Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam mam pytanie.Na jaki czas zostawiacie na lakierze preparaty typu TENZI TRUCK CLEAN,TENZI SPECJAL,DIMER,K2 DEEPER? I czy jest różnica w czasie, jak działam opryskiwaczem a jak pianownicą z marolex'a?.Ironx'a i Prickbort'a to zostawiam na ok.10min ponieważ tak na forum było napisane że można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Miałem pytanie jak spróbować usunąć rysy z wyświetlacza radia w Fordzie Mondeo MK4 ?

To to radio :

3374030173

 

I dziś spróbowałem zrobić to Megsem UC no i poszło na mikrofibrze :)

Oceniam ze zniknęło 80-85% rys :D

 

A na koniec na ten plastik poszedł Zymol Carbon :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie do polerki elementów polakierowanych spray'em i pokrytych bezbarwnym również w spray'u? Wiadomo, że nie będzie to tak trwałe jak przy malowaniu pistoletem, dlatego nie bardzo wiem jakiej pasty i jakiego pada użyć do tego? Dodam, że pady/pasty będe dopiero zamawiał, więc nie mam możliwości testowania różnych. Nie chciałbym użyć pasty zbyt "mocnej" żeby nie dostać się do podkładu, macie z w tym temacie jakieś doświadczenia i możecie coś podpowiedzieć? Na elementach nie ma żadnych zacieków, kwestia wypolerowania chropowatej powierzchni i nadania połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PodLy Zawsze zaczynaj od najmniej tnącej kombinacji i zobacz czy efekty są wystarczające :) Na przykładzie Menzerny to będzie

FF4000/3000 + Finishing Pad -> jak to za słabe to ząbek ostrzej np PF2500 + Finishing lub Polishing pad itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Co polecacie do uszczelek ? są dosyć brzydkie i wypłowiałe, chodzi o zewnętrzne.

 

W sumie do zewnetrznych to kazdy dressing do plastiku powinien pomoc na jakis czas, oczywiscie mowa o tych dookola szyb? CarPro Perl daje ladnie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do uszczelek ? są dosyć brzydkie i wypłowiałe, chodzi o zewnętrzne.

 

AutoLand Uszczelka. Miałem kilka droższych i teoretycznie lepszych dersingów, ale w mojej opinii Autoland wygrywa. Wykończenie w satynie, dobrze odżywia, długo leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym wybrać pianownicę do Karchera ( końcówka na "gwint" ), zależy mi żeby dobrą pianę robiła a nie wodnistą typu oryginalna pianownica Karcher ... trochę tematu zjadłem i teraz chce się upewnić,

 

Czy pianownica PA - będzie dobrym produktem za ok~ 150zł, i będzie dawała mocną / dobrą pianę - nie takie "mleko" ? Czy mogę coś lepszego znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko bo robiłem ostatnio polerke i na drzwiach widać lekkie hologramy.

Zdaje mi się że za krótko pracowałem z pastami. Miałem ograniczony czas u znajomego w garażu :/

Auto jest moje. Czarny metalik.

Pasty jakimi robiłem to Menzerna 400/2500/4000. I do każdej odpowiedni pad.

Gdzie zrobiłem błąd? Przy ostatniej ? Jak się ich pozbyć? I jakieś rady na przyszłość ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko bo robiłem ostatnio polerke i na drzwiach widać lekkie hologramy.

Zdaje mi się że za krótko pracowałem z pastami. Miałem ograniczony czas u znajomego w garażu :/

Auto jest moje. Czarny metalik.

Pasty jakimi robiłem to Menzerna 400/2500/4000. I do każdej odpowiedni pad.

Gdzie zrobiłem błąd? Przy ostatniej ? Jak się ich pozbyć? I jakieś rady na przyszłość ? :mrgreen:

Co znaczy odpowiedni pad. Mi np z pomocą przyszedł czarny ABW bo 4000 na zółtym flexi robił mi jeszcze minimalne holsy. Czas tez mógł odegrać tu zdecydowaną role. Jeśli za szybko przeszedłeś z jednej pasty na drugą to niektóre hologramy może być ciężko usunąć. Możesz tez jeśli masz w asortymencie np DJLP lekko ścierne i tym spróbować usunąć hologramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.