Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pomoże mi ktoś z moim problemem? opis parę postów wyżej, a tu foto: http://images.tinypic.pl/i/00411/64hqxpgx4o5g.jpg

Plastyk suszarką lub opalarką potraktuj. Materiał, pigmentem/ farbą to tych celów przenaczonych - znajdziesz na necie. Tylko po co dawałaeś tam bezbarwny... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam pytanie planuję kupić polerkę do lakieru i tutaj moje pytanie bo nie wiem którą wybrać i która będzie dobra. Mam na oku polerkę Einhella taką jak na tej aukcji http://allegro.pl/einhell-royal-polerka ... 67419.html jeśli możecie to proszę o opinie czy jest to w miarę dobry sprzęt. Dodam że polerka służyć mi będzie jedynie do lakieru samochodowego do niczego innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. po pełnej trzy stopniowej korekcie menzarny lepiej dać dodo lime prime czy wersje lite

2. Cleaner nałożyć zetrzeć i zaraz po tym pb black hole nałożyć zetrzeć i po tym odrazu wosk ?

Chodzi mi czy wosk będzie się miał czego trzymać i czy jakieś czasowe przerwy się robi żeby się ,, wchłonęło,,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam pytanie planuję kupić polerkę do lakieru i tutaj moje pytanie bo nie wiem którą wybrać i która będzie dobra. Mam na oku polerkę Einhella taką jak na tej aukcji http://allegro.pl/einhell-royal-polerka ... 67419.html jeśli możecie to proszę o opinie czy jest to w miarę dobry sprzęt. Dodam że polerka służyć mi będzie jedynie do lakieru samochodowego do niczego innego ;)

jak to Polska szkola hejtingu uczy...jako forumowy laik odsylam do przeznaczonego do tego topica http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 325#401325

poczytaj o K2 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. po pełnej trzy stopniowej korekcie menzarny lepiej dać dodo lime prime czy wersje lite

2. Cleaner nałożyć zetrzeć i zaraz po tym PB black hole nałożyć zetrzeć i po tym odrazu wosk ?

Chodzi mi czy wosk będzie się miał czego trzymać i czy jakieś czasowe przerwy się robi żeby się ,, wchłonęło,,.

Ad.1 a jakasz to różnica :kox:

Ad.2 - nawiązując do pytanie pierwszego, po jakiego grzyba jeszcze black hole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. po pełnej trzy stopniowej korekcie menzarny lepiej dać dodo lime prime czy wersje lite

2. Cleaner nałożyć zetrzeć i zaraz po tym PB black hole nałożyć zetrzeć i po tym odrazu wosk ?

Chodzi mi czy wosk będzie się miał czego trzymać i czy jakieś czasowe przerwy się robi żeby się ,, wchłonęło,,.

Ad.1 a jakasz to różnica :kox:

Ad.2 - nawiązując do pytanie pierwszego, po jakiego grzyba jeszcze black hole?

 

Jeden jest ścierny drugi nie.

Pb bh do podbicia czarnego lakieru ?

Kur#a mac ani razu nie otrzymałem odpowiedzi jasnej dla świeżaka tylko hejt . Skoro widzisz tak sformułowane pytanie to mógłbyś napisać poprawną wersję odpowiedzi. Pytałem o czas pomiędzy cleanerem a glazem , ale masz swoje madre wywody.

Jedynie Evo potrafi z szacunkiem odpowiadać ? Dzizas ten temat omijam bo nie ma sensu o coś pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komar251, skoro robisz korektę to po co stosować cleaner ścierny? Sam sobie odpowiedz.

 

Co do BH to niekiedy gra nie jest warta świeczki. Na mnie super wrażenia nie zrobił. Proponuje zrób pół maski z BH, a pół bez - przy kolejnej aplikacji będziesz wiedział czy chcesz kłaść BH czy nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam sporo takiego wynalazku:

max_clean.jpg

z opisu wynika ze czyści niemal wszystko, w pracy się sprawdza całkiem nieźle (korzystam z tego specyfiku na codzień). Czy przyda się do czegoś przy samochodzie? Spróbowałem na alu - bród zszedł całkiem ładnie. Czy nie będzie toto miało negatywnego wpływu na lakier/plastiki/alu? Tego co myję tym w pracy w sumie nie niszczy, ale z samochodem wolę nie ryzykować;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczyszczanie używanego sprzętu AGD ;) zjeżdża brudny, trzeba zrobić żeby był czysty. robi się to między innymi tym co na obrazku ;) powiem tak - specyfik potrafi ruszyć tłuszcz ze sprzętu który stał rok w kebabie ;)

wydajność - 1 dzień pracy (ciężko to tak ilościowo opisać, zależy od stanu zabrudzenia sprzętu)... ale nie sądze, żebym przykładowo był w stanie tą pianą (z 1 puszki) pokryć cały samochód (bo specyfik ów tworzy pianę, niezbyt niestety trwałą, po minucie zaczyna spływać, na szczęście zwykle razem z brudem).

cena - na alledrogo po ok 18zeta, dla mnie 'nieco' taniej ;) dlatego głównie to rozważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed aplikacją exo v2 wystarczy dokładnie odtłuścić powierzchnie zmywaczem sylikonowym, czy lepiej zrobić parę przejazdów żółtym korkiem?

Aktualnie na aucie leży carbon

Ale namieszałeś.... :dontknow:

 

Przed każdą powłoką należy odpowiednio przygotować lakier.

 

Co ma żółty korek i carbon do odtłuszczania ?

Bierzesz się za kładzenie powłoki a mylisz podstawowe pojęcia.... :wallbash:

 

 

Umyj, przygotuj lakier, przejedź jakaś pastą/korekta jak trzeba, umyj, odtłuść i kładź powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed aplikacją exo v2 wystarczy dokładnie odtłuścić powierzchnie zmywaczem sylikonowym, czy lepiej zrobić parę przejazdów żółtym korkiem?

Aktualnie na aucie leży carbon

Ale namieszałeś.... :dontknow:

 

Przed każdą powłoką należy odpowiednio przygotować lakier.

 

Co ma żółty korek i carbon do odtłuszczania ?

Bierzesz się za kładzenie powłoki a mylisz podstawowe pojęcia.... :wallbash:

 

 

Umyj, przygotuj lakier, przejedź jakaś pastą/korekta jak trzeba, umyj, odtłuść i kładź powłokę.

 

Zle mnie zrozumiałęś, moje auto jest po korekcie która zosta zrobiona przed carbonem, chce teraz przygotować lakier pod EXO v2 i pytanie moje jest takie czy zmywacz sylikonowy zmyje mi całego carbona tak by można było bezpiecznie położyć EXO czy lepiej dla pewności sciągnąć carbona zółtym korkiem potem niebieskim i dopiero odtłuścić i exo?

 

ps. tylko nie dopisuj mi że auto należy glinkować itd bo to wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie zrozumiałęś, moje auto jest po korekcie która zosta zrobiona przed carbonem, chce teraz przygotować lakier pod EXO v2 i pytanie moje jest takie czy zmywacz sylikonowy zmyje mi całego carbona tak by można było bezpiecznie położyć EXO czy lepiej dla pewności sciągnąć carbona zółtym korkiem potem niebieskim i dopiero odtłuścić i exo?

 

ps. tylko nie dopisuj mi że auto należy glinkować itd bo to wiem

 

heh

 

zmyj, odtłuść, nałóż.

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.