nie kropelkowało tak jak powinno , mógł zejść wosk ?

U mnie wytrzymał ponad dwa miesiące(prawie trzy), autko myte co tydzień, wspomagane po myciu QD+, kropelkowanie w dolnych partiach nadwozia nie było już tak wyraźne pod koniec okresu kadencji, ale to chyba zrozumiałe 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoorBoy Natty Blue Wax ile ten wosk powinien wytrzymać na samochodzie ?

Przyłączam się do Eryczka w odpowiedzi. Bez sensu pytanie!

 

Zależy w jakich warunkach jeździsz, ile jeździsz pomiędzy myciem, czym myjesz, jak myjesz, na co kładłeś, ile warstw, w jakiej temperaturze, po jakim czasie starłeś, jakiego QD używasz... itd itp

 

 

Sprecyzujesz to wszytko, w stosunku do innej osoby? :dontknow:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi :)

 

Na samochód nigdy nie był kładziony żaden wosk z tego co pamiętam może jakieś pasty , często nim jeżdżę , myje jak jest brudny raz , czasami 2 razy w tygodniu ręcznie , myje SG Orange do tego rękawica z mikrofibry ( taka zielona z gruba mikrofibra ) , kładłem 2 warstwy , w temperaturze garażowej ja wiem było może z 15-20 stopni , starłem po 15 minutach , użyłem poźniej na to Sonaxa BSD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.