Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Próg lakierowany? Jak tak, możesz spróbować przepolerować, ręcznie schodzi

Nie nie. Chodzi mi o tą część progu plastikową, jest ona lekko chropowata.

Masta, benzyna ekstrakcyjna bez zbytniego tarcia rozpuści.

A można to dać na plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stosował ktoś K2 Akra do mycia opon, uszczelek pod oknami czy wnęk drzwiowych?

k2--akra---770-ml.jpg

Środek przeznaczony jest do mycia silnika, w opisie jest, że będzie bezpieczny dla lakieru oraz gumy. Z opinii na forum wynika, że jest to skuteczny preparat do mycia silnika w dobrej cenie. Nie mam nic w stylu surfexa hd czy red devila a akrę posiadam i zastanawiam się czy nie narobi mi bałaganu jak rozrobię ją np. od 1:1 do 1:3 z wodą i przelecę nią po wspomnianych wyżej miejscach w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dziś pierwszy raz miałem styczność z polerką i lakierem, lecz talerz oporowy ma bicie i po kilku minutach pracy pad polerski zrobił się taki pofalowany, a nie było praktycznie efektów cięcia, pracowałem około 30min na powierzchni 130x40cm.

 

Czy może pracowałem zbyt krótko i dlatego nie było efektów cięcia?

 

Dla porównania Megsowym UC i tricolorem usunąłem więcej defektów na tym samym elemencie.

Proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonthyc, wnęki drzwi, opony jak najbardziej można tym czyścić, choć lepsze jest jakies mocniejsze stężenie apc, akra mało się pieni, choć jest to mocny środek za małą kasę, jeśli ktoś robi budżetowo to ok. Czyściłem tym dawniej komorę silnika, końcówki wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, jaka byłaby rozsądna cena za pre wasch, mycie właściwe, zabezpieczenie lakiery sonax polymer netshield, rainx na szyby oraz ogarnięcie wnętrza ( odkurzeznie, przetarcie plastików odżywką i nałożenie środka przeciw parowaniu na szyby)w przeciętnym samochodzie, przewidywany czas pracy to 1 dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas10313 150zł gdzieś w tych okolicach :)

Nie rozumie tylko jak chcesz kłaść zabezpieczenie bez choćby przejechania auta cleanerem? Wtedy można powiedzieć, że liznąłeś lakier i można pod 200zł chyba wołać za taką robotę :) Ale wszystko zależy czy chcesz dużo zarobić czy mieć klienta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w wyborze wosku.

Zastanawiam się nad:

- FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX - ORYGINALNY TESTER

finish-kare-1000p-hi-temp-paste-wax-najtrwalszy-sealant-produkt-roku-2009-.jpg

 

- POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX BLUE

poorboy-s-world-natty-s-wax-blue-naturalny-wosk-gratis-2-mikrofibry.jpg

 

Trochę info:

- będzie to mój pierwszy raz z woskiem

- lakier metallic rudy/ciemny pomarańcz

- aktualny stan lakieru oceniam na dobry, brak głębokich rys, nieliczne hologramy, itd. Widać, że poprzedni właściciel dbał o lakier lub samochód był niedawno malowany :P

- bardziej stawiam na efekt lustra niż "wet look"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.