Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mnie dziś zdenerwował mój mondek.Stał tydzień w ciepłym garażu, akumulator podładowany przed mrozami ja za kluczyk a tu zgon :zly: .Myślę sobie pewnie alarm i jakieś duperele w stanie czuwania go rozładowały.Pożyczyłem prostownik z rozruchem 600A i zapalil.Pochodził ok 20 min na jałowym biegu i zgasiłem.Pojechałem do sklepu budowlanego po drodze 2 zatrzymania.Wychodzę z zakupami za kluczyk i znowu nic. :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mundek też dziś z rana odwalił numer. Godzina 7:30, na dworze -13C, odpalił bez problemu. Odśnieżam go spokojnie, drzwi lekko uchylone, a tu pierdut :wallbash: ...centralny zamknął wszystkie drzwi. Oczywiście samochód na chodzie. Kluczyk zapasowy w rodzinnym domu. Dobrze,że tylko 5 km i można było dowieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdarzy mi sie odsniezac to otwieram sobie bagaznik i mam spokojna rozczochrana ;)

 

Tylko,że ja ma w bagażniku wstawioną kratę. Do niczego nie jest mi potrzeba,bo taki kupiłem. Latać po urzędach i zmieniać go z "ciężarówki" na osobówkę nie widzę sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaptam dzięki za informacje przydadzą się nam się użytkownikom fordów :). Będę zastanawiał się nad uchylaniem drzwi.

Odnośnie samo zamknięcia zamknięcia zamka to nigdy mi się nie zdarzyło

dżepetto Pochodzić po urzędach to jeszcze można by było ale koszt takiej zmiany to ok 300zł.Ja też mam z kratką i interesowałem się tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Samochód marzeń w tvn turbo.... Coraz rzadszą bekę w kombi skazali na wędrówkę do krain Walhalli, a dałoby się ją odratować :x

 

Fakt każde auto da się odratować, ale pytanie czyim kosztem...... tu praktycznie nie było podłogi i cała konstrukcja nośna ledwo się trzymała :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biznes365, a wszystko przez taki dups:

 

dj_series.jpg

 

Rozbierałem ten zamek dwa razy, w końcu coś tam się udało poprawić, ale zaufania i tak brak. Kupno używki mija się z celem, bo prawie na pewno będzie taki sam problem. Szczerze mówiąc to teraz znalazłem dokładnie taki stycznik jak trzeba, rok temu jeszcze nigdzie nie było. Szkoda, że strona angielska i ciężko to zamówić, bo wymiana na oryginał pomogłaby na długo. No i najważniejsze to potem zabezpieczyć zamek przed wilgocią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się nie otworzy. To jest stycznik odpowiadający m.in. za odczyt położenia bolca ryglowania, więc jak jest mocno uszkodzony to nie będziesz w stanie zaryglować auta tym bolcem, siedząc w środku.

 

U nas pierwsze objawy były takie, że w mroźne poranki przy otwieraniu centralnym momentalnie zamykał się na nowo. Trzeba było zgrać naciśnięcie przycisku z pociągnięciem za klamkę, żeby się do środka dostać :lol: . A potem to sobie już wariował, zawsze jak jest zimniej lub mocno wilgotno. Jednocześnie poważniejsza awaria zamka skutkuje brakiem możliwości otwarcia klapy bagażnika inaczej, niż kluczykiem. Sprawdź zawczasu, czy masz zamek czy zaślepkę w klapie ;). I czy działa.

 

Awarii jest chyba kilka typów, zależnie który lub które styczniki klękną (są 4). Najbardziej narażony jest ten co podlinkowałem i on najczęściej pada.

 

Dobra rada: jeśli zaczyna wariować i masz ustawione ryglowanie po ruszeniu - odprogramuj to. U nas finalnie stycznik przestał w ogóle działać i nie dało się odprogramować tej funkcji. Niby pozostałe drzwi można było otwierać, dopóki nie padł zamek od pasażera - wtedy żeby go wypuścić należało zgasić silnik, wyciągnąć kluczyk, nacisnąć otwieranie auta i voila ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.