Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam Potrzebuje Coś na trudne plamy typu smar,olej, najlepiej zeby popsikać przed praniem i potem odessać za pomocą ekstraktora + proszek Karchera którym spsikam dodatkowo przy odsysaniu, cos nie drogiego skutecznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie dobre do wyczyszczenia białego nalotu wokół akumulatora, wszystko wokół niego a szczególnie pod nim ma biały nalot jak cukier puder

 

polecam zrobić to jak najszybciej jak tak zostawiłem i jeździłem rok czasu ;/ efekt był taki że kwas przeżarł mi cały obszar pod akumulatorem co skończyło się wstawianiem blach z innego auta bo tamte były tak zniszczone że nie opłacało się ratować. Sama podstawka pod akumulator przestała istnieć i rozsypała się na drobny mak. Żebym nie był gołosłowny (akumulator za lewą przednią lampą)

HjGuny6l.jpg

dla sportu tego raczej nie robiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce negować opinii kolegi canta8, ale dla mnie wszystkie środki typu CortaninF nic nie dają. Najlepiej oczyścić to mechanicznie do czystego metalu i przeprowadzić kompletny proces lakierowania, ale to nie to forum, nie ten dział- bo opisać wszystko po kolei to 'parę' ładnych linijek tekstu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Panowie gdzie jest produkowana piana Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral

 

W Polsce przez Shiny Garage, która jest polską firmą

 

Jestes pewny? Z tego co wiem ich produkty pochodza spoza Polski, tylko tutaj sa butelkowane i etykietowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ze tak powiem, z 2 niezaleznych firm/osob. Chetnie dowiedzialbym sie u zrodla, ale podejrzewam, ze to "tajemnica handlowa". Tzn, nie twierdze, ze wszystkie, bo nie mam dokladnej wiedzy, ale na wierzac ludziom to pare produktow jest sprowadzanych. Tak samo z 4nano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

w tamtym roku robilem korekte lakieru. Po roku czasu na lakierze jest kilka delikatnych hologramow, mimo, ze mylem samochod na dwa wiarda rekawica z welny itp. Pytanie nastepujace, czy robienie raz w roku korekty to normalne? Boje sie, ze po kilku latach nie bedzie lakieru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

_jedrek_, zaleznie od lakieru. Delikatne hologramy na miekkich lakierach powstaja nawet przy bardzo duzym dbaniu, jednak scierny cleaner na maszynie powinien sobie z nimi poradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_jedrek_, zaleznie od lakieru. Delikatne hologramy na miekkich lakierach powstaja nawet przy bardzo duzym dbaniu, jednak scierny cleaner na maszynie powinien sobie z nimi poradzic.

 

lakier na Alfa Romeo to nie wiem czy on miekki czy jaki :)

 

Czyli nie leciec kombinacja menzerny 400, 2500, 4000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze probuj od najmniej sciernej kombinacji, czyli np cleaner, dopiero potem agresywniej.

 

po prima amigo nie schodzi :) bo juz probowalem :)

 

odrazu zapytam jak usunac wzery po ptasich kupach, poprzedni wlasciciel chyba nie woskowal albo jezdzil z kupami na aucie i mam efekt. Ewidentne przebarwienia plamy na lakierze, po korekcie nie zeszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce negować opinii kolegi kafarszczak, ale dla mnie wszystkie środki typu CortaninF nic nie dają. Najlepiej oczyścić to mechanicznie do czystego metalu i przeprowadzić kompletny proces lakierowania, ale to nie to forum, nie ten dział- bo opisać wszystko po kolei to 'parę' ładnych linijek tekstu ;)

 

 

Zauwaz,żę Koleżanka nie ma ogromnej rdzy.Dopiero sie zaczyna. Dlatego wystarczy oczyścic mechanicznie szczotka druciana do zywej blachy,nałozyć środek antykorozyjny ( ja chwale sobie Cortanin) podkład akrylowy i zamalowac. W starym puncie latami to trzymało, No i każdy wyciek z aku zmywac od razu. To nie jest rdza na masce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
odrazu zapytam jak usunac wzery po ptasich kupach, poprzedni wlasciciel chyba nie woskowal albo jezdzil z kupami na aucie i mam efekt. Ewidentne przebarwienia plamy na lakierze, po korekcie nie zeszlo.

 

Tylko papier scierny, ale z rozwaga. Niektore wzery sa tak glebokie, ze nie da sie ich usunac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu zapytam jak usunac wzery po ptasich kupach, poprzedni wlasciciel chyba nie woskowal albo jezdzil z kupami na aucie i mam efekt. Ewidentne przebarwienia plamy na lakierze, po korekcie nie zeszlo.

 

Tylko papier scierny, ale z rozwaga. Niektore wzery sa tak glebokie, ze nie da sie ich usunac...

 

jakas porada jak tego papieru uzywac? Jaka gradacja najlepsza? Szkoda, ze nie mam miernika bo wtedy byloby bezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.