Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem mocno rozczarowany. Być może za szybko na osąd, ale..

do tej pory powiem szczerze, że auto przyjmowało na siebie woski TW PTFE oraz wczesniej Autoland Ultrawosk. Każdy z nich dość długo leżał i odprowadzał wode. Teraz położyłem FK i w 4 dniu odprowadzanie wody baaardzo słabe :/ jeśli się zapchał to lipa ze zrobił to tak szybko, wziąłem rękawice i przeleciał auto czystą wodą - czy to powinno odetkac go ? Bo nic to nie dało... WIeczorem skocze na myjnie i pod cisnieniem zobacze jak to wyglada ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 umyj go porządnie

w weekend pojade na działke to go umyje szamponem porządnie :/

 

po 2 jak przebiegł cały proces?

to akurat nie jest istotne jeśli chodzi o porównanie FK do TW np ponieważ FK nałożyłem w identyczny sposób jak TW.. :/

 

wyglądało to tak, że umyłem auto szamponem SG Strawberry, osuszyłem i FK. Nie mam niestety cleanera czy glinki, dopiero po weekendzie zamówie bo dopiero zacząłem zakupy tych "lepszych" rzeczy. Jednak oczekiwałem, że taki wosk jak FK położony identycznie jak wszystkie inne wytrzyma przynajmniej troche dłużej, a nie krócej :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problem z FK. Położony na AF Tripple, glinkowany jakieś 3 tyg wcześniej. Wosk na masce oraz poniżej dolnych listw drzwiowych umarł. Kropelkowanie oceniam 1/10, spływanie wody 0/10. Rzecz się stała po ostatnich obfitych 4 dniowych opadach. Wcześniej był aby raz spłukany z kurzu ale wtedy zachował się jak świeżo nałożony. Mówiąc krótko, wosk wytrzymał 12 dni na ww. elementach. Chcę dodać, że do 4 dnia tych deszczy wosk odprowadzał wodę idealnie. Dojeżdżałem do domu prawie suchym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tez od nalozenia wosku 2 ulewy przeszly a jak nie bylo ulewy to i tak co jakis czas deszcz przeszedl... Nie wiem czy to moglo miec AŻ taki wplyw na niego..

kamilgt, i mnie nie chodzi o to ze on za krótko wg mnie lezy (to swoja droga) ale chodzi mi o porownanie go do takiego zwyklego TW :/ ja sie ubieram i jade teraz poki nie pada i go umyje, jak wroce to powiem czy "powstal" czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, auto umyte, maska podzielona 50/50. Jedna strona otrzymała drugą warstwe, a druga strona odtłuszczona IPA i nałożona warstwa. Niestety nie zabrałem ze sobą czegoś innego więc nie porównam do innego wosku :/ Zobaczymy jak teraz FK będzie siedziało..

póki co i tak narzekac bardzo nie moge - kurzu praktycznie nie łapie teraz auto, mniej sie brudzi i polerowanie to sama przyjemność :) tylko ogarnąc czemu tak słabo z trwałością na tle innych wosków u mnie przy tych samych warunkach nakladania :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZółtyDziobek, w ciągu miesiąca ostatniego Zymol Carbon mi się już 2 razy przypchał w Bydgoszczy, taki urok tutejszej pogody w tym miesiącu.

 

A co do FK + Trippla, to te połączenie również trzymało się bardzo długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tripple pod Hi-Temp to bardzo kiepski pomysł.

 

dlaczego kiepski? u mnie się sprawdza, używam takiej kombinacji od zeszłego roku i leży FK długo i namiętnie :)

 

cheers,

Art

 

Połóż Hi-Tempa na #652, #671- wtedy zobaczysz co to znaczy długo i namiętnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Driv3rrrr, Umyłeś samochód po tych deszczach?

 

Był myty. Najpierw piana VP Neutral Snow Foam, potem ręcznie VP Poseidon. Po pianie poniżej listew wygląd taki jakby w ogóle nie było wosku, po myciu ręcznym delikatna poprawa ale chyba bardziej efekt Poseidona niż tego, że leży wosk :cry:

 

Po myciu nałożyłem 3 warstwę jeśli można tak powiedzieć, poniżej listew i na maskę chyba śmiało można powiedzieć, że dostały całkowicie nową warstwę. Zobaczymy co się będzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w warunkach letnich z bardzo małym przebiegiem, garażem to uwierzę. W okresie zimowym max dwa miesiące poleży w dobrej kondycji, później to walka o przetrwanie, przy mojej eksploatacji.

 

ja myślę, że jest zbyt dużo zmiennych na które nie mamy wpływu, aby jednoznacznie stwierdzić czy to wina Trippla, że poleży X czasu, czy faz księżyca :) oczywiście są środki, które się lubią bardziej, a inne mniej, ale moim zdaniem romans Tripple + FK ma się dobrze :)

 

u mnie dwie warstwy w zimę leżały 3 miesiące z małym haczykiem, niegarażowane, dziennie z 40 km, nie wspomagany Sonax'owym BSD :D

 

ten wynik mnie absolutnie satysfakcjonuje.

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.