Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

to geneza liczby 9550 (9554,5), która jest przelicznikiem omegi (rad/s) na obroty (obr/min) uwzględniająca także moc w kW, a nie W.

 

Co studiujesz? :evil:

 

A nie da rady tak dla zjadaczy chleba, że moment obrotowy oznacza jak mocno silnik kręci wałem korbowym, lub jak kto woli: ile trzeba użyć siły aby ten wał zatrzymać... a moc jest "tylko" wartością wtórną? ;)

 

P.S. Czyli jedziemy jednak momentem? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A nie da rady tak dla zjadaczy chleba, że moment obrotowy oznacza jak mocno silnik kręci wałem korbowym, lub jak kto woli: ile trzeba użyć siły aby ten wał zatrzymać... a moc jest "tylko" wartością wtórną?

 

Nie da rady, Panie... bo w naszych autach mamy różne przebiegi tego "momentu" w zależności od prędkości obrotowej (jest chyba różnica jak wałkiem kręcisz 2 obr/ min. , a jak robisz to 2000 obr. / min.), inne skrzynie biegów (i ich przełożenia) i jak te dwie rzeczy dopiero połączysz z tym co napisałeś, masz prostą definicję... :P:lol:

 

;)

 

PS. Jak jeżdżę rowerem, mam mały moment... ale moc jest OK :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak te dwie rzeczy dopiero połączysz z tym co napisałeś, masz prostą definicję.

 

A tzw "koło" to pies? He? W okresie późnego dzieciństwa/wczesnej młodości pierwszą przygodą z motoryzacją był Ursus C-330. Jak pełzałem pół dnia po polu z glebogryzarką, albo rozrzutnikiem z gnojem, czyli 5-8 km/h a potem wracając do bazy zapiąłem "6" na żwirówce, to...... :song::kox: a niby tylko nędzne 100 Nm :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co studiujesz?

Mechanikę

 

A nie da rady tak dla zjadaczy chleba, że moment obrotowy oznacza jak mocno silnik kręci wałem korbowym, lub jak kto woli: ile trzeba użyć siły aby ten wał zatrzymać... a moc jest "tylko" wartością wtórną?

Można, ale raczej nie chodzi o siłę, tylko moment obrotowy, bo moment to siła w ruchu obrotowym, także trzeba jeszcze uwzględniać ramię na której jest przyłożona siła prostopadła do ramienia. Nie mówisz "przykręć śrubę siłą" tylko "... momentem", choć kolokwialnie używa się tego pierwszego, fizycznie nie ma uzasadnienia.

Rozpatrując reakcję można przyjąć, że moment obrotowy wytwarzający silnik można zniwelować momentem o przeciwnym kierunku, ale można także rozpatrywać, że jest to moment (siła...) zdolna wygenerować moment skręcający, albo skręcić wał skrętny o parametrach ... o odpowiedni kąt. Wymyślać definicje można różne, ale może trzeba nauczyć się, że siła i moment to zjawiska zupełnie elementarne zdolne opisywać przyśpieszenie i uwzględniające masę - w ruchach prostoliniowych czy obrotowych. Chwilowe wartości moment zależne od warunków są powodem charakteru pracy silnika i jego niereguralności, co naturalnie jest wadą i może łątwiej byłoby rozpatrywać napędy elektryczne, w których charakterystyka momentu obrotowego jest zbliżona do liniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wychodzę sobie z pracy o 15:30 i tu tel od dziewczyny, miałam stłuczkę i już wkur**ony, auto do naprawy, ale na szczęście w nieszczęściu może nim jeździć, ucierpiał prawy tylni dół błotnika w audi a3 3drzwiach. I jeszcze z jej winy. Dobrze że policji nie było bo tak to jeszcze z 250zł i 6pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj umyte auto, dziś spadł śnieg uwalił się jak ruski czołg, do tego 500 metrów przed domem strzał solanki od autobusu i cały bok biały.

 

Idę się czegoś napić bo nie wstrzymam na trzeźwo dziś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przy osiedlowym sklepiku tylko piwo typu tyskie,żywiec, bosman :( żadnego normalnego porterka albo coś niszowego. ech wziąłem Książ czarny specjal, chyba będę tego żałował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Collin ogarnia sprawę, ale milion białych kropek na czarnym lakierze dobija :D

Sonax :D to jest ukryty atak zaraz będzie szampon Sonax, wosk Sonax i cosik jeszcze :P

QD Sonaxa po nocach mi się śni (przez czytanie forum) w piwnicy mam jeszcze Megsa QD na następny sezon.

Jako jedyny pozostanę nieugięty i nie kupię sonaxa QD :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.