Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

DA z futrem słabo się rozumie.

Jest to prawda dla tradycyjnych futer z długim włosiem.

Krótkie futro postawione na sztorc sprawdza się bardzo dobrze i ma wyjątkowe właściwości na DA. Takim futerkiem jest np. Flexipads Pro-Wool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam , szukam pomocy. Chcę przepolerować mocno zniszczony lakier na honda civic z 97 roku.

Który z tej strony środek najlepiej zakupić ? Na cuda nie liczę ale jak choć trochę poprawi wygląd auta to bedzie ok. Jest dużo zmatowień i rys głębokich.

 

http://www.cleanyourcar.co.uk/polishing ... at_16.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Obecnie jadę systemem Menzerny zaczynając od FG 500 w górę jako finish Koch antihologram,lecz mam czasem problem z docięciem większych rys i interesuje mnie coś "mocniejszego" niż FG i zastanawiają mnie produkty firmy Scholl.

 

Czytałem trochę na temat S3 Gold Edition Rubbing Compund czy jest to odpowiednik FG500 od menzerny?

Chciałbym trochę dobrać past z firmy Scholl aby mieć "większe zaplecze" co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,może banalne pytanie,ale mam do dofarbowania dwukolorowe skóry i myślę,jak to ugryźć,jeden okleić potem,okleić pierwszy i zrobić drugi ? :o

Myślę czy klej z taśmy nie narobi biedy? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mój pierwszy post, ale na forum już jakiś czas siedzę i czytam sobie w wolnych chwilach. :)

Podstawy już trochę ogarniam, ale nie znalazłem odpowiedzi na kilka pytań, bądź też szukanie ich mija się z celem (czytaj: tematy po 60, czy 100 stron...).

Przede wszystkim, chciałem się Was zapytać, jak często powinno się robić glinkowanie i polerkę? Przed każdym nałożeniem wosku? Zakładając, że wosk trzyma pół roku.

Bo widziałem w temacie PSB, że nie zawsze nałożenie wosku wiąże się z glinką i polerką.

Poza tym, w ciągu dwóch miesięcy zmienię samochód, który prawdopodobnie będzie czarny. Chciałem oddać go do auto kosmetyki na renowację lakieru i nałożenie powłoki kwarcowej. I tu się nasuwa kolejne pytanie: czy przez kilka miesięcy po renowacji i nałożeniu powłoki wystarczy tylko porządnie i często myć auto, czy jednak to nie wystarczy?

Z góry dzięki za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J-zon,

jak często powinno się robić glinkowanie i polerkę? Przed każdym nałożeniem wosku? Zakładając, że wosk trzyma pół roku.

Tak często jak Ci się zabrudzi. Jak jeździsz dużo i stawiasz samochód pod drzewami albo odlewnią żeliwa, to i co miesiąc glinkowanie a jak nie, to może raz na pół roku. Zależy też od pory roku. Ale wosk to raczej pół roku Ci nie posiedzi. Jak chcesz smarować raz na pół roku, to glinka moim zdaniem obowiązkowo, polerka nie.

A polerka to zależy jak ją "szanujesz". Jeśli nikt Ci się dupskiem nie będzie opierał i będziesz mył zgodnie ze sztuką, to po korekcie raz na rok małe "odświeżanie" i będzie ok.

czy przez kilka miesięcy po renowacji i nałożeniu powłoki wystarczy tylko porządnie i często myć auto, czy jednak to nie wystarczy

nie ogarniam powłok kwarcowych, nie pomogę. No i nie wiem co masz na myśli "wystarczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zostawieniu na cały dzień w aucie Gliptone GT12 i GT11, przy obecnych temperaturach mogło coś się stać ze środkiem i lepiej go nie używać czy powinno być ok?

Dodam, że GT12 nie jest już tak płynny jak był wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. :) Chciałabym na swój ciemny lakier nałożyć wosk, ostatnio nałożyłam pomijając cleaner i szczerze powiedziawszy bardzo szybko zniknął.. Czy Poorboys World Black Hole Show Glaze, następnie cleaner ( musi być poorboys czy może być valet pro ? )a następnie nałożenie wosku poorboy's natty's blue to dobra kolejność? ;) I czy po nałożeniu wosku warto jeszcze nakładać quick detailer? A może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.