Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj odebralem polerke k2 pro, i takie pytanie:

1. tam w koplecie jest tez jakieś futro, nada sie wogóle do czegoś?

2. nie moglem sie powstrzymać ( a dopiero mi przyjdzie inny BP ), podłączyłem maszyne, BP i futro z kompletu, znalazłem jakąś starą blache na próbe, i na tym futrze po kolei : menzerna 500, 2500, 4000. futro czyscilem po zmianie pasty. EFEKT końcowy słabyy (bardzo). troche mnie to zaniepokoilo bo futro do cuttingu przecież sie nadaje, to powinno usunąć większość rys, tak?

 

3. pierwszy raz mialem maszyne w rękach, i podczas polerowania nie wiedziałem:

- jak mocno mam dociskać maszyne, bo teraz wogóle nie dociskałem

- jak szybko przesuwać sie po lakierze, powoli , szybko?

- obroty to tak jak podają opakowania po menzernach: dla 500 max 900 , a dla 2500 i 4000 max 2100?

 

za takie pytania jak dla mnie powinien być ban :thumbdown: to forum to jedna wielka encyklopedia wiedzy i naprawdę trzeba się postarać aby NIE znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tomasz91, nie musisz sie tak wymądrzać, od tego są moderatorzy!

fakt zadałem laickie pytania, juz większość sobie odpowiedziałem.

 

jedna wielka encyklopedia wiedzy i naprawdę trzeba się postarać aby NIE znaleźć odpowiedzi na te pytania.

to sie musiałeś postarać żeby nie znaleźć wcześniej odpowiedzi na to czy QD ROZCIEŃCZAĆ Z WODĄ ! :thumbdown:

może wogóle usunąć ten temat, bo przecież na wszystko jest odpowiedź na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odebralem polerke k2 pro, i takie pytanie:

1. tam w koplecie jest tez jakieś futro, nada sie wogóle do czegoś?

2. nie moglem sie powstrzymać ( a dopiero mi przyjdzie inny BP ), podłączyłem maszyne, BP i futro z kompletu, znalazłem jakąś starą blache na próbe, i na tym futrze po kolei : menzerna 500, 2500, 4000. futro czyscilem po zmianie pasty. EFEKT końcowy słabyy (bardzo). troche mnie to zaniepokoilo bo futro do cuttingu przecież sie nadaje, to powinno usunąć większość rys, tak?

 

3. pierwszy raz mialem maszyne w rękach, i podczas polerowania nie wiedziałem:

- jak mocno mam dociskać maszyne, bo teraz wogóle nie dociskałem

- jak szybko przesuwać sie po lakierze, powoli , szybko?

- obroty to tak jak podają opakowania po menzernach: dla 500 max 900 , a dla 2500 i 4000 max 2100?

 

ad.1. futra używa się do ścinania mocnych rys, zmatowień ogólnie do ciężkiej roboty - czyli w zasadzie rzadko ;)

 

ad.2. 500 na futrze OK, ale pozostałe już nie, bo zamiast polerować matujesz lakier. Po futrze zółty pad i 2500 a później 4000, choć jak nie miałeś z polerką do czynienia, to ciężko może być wyprowadzić 2500 po 500-tce

 

ad.3. dociska się dość mocno, ale nie tak aby blacha się wgniotła. Nakładasz pastę na pomarańczowy albo zółty pad, obroty niskie (1) żeby pastę rozprowadzić a później zwiększasz na (2) i polerka a później (3-4) do wypracowania

 

tak w dużym skrócie. Wszystko zależy jaki lakier, jakie problemy na nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, dzięki, pisalem wczesniej ze juz znalazlem odpowiedzi na to.

co do futra, to chodziło mi o jakość - czy te które tam k2 daje są w miare dobrej jakości czy lepiej kupic innej firmy?

 

a czemu ciężko będzie 2500 po 500? przecież na początek polecany jest zestaw 500->2500->3000v4000 . nie uda sie pozbyć hologramów czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop,

 

Wyedytuj posta, bo to lekko mówiąc bzdura, bez urazy :)

 

:mrgreen:

 

1800 na futrze wydawało mi się, już niezłymi obrotami, a tu 3-4k :o

 

[ Dodano: 20 Czerwiec 2013, 12:34 ]

obcy1234, lepiej kup inne, gratisy zwyklej są słabej jakości.

No i ma 180mm średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1800 na futrze wydawało mi się, już niezłymi obrotami, a tu 3-4k :o

 

jak się wyciągnie kilka zdań z kontekstu tto bzdura wychodzi, a tu wkradł się skrót myślowy. Chodziło mi nie o futro a o żółtego pada, o którym pisałem wyżej :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle...nie chcę się czepiać...ale nie idź tą drogą ;)

ad.3. dociska się dość mocno, ale nie tak aby blacha się wgniotła. Nakładasz pastę, obroty niskie żeby pastę rozprowadzić a później zwiększasz na 2000 i polerka a później 3000-4000

BTW...mój Flex kręci max do 2100 :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.