Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam pytanie, niestety w moja Astra G łapie rdze na nadkolach, Tutaj zdjęcia tego :

 

rdza

 

rdza

 

I nie wiem co kupić, aby samemu to zrobić

 

Jeśli chcesz to zrobić dobrze to najpierw dobrze oczyścić, potem jakiś odrdzewiacz, np w żelu żeby było wygodnie pracować, następnie porządnie go wymyć i osuszyć. Potem podkład reaktywny, a na niego podkład akrylowy, na koniec pomalować pod kolor nadwozia.

Niestety to takie miejsce, że o ile od zewnątrz to ogarniesz, to od wewnątrz jest bardzo cięzko i z biegiem czasu od krawędzi znów będzie pojawiać się rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, wybaczcie za ponowienie pytania ;)

Który Tri-Color będzie lepszy? Wersja żółto-czerwono-czarna http://www.pielegnowacauto.pl/flexipads ... color.html czy biało-niebiesko-biała http://www.pielegnowacauto.pl/aplikator ... color.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, niestety w moja Astra G łapie rdze na nadkolach, Tutaj zdjęcia tego :

 

rdza

 

rdza

 

I nie wiem co kupić, aby samemu to zrobić

 

Jeśli chcesz to zrobić dobrze to najpierw dobrze oczyścić, potem jakiś odrdzewiacz, np w żelu żeby było wygodnie pracować, następnie porządnie go wymyć i osuszyć. Potem podkład reaktywny, a na niego podkład epoksydowy, na koniec pomalować pod kolor nadwozia.

Niestety to takie miejsce, że o ile od zewnątrz to ogarniesz, to od wewnątrz jest bardzo cięzko i z biegiem czasu od krawędzi znów będzie pojawiać się rdza.

 

 

Ale jak od wewnatrz mam to robic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstry, po myciu i glinkowaniu auta ( glinkowałem z ciekawości również przednią i tylną szybę ) na bocznych szybach mam nalot postacie małych kropeczek, jakby zaschnięta woda. Próbowałem ruszyć zwykłym płynem do mycia szyb, ale nie daje to efektu . Co moze byc powodem tych plamek ( z ostrzejszej chemii był stosowany : tenzi truck / prix / SG T&G ) ?

pewnie glinka rozwiązała by problem, jak na przedniej szybie , ale na przyszłość byłoby dobrze wiedzieć, czym próbować usunąć coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, jako nowy tutaj, chcę podjechać dzisiaj po kilka rzeczy, ale przede wszystkim potrzebuję jednej rady - czy VP heavy duty carpet cleaner nada się również do domowych wykłądzin i obić?? Generalnie środek jest tu dość mocno polecany, ale zależy mi też na użytku domowym.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, niestety w moja Astra G łapie rdze na nadkolach, Tutaj zdjęcia tego :

 

rdza

 

rdza

 

I nie wiem co kupić, aby samemu to zrobić

 

Jeśli chcesz to zrobić dobrze to najpierw dobrze oczyścić, potem jakiś odrdzewiacz, np w żelu żeby było wygodnie pracować, następnie porządnie go wymyć i osuszyć. Potem podkład reaktywny, a na niego podkład epoksydowy, na koniec pomalować pod kolor nadwozia.

Niestety to takie miejsce, że o ile od zewnątrz to ogarniesz, to od wewnątrz jest bardzo cięzko i z biegiem czasu od krawędzi znów będzie pojawiać się rdza.

 

 

Ale jak od wewnatrz mam to robic ?

 

Od wewnętrznej strony rantu, gorszy dostęp i mniej widoczny.

 

 

Potem podkład reaktywny, a na niego podkład epoksydowy

 

 

czemu takie głupoty koledze radzisz ?

 

Ale byk :wallbash:. Odpisałem tak automatycznie, że myślałem o podkładzie akrylowym a napisałem o epoksydowym. Dzięki za czujność , bo by kolega tak zrobił a potem pretensje miał :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - czym zaatakować starą, stwardniałą "galaretkę" zapachową? Znalazłem takie coś w uchwycie na kubki w bagażniku :x (po wizycie w myjni na "komplecie"). Zrobiłem nawet foto ale oszczędzę Wam widoku bo przypomina starego pawia :D Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co bedzie lepsze do usuniecia hologramow po zielonym korku (na twardej gąbce, bez futra)-żółty korek, niebieski korek czy Koch Chemie Hochglanz Antihologram?

Oraz czy mozna zalozyc pad 145mm/150mm na talerz o szerokosci 125mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.