Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam! Mam pytanie odnośnie preparatu Sonax Xtreme Cockpit Matowy a mianowicie czy jest to możliwe aby ten preparat wycierał kolor deski rozdzielczej? W Civicu V Gen Po przejechaniu szmatką spryskaną tym środkiem czarną deskę rozdzielczą szmatka zrobiła się czarna tak jak by wytarł się kolor! Spróbowałem w Audi B5 na granatowej desce i po przetarciu na szmatce pozostał granatowy kolor! Może mi ktoś w tym pomóc? I co użyć aby wyczyścić i uzyskać głębie koloru deski rozdzielczej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się ze ścierkami, fibrami wykonanymi w nanotechnologii?

Ostatnio widziałem pokaz produktów firmy Raypath do których nie używa się żądnych dodatkowych preparatów poza wodą (http://www.raypath.pl/raypath.php) i generalnie w użytku domowym robiły naprawdę dobre wrażenie. Mają też serie do aut, ale ceny są co najmniej kilkukrotnie zawyżone. Znacie jakieś substytuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Jaka pasta będzie miała podobne właściwości Jak UC z Megsa? Jakąś ciekawą finishową pastę polecacie razem z padami? Żeby praca była lekka i przyjemna ;)

 

Pasta Urbana. Bardzo przyjemna w pracy. W zaleznosci od zastosowanego pada tnie mocno, srednio i jeszcze finishuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest tu jakiś tema o pielęgnacji Glorii FM10 ? Szukałem, szukalem i kiepsko mi pomogła wyszukiwarka - zakupiłen FMke i chce wiedzieć jak maksymalnie o nią dbać i co powinienem obowiązkowo o niej wiedziec ;) Jeśli nie ma to prosze tutaj o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Carire, lukasz04, pasta ta mozna w zasadzie zrobic pelna korekte lakieru. W polaczeniu z bialym padem Flexi tnie bardzo mocno, przy zoltym 3m robi fajny polish, miekkim padem mozna calkiem niezle zrobic finish. Jej ogromna zaleta jest to, ze wyciera sie ja bardzo latwo, u mnie w zasadzie zastapila menzerne 2500 przy polishu, bo wytarcie jej w 100% graniczylo z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję polerkę K2 Pro.

Mam już Achilles Prep,glinkę i FK 1000

Czy na początek do odświeżania lakierów wystarczy mi Achilles i zalecana czarna gąbka Urbana, czy dokupić FF3000 z zółtą gąbką Flexipads ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp, Achillesem to co najwyżej pogłaszczesz lakier. Menzerna ff3000 również. Jeśli chcesz już jako tako odświeżać i zlikwidować trochę płytszych rys to lepiej dokup menzerne 2000 lub 2500 i średni pad, np pomarańczowy urban. Achillesa z czarnym urbanem zostaw sobie jako finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem wosk Finish Kare Pink Paste Wax na VP Achilles Prep. Jednak wosk nie zdążył się wylezec i już go praktycznie nie ma na samochodzie. Czy muszę od nowa kłaść cleaner czy mogę będą to co jest? Ile czasu ma leżeć wosk przed spolerowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo piszę "odświeżenie" bo na pełniejszą korektę przyjdzie czas.

Czyli glinka, PF2500 + pomarańczowa Flexipads (bo ma 135mm), IPA potem Achilles czarnym Urbanem i FK 1000 będzie widoczny efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.