Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Prawie mam krauss p7, chce do niej pady flexipads 135 cutting polishing finishing + menzerny SF4000 IP2000 FG400 czy taki zestaw na początek będzie ok? Sorry, że tu pisze ale założyłem wątek w mój zestaw ale tam nikogo nie ma, a mi się spieszy :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę mam takie pasty megs UC, wurth p30, 3M żółty korek, która z tych past jest najbardziej ścierna która najmniej.

Potwierdzam poprzedników. Z tych trzech UC najbardziej ścierne , porównywalne do 2500 Menzerny . Wurth i żółty korek 3m to pasty wykończeniowe. Pracując Tricolorem UC żółta stroną a 3M lub Wurtha czarnym. Pamiętaj o IPIE.

Jak potrzebujesz pożyczyć maszynę to pisz PW ;) Daleko nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brrrr szukałem info ale w gąszczu informacji ciężko o dość konkretną odpowiedź a mianowicie. Co dać po DC2 ? Step 1 czy lepiej UC ? UC to politura z cleanerem ? step 1 rozumiem że to czysty cleaner. Więc pod DC2 lepiej dać step1 ? Dobrze rozumuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jedno ani drugie. Po DC2 to jedynie wosk. UC to pasta polerska. DC2 to politura. Politury kładziemy po korekcie lakieru czyli po użyciu pasty polerskiej. Czy wystarczy DC1 zamiast UC tego Ci nikt nie powie bo nie widzieliśmy lakieru na Twoim samochodzie. Z samej nazwy można wywnioskować co po kolei. Step to krok więc 2 będzie po 1...

 

Mam do korekty biały akryl który jest bardzo poźółknięty. Lece na mokro papierem 2500 ale, że to autobus to szukam szybszego sposobu. Czy taki dysk się nada: http://www.klakiernik.pl/pl/p/Dysk-scie ... -Mirka/314

Takim dyskiem pracuje się na sucho? Pewnie na najniższych obrotach i trzeba szybko maszyne przesuwać. Trochę się boje tego użyć, żeby mi za dużo lakieru nie zjadło. Może gradacja 3000 będzie bardziej odpowiednia?

Czy Menzerną PF2500 to wyprowadze czy trzeba FG400 łoić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ony, Jak robilem test Classica to pracowalem Tripple + Even Coat od Megsa
Czym najlepiej ręcznie działać z Auto Finesse Tripple ?
Tri-Color

 

Ok, dzięki Panowie,

Zaopatrzę się w takim razie w Tri i przelecę auto twardszą stroną.

Na całość wleci potem FK 1000 :)

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Pozdro

O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z ez-creme od CG, teoretycznie jest to glaze, teorewtycznie trzeba klasc cleaner przed nim ale na filmikach na youtubie widzialem ze ludzie po przygotowaniu lakieru od razu kladli ez-creme i na to wosk, to jak to jest, jest to cleanero-glaze, czy jednak trzeba powierzchnie czyms przygotowac przed nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytania

Ford focus niebieski metalik +FG400+Krauss – Polerka DB Dual Action 900W

1.który lepszy pad do tego

flexipads-135-x-35mm-gabka-polerska-biala-twarda/

czy też

flexipads-dysk-polerski-z-mikrofibry-twardy-130mm/

 

2.Czy jak zrobię FG400 potem FF3000 i stwierdzę ,że efekt jednak jest niezadowalający to zaczynam od fg400 czy męczę dalej FF3000

 

3.Na ile przeciętnie starcza opakowanie 250ml pasty(bo chcę się połową podzielić)

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.