Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pracował ktoś z was z Lare EPL 11 i 21? Jakie są różnice podczas prac nad autkiem? W planie mam zakup EPL 11+ bo uchwyt D jednak dużo daje ;)

 

Posiadałem EPL 21 i wg mnie do pracy z dużym padem na dużych elementach jest niewygodna, ten uchwyt faktycznie dale lepszą kontrolę nad maszyną więc wg mnie warto dopłacić.

 

Minusem jest też potencjometr od obrotów umieszczony z tyłu obudowy... trzeba odrywać maszynę od powierzchni, aby zmienić prędkość obrotową.

 

Jednak do miejsc gdzie trzeba skorzystać z małego pada (górne partie drzwi, słupki itp.) sprawdza się bardzo dobrze.

 

Mam tylko porównanie z Flexem, a to inna klasa maszyny.

 

[ Dodano: 21 Maj 2013, 12:29 ]

Polecił by mi ktoś jakąś szczotkę do welurowej oraz plastikowej tapicerki do czyszczenia ? coś co mi nic nie porysuje ( najlepsze będą z naturalnego włosia ? ) w miare przystępnej cenie

 

http://detailershop.pl/pl/p/Colourlock- ... -skory/742

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie stąd potem milion razy w pytaniach i zestawach jest napisane: cleaner - IPA

Każdy patrzy cena IPA a cena cleaner to wybiera IPA.

Wg mnie zawsze było tak, że IPA była używana tylko i wyłącznie w trakcie korekty do inspekcji i czyszczenia reszty pasty. A pod wosk szedł cleaner. Zawsze tak robiłem i nigdy nie narzekałem. Zwłaszcza przy Colli 476. A coraz częściej widzę, że wszyscy leją tę IPE litrami. Skoro jest o tyle lepsza od cleanerów to ja też chciałbym się dokształcić i z chęcią poczytam te testy z forum tylko nie mogę znaleźć.

Wiadomo ile osób tyle sposobów, EOT

 

Ja nie wiem czy IPA jest lepsza od cleanera. To są zupełnie rózne produkty.. Na pewno IPA lepiej odtłuszcza lakier bo po to jest. A o sposobie kładzenia Colliego po Ipie mówili forumowi,niekwestinowani specjaliści min Evo.Poczytaj sobie poradnik "IPA to nie cleaner". Ja stamtąd między innymi zaczerpnałem sposób i sobie chwalę.

I to jest wartość tego Forum. Dowiaduje się człowiek tylu rzeczy nowych ,o których nawet sie nie sniło .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się powoli do polerki. PB SSR2 czy SSR2.5 na pierwszy etap do mojego lakieru? Która z nich jest porównywalna mocą do UC? Potem SSR1, a następnie lekkościerny cleaner – Duragloss 652 przed woskiem PB Natty's i będzie ok? Czy z czegoś zrezygnować lub zamienić na coś innego?

Z góry dzięki za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capaz, jeżeli prickbort radzi sobie ze smołą na lakierze to może i poradzi sobie na rękawicy ;)

Już go przyniosłem, tylko jest tego pełno i boję się że rozpuszczona wsiąknie na dobre, albo się rozmaże. Tak czy siak nie ma wyjścia - dostanie swoją porcję ;)

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie stąd potem milion razy w pytaniach i zestawach jest napisane: cleaner - IPA

Każdy patrzy cena IPA a cena cleaner to wybiera IPA.

Wg mnie zawsze było tak, że IPA była używana tylko i wyłącznie w trakcie korekty do inspekcji i czyszczenia reszty pasty. A pod wosk szedł cleaner. Zawsze tak robiłem i nigdy nie narzekałem. Zwłaszcza przy Colli 476. A coraz częściej widzę, że wszyscy leją tę IPE litrami. Skoro jest o tyle lepsza od cleanerów to ja też chciałbym się dokształcić i z chęcią poczytam te testy z forum tylko nie mogę znaleźć.

Wiadomo ile osób tyle sposobów, EOT

 

Ja nie wiem czy IPA jest lepsza od cleanera. To są zupełnie rózne produkty.. Na pewno IPA lepiej odtłuszcza lakier bo po to jest. A o sposobie kładzenia Colliego po Ipie mówili forumowi,niekwestinowani specjaliści min Evo.Poczytaj sobie poradnik "IPA to nie cleaner". Ja stamtąd między innymi zaczerpnałem sposób i sobie chwalę.

I to jest wartość tego Forum. Dowiaduje się człowiek tylu rzeczy nowych ,o których nawet sie nie sniło .Pozdrawiam

 

A czemu mnie cytujesz? Przecież właśnie mi chodzi o to, że IPA to nie cleaner i służy do czego innego niż cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzne plastiki umyte APC SG 1:10, wysmarowane PB NL. Po jakimś czasie osiada na tym kurz i teraz pytanie czym go przetrzeć, mokrą czy suchą MF, czy jeszcze inaczej? Może jest coś co bardziej odpycha kurz od NL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak dbać o matową folie.w dziale Anmaru wyczytalem ze mozna ją spokojnie potraktować QD.a jak wygląda sprawa z woskowaniem matowej folii?może możecie polecić jakieś konkretne produkty? jeśli to coś zmienia to czerwona folia.folijka nówka sztuka,w poprzednim tygodniu była "kładziona" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się powoli do polerki. PB SSR2 czy SSR2.5 na pierwszy etap do mojego lakieru? Która z nich jest porównywalna mocą do UC? Potem SSR1, a następnie lekkościerny cleaner – Duragloss 652 przed woskiem PB Natty's i będzie ok? Czy z czegoś zrezygnować lub zamienić na coś innego?

Z góry dzięki za pomoc :good:

 

 

Nie baw się w żadne SSR-y, szkoda czasu. Wal odrazu UC, potem cleaner i wosk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.