Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem, lepiej Cherry glaze, ale na maszynie jeśli masz taką możliwość, lakier audi z tego co wiem jest dosyć twardy, ja robiłem bmw samym UC (maszyną, ręcznie braknie czasu) i pozostały hologramy, tak więc moim zdaniem lepiej politurka i może na to wosk, żeby troszkę utrwalić efekt? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

panowie. szybkie pytanie. dziś podczas odśnieżania lakieru zauważyłem że Menzerna PF2500 Power Finish lubi sobie przyschnąć. była później trudna do zmycia nawet IPA. co zrobic żeby tego uniknąć?

To u Ciebie jeszcze śniegiem sypie? :D Niezła strefa klimatyczna :D

A tak poważnie to może za dużo pasty aplikujesz i za duży obszar ogarniasz?

 

[ Dodano: 16 Kwiecień 2014, 16:59 ]

ktm950, tak, myślałem o 1 litrze Korrosola bo w takiej ilości jest sprzedawany w sklepach partnerów forum. Pomyślałem o tym BH bo podobno jest najlepszym zamiennikiem IronXa. Te 10 zł to już nie taka duża różnica. Bardziej chodzi o to który lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po korekcie vw, jakoś poszło, teraz zacząłem Opla Corsa C, po pierwszym przejeździe, cały pad był niebieski, przestraszyłem się, że się przebiłem, ale to DA, poza tym delikatnie to robiłem, więc nie przebiłem się jednak, spróbowałem w innym miejscu i to samo, nałożyłem troche cleanera na mf, też po chwili tarcia stała się niebieska. Macie jakiś pomysł co to? Jakaś pasta kiedyś była nakładana, czy może bez lakieru jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po korekcie vw, jakoś poszło, teraz zacząłem Opla Corsa C, po pierwszym przejeździe, cały pad był niebieski, przestraszyłem się, że się przebiłem, ale to DA, poza tym delikatnie to robiłem, więc nie przebiłem się jednak, spróbowałem w innym miejscu i to samo, nałożyłem troche cleanera na mf, też po chwili tarcia stała się niebieska. Macie jakiś pomysł co to? Jakaś pasta kiedyś była nakładana, czy może bez lakieru jest?

A może po prostu lakier zwykły akryl bez klaru , wtedy zawsze ci gąbka będzie się barwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanowne grono detailerow,

 

mam do Was pytanie.

 

Robilem w swoim zyciu kilka korekt przewaznie byly to lakiery metaliki pokryte bezbarwnym zazwyczaj udalo sie to ogarnac:

 

menzerna 400 + twarda gabka

 

menzerna 4000 + miekka gabka

 

 

Teraz w rodzinie trafil sie samochod z lakierem niemetalizowanym tzw AKRYL, jak go ugryzc nigdy nie robilem takiego lakieru. Dodam, ze jest to lakier niebieski/granatowy.

 

Czy kombinacja, ktora wykorzystywałem powyzej ogarne ten lakier?

 

Na co zwrocic uwage pracujac nad takim lakierem?

 

pozdrawiam Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś obostrzenia odnośnie czasu jaki musi upłynąc między lakierowaniem (komora) a nakładaniem na lakier powłoki np. C1 ? Chodzi o to, czy zbyt świeży lakier nie wejdzie w jakąś dziwną reakcję z C1.

 

Na temat powloki nic sie nie wypowiem, ale co do polerowania czy podobnej ingerencji w swiezy lakier radze odczekac do pelnego utwardzenia sie lakieru bezbarwnego (ok14dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z 30-letnim stażem.

Wg specyfikacji producenta można polerować po 24h.

Stąd moje pytanie... z drugiej strony po lakierowaniu nie drze się lakieru tylko finish robi przed np. powłoką, więc nie męczymy lakieru nadmiernie.

Czy ktoś ogarnięty w temacie jest w stanie podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

Mam do was takie pytanie, a mianowicie na rynku internetowym jest pełno różnych preparatów do poprawy lepszego połysku lakieru, które są reklamowane przez producentów lecz mi bardziej zależy na sprawdzonych opiniach użytkowników :) Ogólnie w mojej B8ce lakier nie ma widocznych rys lecz chciałbym poprawić nasycenie koloru. Samochód jest w kolorze Black phantom. Auto myję jedynie karcherem pod ciśnieniem oraz szamponem z woskiem.

Który z tych preparatów będzie spisywał się najlepiej aby nasycić ten czarny kolor i żeby był większy połysk? :)

 

1. Woski : Sonax Wosk Koloryzujący + Kredka ( Czarny) 500 ml - 296.100

2. MEGUIARS - Quik Wax - wosk w sprayu 473ml (4094523076) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

3. TENZI CAR SHINE 1L! NABŁYSZCZA, WZMACNIA KOLOR! (4077569083) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

4. MEGUIARS BLACK DARK WAX WOSK CIEMNY LAKIER +GRATIS (4107632664) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, ponieważ nie mam wiedzy na ten temat, a szukając opinii w internecie na forach mam już mętlik w głowie :)

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.