Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, czy do wymywania resztek past, bądź wypełniaczy z Cleanerów można użyć benzynki ekstrakcyjnej zamiast IPA? Bo benzynki mi się trochę wala po piwnicy, a IPA bym musiał kupić.

 

IPA kosztuje tylko 15zl/litr a starczy na dlugo, dlugo. Mi IPA mniej mazala.

 

PZDR z RLKP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Panowie, czy do wymywania resztek past, bądź wypełniaczy z Cleanerów można użyć benzynki ekstrakcyjnej zamiast IPA? Bo benzynki mi się trochę wala po piwnicy, a IPA bym musiał kupić.

 

Mozna smialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

musze kupić opony na zimę do autka Żony.

Opel Corsa C 1.2.

 

Obecnie siedzą tam opony letnie w rozmiarze: 155/80 R13.

Z racji tego, że musze wymienić na nowe zimówki jak i letnie chce zostawić felgi stalowe(R13) na zimówkach a na lato kupię R15 ALU.

 

Pora na pytanie:

 

Jakie rozmiary zimówek mogę kupić do felgi R13, tak aby pasowały?

 

Dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak jest z tym woskiem. :P

 

1. Nakładam aplikatorem, wcieram go w element.

2. Następnie mf mam go spolerować? Odczekać, czy od razu? Właśnie, ile odczekać?

3. Zostawić na słońcu na jakiś czas.

4. Znowu mf przelecieć auto?

 

 

Dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie rozmiary zimówek mogę kupić do felgi R13, tak aby pasowały?

 

Wg kalkulatora opon będą pasować:

155/80R13

165/75R13

205/60R13

175/70R13

185/65R13

 

Tutaj masz link do kalkulatora: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamie ... 155/80r13/ :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie rozmiary zimówek mogę kupić do felgi R13, tak aby pasowały?

 

Wg kalkulatora opon będą pasować:

155/80R13

165/75R13

205/60R13

175/70R13

185/65R13

 

Tutaj masz link do kalkulatora: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamie ... 155/80r13/ :good:

 

Generalnie to zostawiłbym 155/80R13 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak jest z tym woskiem. :P

 

1. Nakładam aplikatorem, wcieram go w element.

2. Następnie mf mam go spolerować? Odczekać, czy od razu? Właśnie, ile odczekać?

3. Zostawić na słońcu na jakiś czas.

4. Znowu mf przelecieć auto?

 

 

Dobrze to rozumiem?

 

 

1.nakładasz rozprowadzając po elemencie aplikatorem .

2.robisz test "palca" tj. po jakimś czasie od nałożenia wosku,

przejeżdżasz palcem, i jeśli wosk się marze, to znaczy,

że jeszcze musisz poczekać, jeśli poszło gładko i nic nie zostało

tam, gdzie przejechałeś palcem, to pkt. 3

3. polerujesz MF .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cleaner pod wosk FK1000

jaki clener proponujecie mysłałem o DODO JUICE jest coś tańszego a równie dobrego

 

Na dodo krócej poleży :) Pytanie czy zależy Ci na wypełnieniu (tu można pomyśleć o SRP), wyczyszczeniu powierzchni (tutaj dodo się fajnie sprawdzi), czy maksymalnej trwałości (tutaj najlepiej goły lakier - czyli wymyć z ewentualnych olejków etapów poprzednich IPA albo zmywacz silikonowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze chciałbym aby był jakos to fajnie wygladało podobno jak sie uzyje dodo to jest lepszy efekt wizualny (wiekszosc osób zachwala dodo) i jescze jedno jak stosuje dodo to stosować jeszcze ipa (mysle tutaj o zmywaczu silikonowym) czy juz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem swoją pierwszą pastę Urban Shine one step - jaki pad będzie tutaj najlepiej odgrywał swoją rolę na Fordzie Focusie Mk2 w granatowym niemetalicznym kolorze - tzw. 'garniaku? Średni honeycombination jest ok? Auto idzie na sprzedaż więc nie robimy korekty na 90%+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mess a jakie mogą być róznice pomiedzy Dodo a IPA w trawłości wosku na lakierze

 

Lepszy efekt uzyskasz na jakimś dobrze wypełniającym AIO (np. AG SRP lub Autofiness tripple), z dodo źle tez nie bedzie ;)

Z drugiej strony jak sie kiedyś zdecydujesz na korektę to bedziesz mieć bardzo fajny Cleaner pod woski naturalne. Wiec żadne z podejść nie jest złe. Samo FK ma szanse polezec do wiosny jak bedzisz dbać ;) a z dodo pewnie po nowym roku juz go nie bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cptolgierd, Urban One Step to bardzo fajna pasta. Pracowałem z nią kilkakrotnie. Użyj padów w zależności od oczekiwanego efektu. Miękkim padem zjesz oksydację, drobne swirle i holsy. Ja używałem na skodzie i na pomarańczowym flexi zeszło dużo rys ale zostały holsy :/ wykończyłem menzerną FF i było git. Generalnie nigdy nie da się wcześniej określić założeń pada, pasty i tym pracować. Zawsze trzeba kilka testów i prób z kombinacjami pasta/pad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w końcu z tymi cleanerami... Mówi się, że samo glinkowanie to za słabe przygotowanie pod wosk. Mówi się, że Lime Prime to dobry cleaner i że po cleanerze wosk leży dłużej bo lepiej przygotowana powierzchnia a tu nagle czytam info, że bez Lime Prime poleży dłużej?

Niebawem będę nakładał Duraglossa 105 i miałem przed nim obleciec lakier Lime Prime ale teraz mam wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.