Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

poczytaj na necie te tanie do 200zl wskazuja mniej wiece poprawnie, przeciez zalezy Ci przy kupnie zeby wiedziec czy byl drugi raz malowany czy jest szpachla itp, a dokladnosc co do mikrona nie jest potrzebna. przeciez nowa wrstwa lakieru to ze 100 mikronow wiec bez przesady takie czujniki daja rade do amatorskiej zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobić napis na samochodzie? chodzi mi o litery, żeby wyciąć w czymś, nakleić, a później sprayem. to stary samochód, więc jak najtaniej potrzebuje. w czym takie literki wykonać, żeby później je wyciąć?

 

Wytnij na ploterze.

 

Ale licz się z tym, że jak odkleisz szablon to litery będą wyczuwalne pod palcami - tak jak naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będąc na działce u znajomych, auta stały w słońcu i kolega zaczął myć auta a że nie miał szamponu więc użył Ferry. Oczywiście szmata i zaczął myć. Porobiły się zacieki po godzinie znów spsikał lakier rozgrzany zimną wodą. Auto stało tak 3-4h w pełnym słońcu. Nie jest to moje auto ale zwrócono się z prośbą do mnie abym te zacieki usunął. Podjechałem na myjke proszek nic. Piana 50ml Tenzi Green, 50ml Tenzi Track, 50 ml APC VP, następnie mycie szamponem wytarcie do sucha dalej zostają plamy. Całe auto Ipą przetarte oraz cleanerem od PA LA dale są te plamy. Czy ktoś próbował jakoś ręcznie takie coś usunąć czy zostaje DA i jakiś finish?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masło orzechowe - super efekt. pytanie czy wszędzie tak działa. ale można spróbować.

 

teraz pytanie. jutro muszę kupić wosk i mam do wyboru sonaxa turtlewax i tenzi. co lepsze? sonax spodobał mi się pod względem twardości i wydajności, nie wiem jak z trwałością. wosk z formuły jest miękki w konsystencji i dużo go schodzi, trwałością nie powala. nie wiem jak wypadają pozostałe. ktos poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wiem, że po 24 jest trochę więcej luzu ;) Ale jeśli temat ma być choć trochę poważny to: każdy tłuszcz da pożądany efekt na plastiku czy nawet na lakierze. Pytanie na jak długo oraz jaki jest koszt. Masło orzechowe po prostu nie jełczeje jak masło z mleka- i tyle. A trzymać formę plastik będzie krótko bo deszsz zrodi swoje.. Jeżeli na forum Kosmetyka Aut zaczynamy robić tego typu eksperymenty to wydaje się , że to nieodpowiednie miejsce.Albo trzeba założyć dział patentów. Zaraz odpowiadam, jako Dystrybutor nie reklamuję swoich produktów. Tylko jeśli robimy żarty to trzeba to wyraźnie zaznaczyć.I podpowiadam, Moja podstawowa profesja to produkty egzotyczne typu kokos, sezam,orzechy itp. Olej palmowy, kokosowy, sezamowy, z orzechów laskowych też się nadaje. Tylko pytam się o sens tego rodzaju eksperymentów. Cena i trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszczek, nie kumam Ciebie chłopie. Jesteś zarejestrowany od 2011 i pytasz o takie rzeczy? Z resztą nie pierwszy raz zadajesz dziwne pytanie - jak na usera z dłuższym stażem. Przecież dawno mogłeś kupić sobie jakąś używkę 476 lub hi-temp i mieć dość dobrą wydajność z naprawdę dobrą trwałością a nie rozczulać się nad woskiem turtla lub tenzi :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie - czy do wyprania foteli odkurzaczem pioracym potrzebna jest jakas specjalistyczna wiedza?

Bo moge wyporzyczyc taki sprzet za 130zl na weekend i bym nim przelecial 2 auta i kanape w chacie w tym czasie... tylko czy nie zrobie sobie tym (nie majac doswiadczenia) "kuku"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moze ktos podpowie jak najbezpieczniej i prawidlowo sciagnac naklejki ze Smarta ? Dodam ze elementy sa plastikowe a lakier w macie . Taka sama metoda jak na normalnym lakierze ? Opalarka itd... ? Ponawiam pytanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w swoim garażu coś takiego http://samoauto.pl/KOSMETYKI/Regenerato ... ierow.html

 

Pod co można to podpiąć? Chyba jako AIO? Dla bajeru chcę go z czymś porównać i właśnie nie wiem czy do AIO czy do UC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO, następny...zarejestrowałem się wieki temu i na tym się skończyło. dopiero od miesiąca tu zaglądam. niestety nie mam tyle czasu żeby czytać to wszystko, wiąże się to z siedzeniem godzinami. zadałem pytanie, i nie problem odpisać normalnie? pytałem o te 3 środki bo muszę mieć któryś dzisiaj a te 3 są dostępne w hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będąc na działce u znajomych, auta stały w słońcu i kolega zaczął myć auta a że nie miał szamponu więc użył Ferry. Oczywiście szmata i zaczął myć. Porobiły się zacieki po godzinie znów spsikał lakier rozgrzany zimną wodą. Auto stało tak 3-4h w pełnym słońcu. Nie jest to moje auto ale zwrócono się z prośbą do mnie abym te zacieki usunął. Podjechałem na myjke proszek nic. Piana 50ml Tenzi Green, 50ml Tenzi Track, 50 ml APC VP, następnie mycie szamponem wytarcie do sucha dalej zostają plamy. Całe auto Ipą przetarte oraz cleanerem od PA LA dale są te plamy. Czy ktoś próbował jakoś ręcznie takie coś usunąć czy zostaje DA i jakiś finish?

 

spróbuj ręcznie jakąś pastą finish lub polish, ale według mnie raczej pozostaje DA lub rotacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.