Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moim zdaniem nie toczy się wentylowanych. Kiedyś rozmawiałem ze ślusarzem także odradzał. Tokarki (pewnie nie wszystkie) mają problem z dynamicznym wyważeniem tarczy pustej w środku. Przy cenach nowych np do mojego brembo ok 150zł, a najtańsze grubo poniżej stówy IMO nie warto. Tym bardziej, że samą wymianę i tak robi się samemu w parę minut.

 

ps. geno - jak masz trochę czasu, zamień koła przednie z tylnymi. Wykluczysz problem z wyważeniem, jak nie będzie różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przetoczyłem komplet 320mm (wentylowane, prawie nowe tarcze) za 70zł, no ale zawsze może być drożej jak się poszuka :|

Nie ma przeszkód w rozsądnym wyrównywaniu tarcz wentylowanych, trzeba jedynie kontrolować wymiary. Trzeba uważać zwłaszcza na stare/ takie których konstrukcja jest skorodowana, mogą być bardziej podatne na zgniatanie i w konsekwencji szybciej wystąpią odchylenia poprzeczne powyżej normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlacK, wiesz co. U mnie koła tak podokrecali, ze nawet wielka locha sie nie da tego odkręcić. Moze jutro będę miał chwile to podjade niech zdejma i wyważą. Tylko nie wiem czy jest sens, skoro i tak opony do wyrzucenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza kadra znowu nas upokorzyła :thumbdown:

 

Tyle lat oglądam te miernoty i w zasadzie czasem mam wrażenie że lepiej by było żeby oni w ogóle nie grali. Po prostu zlikwidować tą reprezentację bo z ich strony tylko same przykrości. Najgorsze że czasem zdarzy im się coś wygrać a to tylko niepotrzebnie podpala niczym nie podparte nadzieje.

 

Plus jest taki że od czasu mistrzostw kompletnie w nich nie wierzę i przynajmniej nie są mnie w stanie zawieść :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś na jakiegoś barana, pewnie dowalił pneumatycznym. Parę lat temu jeden artysta ukręcił mi śrubę, od tamtej pory pilnuje poniższej kolejności przy przykręcaniu:

- śruba (i ciut smaru na niej) ręką wkręcona w gwint

- zwykłym kluczem lub pneumatem z niskim momentem wkręcenie

- dokręcenie wyłącznie kluczem dynamometrycznym

W tym roku praktycznie naprzeciw mojej pracy jest nowa wulkanizacja i na szczęście chłopaki wiedzą co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- śruba (i ciut smaru na niej) ręką wkręcona w gwint

 

Stara szkoła :-]

 

Jednak w tym wypadku niesprawdzona, smar można kłaść na śruby jeżeli często się je wykręca. Praktykowane jest to w takich zakładach jak MPK, MPO gdzie koła zdejmują raz na kilka dni. W innym wypadku smar potrafi się zbrylić i tylko pogorszy to sprawę ;)

 

A co do dokręcania kół - ja zawsze skręcam pneumata na min i dokręcam. Potem zwykła przedłużka w rękę i na czuja. Po dynanometra nie chce mi się chodzić do szafy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że czasem zdarzy im się coś wygrać a to tylko niepotrzebnie podpala niczym nie podparte nadzieje.

 

Nie znam się na piłce, wczorajszego meczu nawet nie oglądałem, ale pamiętam że najczęściej reprezentacja odradza się po wygranej z San Marino albo Luksemburgiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że czasem zdarzy im się coś wygrać a to tylko niepotrzebnie podpala niczym nie podparte nadzieje.

 

Nie znam się na piłce, wczorajszego meczu nawet nie oglądałem, ale pamiętam że najczęściej reprezentacja odradza się po wygranej z San Marino albo Luksemburgiem :D

też nie znam się na piłce ale po tym co pokazali wczoraj to nie mają szans nawet z drużyną sprzątaczek z narodowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.