Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Znowu net mnie dobija. Wczoraj technik przyjechał i zrobił tak, że miałem 6 Mb. Wracam dziś do domu i nawet do 2 nie chce się dokręcić. Coś mnie tchnęło żeby zresetować router i ku mojemu zdziwieniu znów mam 10Mb, które mi się rozłączają. Mój umysł tego nie ogarnia :o

 

Masz netiaspota? Jeśli tak to polecam to wywalić. U mnie po wymianie na TP-linka i dobrej konfiguracji nie zrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojak, pewnie jak mój starszy :D Wycofywał z garażu przy otwartych drzwiach, którymi przypierniczył w ramę wrót od garażu :-]

 

Prawie... wypychałem samochód, żeby dostać się do kanału bo miałem silnik chwilowo unieruchomiony. Zazwyczaj wystarczy gdy koła tylne są jeszcze w garażu. Niestety nie zdążyłem w porę zaciągnąć ręcznego, tylne koła spadły z progu, samochód nabrał rozpędu i skończyło się tak jak piszesz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92 pewnie masz podpisana juz umowe na nowych zasadach dostawcow czyli internet bez limitu predkosci "ile wydola lacze" ale w umowie nigdzie nie jest zapisane jaka jest gwarantowana najnizsza predkosc.... Walczylem z Netia o taki zapis ale glowna centrala zgodzila by sie jezeli bym wzial od nich jeszcze tel :D Sproboj jeszcze powalczyc z routerem ale moze byc i tak ze to nic nie da.... Ja spadam do Toya i stala predkosc pewna, wrazie spadku mozna pisac skargi :) A z netia sie pozegnam choc mam staaaara umowe na 2mb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prosty przepis, że pomiędzy każdym autem na trasie musi być tylne miejsca, żeby ktoś inny mógł się zmieścić przy wyprzedzaniu. Już pomijam, że taka odległość jest potrzebna na reakcję przy hamowaniu.

 

Nie kończyłem technicznej uczelni ale nawet na mój humanistyczny umysł to co napisałeś to chyba jakaś teoria wymyślona na szybko.

Kodeks drogowy mówi tylko o "zachowaniu bezpiecznej odległości", nie mówi wprost ile wynosi taka odległość. A wolną interpretację zapisu chyba każdy codziennie widzi ;)

 

Camelowi gdzieś tam świtało, ale nie do końca ;)

Odległość na pojazd ma obowiązek zostawiać zespół pojazdu (>7m) lub z indywidualnym ograniczeniem prędkości. Jak widać, osobówki już nie, bo przecież nie musi to być "bezpieczna odległość" ;)

 

RUCH DROGOWY

 

Rozdział 5 - Ruch pojazdów

 

Oddział 3 - Prędkość i hamowanie

 

Art. 19.

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

 

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany:

 

jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym;

hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;

utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

3. Poza obszarem zabudowanym, na jezdniach dwukierunkowych o dwóch pasach ruchu, kierujący pojazdem objętym indywidualnym ograniczeniem prędkości albo pojazdem lub zespołem pojazdów o długości przekraczającej 7 m jest obowiązany utrzymywać taki odstęp od pojazdu silnikowego znajdującego się przed nim, aby inne wyprzedzające pojazdy mogły bezpiecznie wjechać w lukę utrzymywaną między tymi pojazdami. Przepisu tego nie stosuje się, jeżeli kierujący pojazdem przystępuje do wyprzedzania lub gdy wyprzedzanie jest zabronione.

 

4. Poza obszarem zabudowanym w tunelach o długości przekraczającej 500 m, kierujący pojazdem jest obowiązany utrzymywać odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż:

 

50 m – jeżeli kieruje pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t lub autobusem;

80 m – jeżeli kieruje zespołem pojazdów lub pojazdem niewymienionym w pkt 1.

5. Organ zarządzający ruchem na drogach może zmniejszyć lub zwiększyć za pomocą znaków drogowych dopuszczalny odstęp, o którym mowa w ust. 4, w zależności od obowiązującej w tunelu dopuszczalnej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy się prawdopodobnie przysnęło...albo pisał esa...Twierdzi że samochód sam zgasł, i zblokowało kierownicę. We wstecznym lusterku widziałem tylko jak mi jego światła z prawego pasa błyskawicznie mignęły na lewy...Na kompie, w historii błędów oczywiście nic nie wyświetliło :/

 

 

dsc0080pkz.jpg

dsc0081gc.jpg

dsc0082hu.jpg

dsc0083av.jpg

dsc0084tv.jpg

dsc0085di.jpg

dsc0086tz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś plastik mi trzeszczy w okolicy drzwi pasażera i za cholerę nie mogę tego zlokalizować. Najpierw zawieszenie mi trzeszczało, a teraz to :wallbash:

Witamy w plastikowym 21 wieku, ja już dawno przestałem szukać skrzypiących plastików bo jak jeden uciszyłem odzywał się drugi, za to wczoraj przejechałem się 40 letnim dużym fiatem i nic ani jednego piśnięcia stuknięcia itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś plastik mi trzeszczy w okolicy drzwi pasażera i za cholerę nie mogę tego zlokalizować. Najpierw zawieszenie mi trzeszczało, a teraz to :wallbash:

też to mam :D zastanawiam sie tylko czy to plastik czy podszybie ;)

btw- w clio też są tak złożone drzwi jak w megane(bez folii izolującej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.