Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, kilka dni temu zaczalem czyscic komore silnika tenzi truckiem, niestety bylo juz ciemno i niedokladnie splukalem i zostaly takie zaschniete plamy, zacieki po tenzim.Tutaj nasuwa sie pytanie czym to usunac? APC nielsena nie dalo rady, ani tenzi mimo, ze mocno szczotkowalem.Prosze o pomoc

Pozdrawiam

 

84192b726eb9d981gen.jpg

e7527c531a2504e4gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, robiłem kilka dni temu konserwację podwozia na kanale, dookoła stały szafki kuchenne i troszkę kropek z konserwacji poleciało na nie. Czym mogę je usunąć?? Mam rozcieńczalnik uniwersalny, tar and glue remover i jeszcze jakiś rozpuszczalnik. Dopiero w poniedziałek będę miał dostęp do tych szafek żeby je wyczyścić. Nie chcę zniszczyć tych mebli, bo nie są moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem zielony w sprawach kosmetyki, więc potrzebuję Waszej pomocy..

Chciałbym wiedzieć, czy dobrze wykonuje te czynności i czy robię to w odpowiedniej kolejności.

 

1. Myję auto.

2. Glinkuję.

3. Polerka ręczna(raz na rok).

4. Cleaner

5. Politura(Czy ten zabieg jest konieczny, czy mogę go odpuścić?)

6. Wosk

 

No i najważniejsze, co ile wykonywać te czynności? Bo wiadomo... Co za dużo - to nie zdrowo! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 5 odpuść.

 

Czy aby na pewno? U mnie politura pod woskiem daje lepszy efekt niż sam wosk.

 

 

Czym mogę usunąć smołę? Benzyną ekstrakcyjną?

 

No i ostatnie pytanie, czy mogę używać Cleanera, jeśli wcześniej samochód nie był glinkowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 5 odpuść.

 

Czy aby na pewno? U mnie politura pod woskiem daje lepszy efekt niż sam wosk.

 

 

Czym mogę usunąć smołę? Benzyną ekstrakcyjną?

 

No i ostatnie pytanie, czy mogę używać Cleanera, jeśli wcześniej samochód nie był glinkowany?

Często politura skraca działanie wosku.

Smołę usuniesz dedykowanym np Prickbortem lub popularną naftą.

Nie ma sensu, cleanerem przygotowujesz czystą powierzchnię pod wosk, jeśli nie będzie czysta to ani cleaner ani wosk nie ma sensu, ponadto jeśli będziesz nakładał cleaner maszynowo to zapchasz pada (wszystko na nim zostanie czego glinka nie sciągnęła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Spróbuje na razie bez glinki

 

słaby pomysł :/

cleaner nie doczyści lakieru tak jak glinka więc ostatecznie położysz wosk na brudne auto - trwałość takiego zabiegu szacuję - "do drugiego mycia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajek T&G nie zniszczy frontów szafki, w najgorszym przypadku trzeba umyć/odtłuścić.

Możesz nim spróbować i zobaczyć jaki efekt, ew. zakupić coś pewnego np Sanesolva, Prickborta itp.

Rozcienczalnik na razie odłóż, może zmatowić fronty szafek, okleinowane np na błysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.