Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie kupuj tego czegoś. Jak to oplowski lakier to dużo z tego co na zdjęciach mogłeś zrobić sam. Ja robiłem korektę w listopadzie, a w kwietniu już była lipa. Myte na bezdotykach, dwa wiadra etc.. Opel ma kiepski lakier, który rysuje się jak o nim myślisz.

Jeżeli chcesz bardziej profi to maszyna polerska + pady + pasty + IPA + coś do zabezpieczenia (wosk+cleaner) lub powłoka (kwarcowa albo polimerowa). Wiążę się to z dużymi zakupami :D

Ja pierwszy raz ogarniałem oplowski lakier UC na słoneczku megsa i po całym dniu machania rękami efekt był zadowalający.

To taka budżetowa opcja, czyli Ultimate Compound + tricolor i lecisz ręcznie i później zabezpieczasz wosk lub powłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego czegoś. Jak to oplowski lakier to dużo z tego co na zdjęciach mogłeś zrobić sam. Ja robiłem korektę w listopadzie, a w kwietniu już była lipa. Myte na bezdotykach, dwa wiadra etc.. Opel ma kiepski lakier, który rysuje się jak o nim myślisz.

Jeżeli chcesz bardziej profi to maszyna polerska + pady + pasty + IPA + coś do zabezpieczenia (wosk+cleaner) lub powłoka (kwarcowa albo polimerowa). Wiążę się to z dużymi zakupami :D

Ja pierwszy raz ogarniałem oplowski lakier UC na słoneczku megsa i po całym dniu machania rękami efekt był zadowalający.

To taka budżetowa opcja, czyli Ultimate Compound + tricolor i lecisz ręcznie i później zabezpieczasz wosk lub powłoka.

 

No widzisz, chciałem opcję ręczną, bo chyba najłatwiejsza ? Chodzi o to, żeby się tego gniota pozbył ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś umyłem auto i nie osuszyłem go od razu bo kolega przyjechał... Porobiło sie duzo waterspotów... Ktorych nie chciał ruszyc FK #425 a octu w domu nie miałem wiec użyłem Achillesa. Cieżko szło ale zeszło... :/

Czy gdybym miał ocet to mogłbym go użyć na lakier? Macie jakiś inny sposob na waterspoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ręcznej najmniej można zepsuć. Nie straszę Cię maszynową korektą, bo każdy się kiedyś tego uczył i bał tego pierwszego razu :D

Jak chcesz tylko podpicować do sprzedaży to bierz

Ultimate Compound + aplikator Tricolor i wyjdzie zadowalająco. Nie stracisz przy tym dużo pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, że chcesz się pozbyć padła :D

Masz dwie opcje

1. maszynowa - efekt najlepszy, ale musisz zrobić zakupy i kilka stówek pójdzie

2. ręczna - efekt słabszy, ale jak się przyłożysz będzie satysfakcjonujący. Zmieścisz się w stówce :D

 

W sumie jest 3 opcja oddaj do salon auto detaling jakiegoś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pastą Urbana można zrobić OneStep np. na polishu flexi, czy to zły pomysł i lecieć od razu menzerną (lakier srebrny, francuski w całkiem nie najgorszym stanie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, przymierzam sie do zakupu piany o neutralnym ph o w miarę ekonomicznej cenie i zastanawiam się nad wyborem pomiędzy SHINY GARAGE FRUIT NEUTRAL SNOW FOAM 5L ~65 zł

A

STJARNAGLOSS KOKOSNOT PH NEUTRAL SNOW FOAM 3,8L ~ 95zł

 

nie mam jakichś super wymagań że ma pachnieć tak czy wyglądać tak, ma w miarę myć i nie ruszać wosku, do używania naturalnie jako pre-wash bo 2 wiadra są zawsze ;D jeśli ktoś miał doczynienia z w/w opcjami piany to prosiłbym o zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłych, bez przesady, rozcieńczony glass cleaner to nie jest mocna chemia ;)

Mi chodzi o nierozcieńczony.

rozczi9enczony to wiem że nie ma problemu.

Pawle dzięki za info, chce podzielić galon i już chciałem butelki kupować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STJARNAGLOSS KOKOSNOT PH NEUTRAL SNOW FOAM 3,8L ~ 95zł

Zużyłem już prawie całą bańkę,z SG styczność miałem przez moment i wydała mi się jakby ciut słabsza.Obydwie bezpieczne,no i Stjarna jest dobra na jasnych lakierach,bo jest żółta i widać,gdzie nie spłukana ;)

Zastanów się jeszcze nad espumą,testowałem ostatnio i powiem,że jest silna skubana,a wciąż bezpieczna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko jak się ma gorący lakier do nakładania aktywnej piany. Piana to ValetPro Natural Foam. Pomijam pilnowanie, żeby nie zaschła....chodzi mi to czy bezpieczne dla lakieru będzie? Pogoda wiadomo...jest jaka jest, grzeje jak głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Pytanie typu What The Duck Happend?

Tak wygląda obecnie zachowanie wody na lakierze - totalny brak kropelkowania, zerowo odprowadzenie, jedynie na dolnych listwach, 4 dni po aplikacji:

Pete's 53

zdjcie41c.jpg

zdjcie2h.jpg

zdjcie4j.jpg

 

Tak wygladał Titanium Glass Guard

zdjcie3l.jpg

zdjcie21r.jpg

 

I teraz co się tam :zly: wydarzyło?

Auto po pełnej korekcie, przeleciałem cleanerem Lusso i umyłem i dopiero potem wosk i TGG. Tak wiem pierw wypadało, umyć a potem cleaner i LSP.

Temperatura aplikacji +15*C jak nie lepiej, wosk raczej zdążył się związać, chociaż się mocno spieszyłem ale sprawdzałem i "test palca" wychodziło że jest ok. TGG też ładnie się zamglił zanim spolerowałem czasowo też odczekał swoje dobre 20min, auto wyjechało chwile po polerowaniu na zewnątrz ale nie padało, tylko się lekko przykurzyło przez noc (+4*C).

Miejsce aplikacji : lakiernia - :? czy to mogło mieć wpływ na zachowanie wosku ?:shock:

 

Sorry za zdjęcia kalkulatorem... ale nic lepszego nie miałem przy sobie. Fotki po myciu na bez dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko jak się ma gorący lakier do nakładania aktywnej piany. Piana to ValetPro Natural Foam. .

 

Ja pianowałem na gorącym lakierze to piana zachowywała się normalnie. Po dłuższym pobycie samochodu w słońcu przestawiłem do cieniu i tam myłem wiec lakier był gorący ale piana nie stała w sloncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo ostatnio z redem. Lakier po ff3000, cleaner r222 i na to red. Po 2 tygodniach pierwsze mycie i zero odpychania wody. Teraz kilka dni samochód stał na słońcu, po myciu odpychał wodę jak świeży colli. Więc może to kwestia dobrego wygrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.